Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:05:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: civilno sluzenje vojnog roka  (Pročitano 8804 puta)
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
a kakve su sanse nama srbima da se uvede profesionalna vojska a da mi koji se tih stvari gadimo lepo izbegnemo sluzenje


Pa nadam se velika.. Kako sam cuo, mozda vec 2008. Nadam se da ce biti od toga nesto sto pre..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Touch Pro
a kakve su sanse nama srbima da se uvede profesionalna vojska a da mi koji se tih stvari gadimo lepo izbegnemo sluzenje


svako "izbegavanje" obicno ima pezorativan karakter- ovde posebno. ali tvoja stvar.  sto se tice vojske u narednih nekoliko godina bice opcija- guranje baba i deda po bolnici i skupljanje lisca po parku  ili  redovna vojska.  a ono sto si ti cuo nije ukidanje civilnog sluzenja vec restrikcija povodom mesta gde ce moci da se sluzi. otkrivene su zloupotrebe tipa- znam direktora neke firme ili nekoga u opstinskoj upravi, oni me prime da tamo sluzim, pisu da dolazim redovno, a ja radim sta sam radio do sad. kad dodje kontrola oni kazu- evo bas ga malopre poslali po neka dokumenta a za to vreme te pozovu da se pojavis hitno.

ocigledno da je neko bio malo halapljiv, preterao pa zeznuo kombinaciju i ostalima. ako. i treba.

zasto bi neko bio privilegovan u odnosu na musku populaciju koja je odlucila da sluzi pod oruzjem i ako Bog da uskoro i devojke da sluze.

svuda po svetu "civili" rade kao komunalci i bolnicari-pomagaci Smile


a sto se tice profesionalne vojske- nece je biti SIGURNO u narednih nekoliko godina. zasto? ko je iole upoznat sa situacijom u kojoj je nasa vojska i drzava u politickom, finansijskom i strateskom pogledu zna odgovor.
« Poslednja izmena: 11. Feb 2007, 21:08:59 od colossus1167 »
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Svejedno.. Pre bih duplo duze radio u bolnici, nego se smrzavao po nekim kasarnama, ne znam ni ja zasto.. Ako sam zato picka.. Neka sam..

Koliko ja znam..da bi sluzio civilno dovoljno je da imas "prigovor savesti" ili tako nesto..
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Plan je da se profesionalizacija zavrsi 2010., ali to je okvirno i podlozno promenama.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Дошао је тихо и отишао у легенду...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 8641
Zastava Beograd - Dorćol
OS
Windows XP
Browser
Avant Browser Nepoznat
mob
Nokia 5610
Svejedno.. Pre bih duplo duze radio u bolnici, nego se smrzavao po nekim kasarnama, ne znam ni ja zasto.. Ako sam zato picka.. Neka sam..

Koliko ja znam..da bi sluzio civilno dovoljno je da imas "prigovor savesti" ili tako nesto..
Ако имаш приговор савести онда си неки секташ. Одакле ти то да би се смрзавао. Колико је милиона људи служило војску и ништа им није било. Зашто би ти био другачији од њих,јел си мање способан? Не брукај себе!!!  Smile
IP sačuvana
social share
                         C' вером у Бога за Краља и Отаџбину - Слобода или смрт                              
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Citat
Ако имаш приговор савести онда си неки секташ.

Naravno, apsolutno hriscanski je koristiti oruzje.

Citat
Одакле ти то да би се смрзавао.

Uslovi u nasoj vojsci su zaista idealni. Sigurno je sve na nivou, nemam zasto da brinem.

Citat
Колико је милиона људи служило војску и ништа им није било. Зашто би ти био другачији од њих,јел си мање способан?

Pogledaj malo novine. Koliko je ljudi poginulo upravo u ovoj nasoj vojsci. A koliko milijardi ne sluzi? Zasto bih se razlikovao od njih? Sta fali Amerikancima koji nemaju apsolutno nikakvu vojnu obavezu? Nisam nista manje patriota zato sto necu da me neki iskompleksirani kreten budi u 5 ujutru i tera me da trcim po vukojebinama. Mozda sam malo manje radikal. A to je vec pohvala.

