Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čovek prohodao posle 20 godina zahvaljujući botoksu  (Pročitano 521 puta)
06. Jun 2009, 08:55:16
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Pobedio paralizu!
Čovek prohodao posle 20 godina zahvaljujući botoksu
Autor: Blic online | Foto:AP | 05.06.2009. - 12:05

Jedan Australijanac, koji je bio paralizovan više od dvadeset godina, prohodao je zahvaljujući inekcijama botoksa, prenosi britanski Telegraf. Rasel Mekfi, star 49 godina, je doživeo moždani udar kada je imao 26 godina i tada su mu doktori rekli da najverovatnije više nikada neće moći da hoda.

Međutim, nakon nekoliko injekcija popularnog tretmana protiv starenja, Mekfi danas može da hoda do dvadeset metara bez pomoći štake.
"Osećao sam se kao da mi je život gotov", Mekfi je izjavio o svojoj nesreći, " Izgubio sam posao, žena me je ostavila, ostao sam bez ičega."
"Mislio sam da ću umreti u invalidskim kolicima", rekao je on.
Zdravstveno stanje Rasela Mekfija se veoma brzo poboljšalo nakon što mu je nekoliko puta ubrizgan botoks u bolnici u Frenkstonu u saveznoj državi Viktoriji. Nakon samo mesec dana čovek je mogao da ustane i da hoda.
"Moj život je ponovo počeo. Viđam poznanike koji plaču kada vide da stojim pored svojih kolica", rekao je Mekfi o svom oporavku.
Botoks je prihvaćen lek za različite vrste paraliza povezanih sa moždanim udarom. Koristio se za tretiranje grčeva u mišićima pre nego što je počeo da se koristi u kozmetičke svrhe.
Najbolji efekti botoksa su kada tretman počne ubrzo nakon moždanog udara, a retki su slučajevi poput Mekfijevog kod koga je došlo do izuzetnog poboljšanja nakon dugog vremenskog perioda posle moždanog udara.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.