Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:16:00
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Tema za pitanja
o SMF forumu, phpBB2 i phpBB3 forumu, Wordpress i Joomla CMS sistemima!

Za vecinu drugih pitanja nacicete odgovor citajuci Top teme!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Copyright, prava, zastita  (Pročitano 1094 puta)
18. Jul 2009, 12:20:44
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
LG Nexus 4
U footheru svakog site-a moze se videti   Copyright xxxx ime bla bla ... Smiley
e sada ... da li to ima neku "vrednost" ... ili je samo "napisano" ...
da li to predstavlja neku zastitu ... nesto kako cemo se ograditi od kradje sadrzaja ili? da li se to mora negde specijalno prijaviti kako bi tako bilo?

video sam negde na ovom delu bureka sf-ov post gde se pominje udruzenje za patente ili nesto slicno ... da li je potrebno tamo se prijaviti kako bi se sacuvao svoj site? domen ili o cemu se tu radi?

i koliko je sve to bitno i da li vredi posto tesko da cete naci kopiju svog rada medju tonama drugih slicnih itd. ?

Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Naci kopiju svog rada je relativno lako... cak postoje i alati koji to rade umesto nas, i to rade vrlo efikasno...

Sto se zastite tice... Copyright notice je dovoljan... mozes procitati vise o tome ako malo pretrazis internet pa ces videti kako sistem postoji...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
LG Nexus 4
da znao sam da ces to reci Smiley mislim na ovo drugo ...

sto se tice prvog ... veoma zanimljivo Smiley posto stvar koju planiram tj vec sam poceo da raidm je da kazemo dosta trazena i dosta je vec ima ... ali opet ne bih zeleo kopije mojih tekstova ... jer kucam po ceo dan i noc a da onda to neko samo preuzme ... podrazumeva se ...

drago mi je da je obavestenje dovoljno Smiley a u medjuvremenu cu videti naokolo sta tacno predstavlja   Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson K750 on Linux
iz iskustva sto se teme tice: pravilo je da nema pravila

na webu nista se ne moze zastititi, gotovo sve se moze kopirati, neko cete mozda tuziti ili ne al spor dobiti nikad nece, naravno nikad ne kopiraj prevelikog igraca iz maticne zemlje u kojoj zivis tu mozes imati problema to je jedini izuzetak,al kod kuce i nema nista interesantno za kopirati....
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
LG Nexus 4
nije meni to problem Wink ja kopirati necu ko sto napisah gore ... oko 200 - 300 article-a treba da iskucam u skorije vmreme od 0 ... vec da mene ne kopiraju ...

al u tom slucaju ... ko sto sam citao na vise mesta ... opomena ... pa ako mora da se tuzi ... tako cemo Smiley mada nisam za to ... ko ce da se cima ...

hvala na odgovoru u svakom slucaju Smiley  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.63
mob
Apple iPhone 6s
Stvar je samo u tome da se do odredjene sume ne vredi suditi, a 99% slucajeva upada u to...
Zato se ne sudi... nego se posalje mail hosting provideru i ugasi sajt ukoliko problem postoji...
Ali moze da se zastiti, da se dovede pred lice pravde, samo zahteva energije... kao sto zahteva i u slucajevima kada to nije internet.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson K750 on Linux
nije meni to problem Wink ja kopirati necu ko sto napisah gore ... oko 200 - 300 article-a treba da iskucam u skorije vmreme od 0 ... vec da mene ne kopiraju ...

al u tom slucaju ... ko sto sam citao na vise mesta ... opomena ... pa ako mora da se tuzi ... tako cemo Smiley mada nisam za to ... ko ce da se cima ...

hvala na odgovoru u svakom slucaju Smiley  Smile

sto se artiklea tice nisam se bavio time nikada,al predpostavljam da ti treba da reklamiras nesto da bi prodao... ako si mislio na srpskom da pises batali to odmah nema kod nas leba od toga, mada bi tada mogao nekako da ih zastitis valjda ko knjigu da stitis... ako je na engleskom od zastite nema nista

generalno ja sam mislio na web dizajn,ideju i to a ne na sadrzaj


u principu kao sto je i SF rekao web hostin ce mozda uglasiti taj sajt, naglasavam to mozda jer zavisi gde je smesten server itd... cak i ako ga ugasi problem nije resen, kazem jedino se ne upustaj u igru sa nekim lokalcem vecim
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Nimalo ne licim na svoj avatar :))

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 6660
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
LG Nexus 4
ne radi se o zastiti textova ... o cemu se radi za sada nije bitno ... nista se ne bi prodavalo ... sve bi bilo dostupno korisnicima na citanje i koriscenje ... sem naravno za drugi website ...

u principu kao sto je ovde tutorial recimo za instaliranje wordpress-a ili slicno ... tako je i tamo neki text ... pa nije lepo da neko koristi tvoj text a t ise mucio da ga napravis Smiley nista drugo  Smile
IP sačuvana
social share
Vezbom do savrsenstva Smiley Smile
Pogledaj profil WWW Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2547
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
SonyEricsson K750 on Linux
ne radi se o zastiti textova ... o cemu se radi za sada nije bitno ... nista se ne bi prodavalo ... sve bi bilo dostupno korisnicima na citanje i koriscenje ... sem naravno za drugi website ...

u principu kao sto je ovde tutorial recimo za instaliranje wordpress-a ili slicno ... tako je i tamo neki text ... pa nije lepo da neko koristi tvoj text a t ise mucio da ga napravis Smiley nista drugo  Smile

ok imam u glavi sta bi hteo da pravis odprilike... mislim da je ok to samo jbga ovo je zemlja Srbija tesko ces bilo sta zastiti
IP sačuvana
social share
"Могућности су најчешће прерушенe у рад, тако да их већина људи не препознаје." Анн Ландерс

"Време је праведни судија тако да вредноте и марљивост незауставно воде до успеха"
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Bet big, win big. That's the only way to play.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 513
Zastava 45° 14' 24"
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Nokia 6310i
Ja mislim da bi ti najbolje mogli pomoci ako ti kazes tacno za cega ti ovo sve treba, veruj mi Wink
IP sačuvana
social share
razlika izmedju @tnenada i svih ostalih je to sto se decko potrudio.

Pravilnik  |  Google  |  Prijava zloupotrebe  |  Burek Toolbar


   
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:16:00
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.