Ja apsolutno nista nemam protiv ljudi koji su fascinirani vojskom. Mene jednostavno to ne zanima. Nemam razlog da protracim 6 meseci svog zivota.  No, otisli smo previse u offtopic. Ako jos neko zeli decku da odgovori na pitanje, neka odgovori.
« Poslednja izmena: 11. Feb 2007, 23:38:44 od kokota »
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Qui desiderat pacem praeparet bellum

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 921
Zastava Olduvay-naucna kolonija na Marsu :)
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
HTC Touch Pro

Pogledaj malo novine. Koliko je ljudi poginulo upravo u ovoj nasoj vojsci. A koliko milijardi ne sluzi? Zasto bih se razlikovao od njih? Sta fali Amerikancima koji nemaju apsolutno nikakvu vojnu obavezu? Nisam nista manje patriota zato sto necu da me neki iskompleksirani kreten budi u 5 ujutru i tera me da trcim po vukojebinama. Mozda sam malo manje radikal. A to je vec pohvala.


a kada bih ti rekao da na redovnoj obuci US armije gine prosecno vise ljudi godisnje nego sto je do sada kod nas to bio slucaj- pogotovo sto su sve smrti bile vezane za upad trece strane kojoj mesto u krugu kasarne uopste i nije bilo mesto, i slucajeva samoubistva(dokazanog ili ne). a takva situacija prati i ostale armije u sastavu NATO. ovo znam iz prve ruke i ne pricam isprazno.

to sto ti poredis americku armiju sa nasom govori kao da ne poznas zemlju u kojoj zivis, ekonomiju te zemlje, demografsku strukturu.
a recimo Italija je clanica NATO, clanica EU, ima redovni vojni rok, pa tu je onda Grcka, da ne nabrajam- vecina ih i dalje ima sluzenje vojnog roka- jer je cisto profesionalna vojska skupa i trazi veliku demografsku rezervu tj veliko stanovnistvo- naravno svo ovo pod uslovom da ta zemlja zeli samostalno da sebi garantuje suverenitet, bez uplitanja druge drzave i njenih usluga.

znas, deo sazrevanja momka u muskarca jeste trenutak kada postane sposoban da u slucaju rata(ne daj Boze) brani svoju zemlju, to je obaveza svakog gradjanina ove drzave. ti ocekujes da ce neko drugi u tom slucaju da tebe i tvoju porodicu brani- jer ti nisi hteo da zamenis komfor svoje sobice sa spavaonom u kasarni.  svako ko je isao na fax i koristio usluge studentskih domova zna da od toga nema nista gore- nema kasarne koja moze da ima tako sugave uslove kao prosecni dom.

iskompleksiranih kretena ima svuda, to nije a priori vezano za vojsku, pogotovo danas kad ima podmladjeni kadar i mlade podoficire, kad je vecina JNA metuzalema otisla u penziju.
a vukojebine su deo obuke Smile znas, u toku rata vrlo retko se sukobljene strane obracunaju na nekoj cajanki ili pozoristu i na zalost dok god je rat vezan za blato/rov/pucanje/vukojebine obuka ce biti takva kakva i treba da bude da bi vojnika pripremila za situaciju "sta ako".

ali mi nije jasno zasto odmah kao defans potezes politiku? znaci ti smatras da samo radikal ide u vojsku i postupa po patriotskoj duznosti?
kazi mi- da li metak ima spoznaju diskriminacije?

samo jedno pitanje za sve koji podrzavaju civilno sluzenje vojske- da li bi se ljutili na drzavu kada bi primat u zaposljavanju dala muskarcima koji su vojsku sluzili pod oruzjem i nalaze se u rezervnom sastavu?
IP sačuvana
social share
 
Don't take this personal...            Не берите этот персонал...
i'm just doing my job...                я только делаю мою работу...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


God is busy, may I help you?

