Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:37:05
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Covek i zivotinja  (Pročitano 15473 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
Zivotinjska dobrota?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 24
Smiley ?

Sta je to zivotinjska dobrota?
Ako je zivotinjska onda opet nema razlike izmedju nas i njih!
IP sačuvana
social share
Nisam jos nista pametno smislio.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 3156
Zastava Shorewood, WI
mob
Samsung Galaxy S6
Najpre odgovor - homoseksualnost postoji medju zivotinjama. Nije redak slucaj da junica zaskoci drugu junicu kao da je bik... Pored niza slicnih primera, svakako je najupecatljiviji primer bonobos majmuna koji su jedina zivotinjska vrsta koja, pored coveka, koristi sex u drustvene svrhe - majmunica na nizem drustvenom polozaju u coporu ce stupiti u sexualni odnos sa dominantnom zenkom da bi joj se priblizila po statusu...

Nastanak filozofije, logike, etike - vrh sinusoide
Izopacavanje istih zarad dnevnih i politickih potreba - dno
IP sačuvana
social share

Dreadnot is proud to be here, sharing madness with you Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Takvih primera imamo i medju ljudima Smiley zovu se slihtanje ili ti analni seks celim telom Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 24
Citat

Dreadnot:
Nastanak filozofije, logike, etike - vrh sinusoide
Izopacavanje istih zarad dnevnih i politickih potreba - dno


Pa sad ja to ovako shvatam:
- kad smo na vrhu sinusoide tada smo najvise odmakli od zivotinja.
- kada samo u preseku sa osom bliski smo zivotinjama.
- kada smo na dnu sinusoide gori smo od zivotinja.

Ali nije li i sam vrh sinusoide, samo privid. Ako posmatramo filozofiju ima ih raznih, ali ajde da govorimo o onim "pozitivnim" (koje su to pozitivne, bog sveti zna). Ujedno mozemo i etiku. Pravila propisana njima postovali su (ako su i oni) samo pojedinci. Ni filozofija, ni etika nisu se "siroko" zapatile. I tamo gde jesu malo sire, brzo su zamrle kao pravila ponasanja i ostale su samo teorije, kojima se ljudi bave (zabavljaju). Jedan od razloga zasto je to tako, je po meni, taj sto one i nisu stvani odraz coveka, odnosno sto je covek takav da je nemoguce ih prihvatiti. One vise odrazavaju zelje nekih ljudi sta covek treba da postane, nego da li su prirodne za coveka, moze li ih uopste covek prihvatiti (mislim sire drustvo, a ne jedan covek, jedan covek je splet raznih okolnosti, pa poneko mozda stvarno i moze). Na kraju krajeva, zar ne ubise Sokrata. A i to sto su ga ubili nije najbitnije, evo ni sad toliko godina posle Sokrata, covecanstvo te ideje samo deklarativno prihvata, u stvarnosti ne. Religije su samo produzetak nekih filozofija, ali eto kad je Hrist u pitanju i njega ubise, a covecanstvo iako deklarativno prihvata njegovu misao u stvarnosti radi sve obrnuto. Znaci, po meni, te visoke ideje i nisu u sustini coveka, pa mi mozemo teziti tim idejama koliko hocemo, ali covekova priroda ce ih uvek u praksi negirati. Usudio bih se cak da kazem: da nema tog vrha sinusoide, ne bi bilo ni dna. Jer nije li ogroman broj ljudi samo zavaran tim idejama i time dopusta ostatku da ga maltretira. Kada se ne bi njima opterecivali znali bi stvarnost i onda bi se po meni nalazili tamo gde i treba da budemo, na nivou zivotinja. U tome u stvari nema nista lose, jer vec neko rece, zivotinje ne ubijaju bez potrebe i ne rade mnoge stvari, koje covek radi. One zive po instiktu, a covek ocigledno ne moze samo instikt koristiti, ali ga je previse negirao. Naravno gadosti je bilo i bit ce uvek, ali je besmisleno da se covek ubija zbog "dobrih" ideja, a znamo da se ratovi vode cesto zbog verskih razloga. Na kraju krajeva i politika je neka vrsta produzene, doduse prakticne filozofije. Ako sukob nije verski onda je po nacionalnoj osnovi, a i to su uglavnom opet neke "vise" ideje, ovoga puta tradicionalne. Naravno ratovi se vode iz ekonomskih razloga, ali se masi prezentiraju sasvim drugi i ona to prihvata. A ekonomski razlozi su cesto ekonomski samo za pojedince, dok ta masa uglavnom izgubi i ono sto je imala. Zivotinja se bori za opstanak, a zasta se covek bori?

A i sinusna funkcija je u proseku uvek na x osi. I nikad vrh i dno ne prelazi.
IP sačuvana
social share
Nisam jos nista pametno smislio.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
E, nijesmo mi imali dobrotu, no zivotinje... Sinusoida je OK, ali kad pogledam okolo, pozelim da sam ako nista drugo, a onda pacov, samo da nijesam covjek... Slozio bih se i da sam ono shaved mole rat... Ne znam, nekako bih ja zbrisao ljudski rod, ali to bi bilo glupo da zbog mene stradaju svi, tako da je mnogo bolje da samo ja odem... Knock, knock, knocnin' on a heaven's door...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 24
Citat

Pekom:
...ali kad pogledam okolo, pozelim da sam ako nista drugo, a onda pacov, samo da nijesam covjek...


Ovo valjda znaci da se ti ne slazes sa tim da je covek zivotinja? Jel da se slazes ti ne bi zeleo da si neka druga zivotinja, bilo bi ti dovoljno sto si vec neka (naravno ovde izraz covek je zivotinja nema nimalo uvredljiv smisao, vec samo konstataciju).
IP sačuvana
social share
Nisam jos nista pametno smislio.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
Ma kakvi... Covjek i zivotinja nece biti isto dok se ljudi ne poboljsaju, ili zivotinje pogorsaju...
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol
Poruke 24
Znam, hoces da kazes da je covek gori od zivotinje. Mislim da preterujes.
Ako je i gori, to je po meni samo zato, sto misli da je mnogo bolji od nje.
Kazem zivotinje koriste instikt, a mi smo izgleda mnogo poceli da koristimo samo razum, a instikt zanemarujemo. Ili tako nekako.
IP sačuvana
social share
Nisam jos nista pametno smislio.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


prim.med.dr.sci. protivpožarni. aparat pekom

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 4245
Zastava Kolasin- Kruscic
mob
SonyEricsson K530i
To, to... To je ono kako "napredujemo" praveci atomke, nuklearke, otkrivajuci i praveci nove hemijske elemente... Kako napredujemo kloniranjem, priznavanjem prava gejevima, osvajajuci, naravno ratovima teritorije... Ma, koje napredovanje? Ja sam ti nesto ko kapetan Nemo, razocaran u svijet i ljude, i da mogu odmah bih se izgubio negdje gdje nema "civilizacije"
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 14:37:05
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.