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 41441
Zastava Beograd, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
Apple iPhone 3Gs
Citat
a kada bih ti rekao da na redovnoj obuci US armije gine prosecno vise ljudi godisnje nego sto je do sada kod nas to bio slucaj- pogotovo sto su sve smrti bile vezane za upad trece strane kojoj mesto u krugu kasarne uopste i nije bilo mesto, i slucajeva samoubistva(dokazanog ili ne). a takva situacija prati i ostale armije u sastavu NATO. ovo znam iz prve ruke i ne pricam isprazno

Ok.. Oni su to izabrali.. Zato i jeste profesionalna vojska, nije ih niko naterao, niko nije kriv.

Citat
znas, deo sazrevanja momka u muskarca jeste trenutak kada postane sposoban da u slucaju rata(ne daj Boze) brani svoju zemlju, to je obaveza svakog gradjanina ove drzave. ti ocekujes da ce neko drugi u tom slucaju da tebe i tvoju porodicu brani- jer ti nisi hteo da zamenis komfor svoje sobice sa spavaonom u kasarni.  svako ko je isao na fax i koristio usluge studentskih domova zna da od toga nema nista gore- nema kasarne koja moze da ima tako sugave uslove kao prosecni dom.

iskompleksiranih kretena ima svuda, to nije a priori vezano za vojsku, pogotovo danas kad ima podmladjeni kadar i mlade podoficire, kad je vecina JNA metuzalema otisla u penziju.
a vukojebine su deo obuke  znas, u toku rata vrlo retko se sukobljene strane obracunaju na nekoj cajanki ili pozoristu i na zalost dok god je rat vezan za blato/rov/pucanje/vukojebine obuka ce biti takva kakva i treba da bude da bi vojnika pripremila za situaciju "sta ako".

Ja zaista ne planiram da idem u rat u 21. veku. I ne verujem da ce do toga doci. Ako dodje do toga.. Jebiga, videcemo, trebace doktori nekome.. Smile

Citat
ali mi nije jasno zasto odmah kao defans potezes politiku? znaci ti smatras da samo radikal ide u vojsku i postupa po patriotskoj duznosti?
kazi mi- da li metak ima spoznaju diskriminacije?

Ne. Priznajem da sam malo glupo potegao politicku opredeljenost, ali je cinjenica da se radikali zalazu za duzi vojni rok, dok se demokratski opredeljene stranke zalazu za profesionalizaciju i/ili maksimalno skracenje vojnog roka.

Citat
samo jedno pitanje za sve koji podrzavaju civilno sluzenje vojske- da li bi se ljutili na drzavu kada bi primat u zaposljavanju dala muskarcima koji su vojsku sluzili pod oruzjem i nalaze se u rezervnom sastavu?

Zaista ne vidim po kojoj logici bi neko ko je sluzio vojni rok imao bilo koje privilegije. Cak, stavise, cini mi se da oni koji sluze civilno, vise doprinose zemlji, nego momci koji sluze vojni rok redovno. Svakako, ima izuzetaka, ali cini mi se da drzava i njeni gradjani imaju vise koristi od nekoga ko ce raditi u domu za stare ili bolnici i stvarno pomagati nekome, nego od nekoga ko nece biti kuci 25 dana mesecno samo da bi trcao, radio vezbe ili sta vec.
IP sačuvana
social share
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 877
Zastava Pored vrlo prometne ulice :(
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
SonyEricsson K800i
ti ocekujes da ce neko drugi u tom slucaju da tebe i tvoju porodicu brani- jer ti nisi hteo da zamenis komfor svoje sobice sa spavaonom u kasarni. 

Svi koji su se prijavili za civilno služenje vojnog roka, koliko ja znam, u slučaju ratnog stanja će biti mobilisani.


  svako ko je isao na fax i koristio usluge studentskih domova zna da od toga nema nista gore- nema kasarne koja moze da ima tako sugave uslove kao prosecni dom.

Mislim da nije prvenstveno problem u tome "gde spavati", nego u trenutnoj nemogućnosti naše vojske da adekvatno prehrani i zdravstveno zaštiti svoje vojnike.

samo jedno pitanje za sve koji podrzavaju civilno sluzenje vojske- da li bi se ljutili na drzavu kada bi primat u zaposljavanju dala muskarcima koji su vojsku sluzili pod oruzjem i nalaze se u rezervnom sastavu?

Da, jer bi to bila diskriminacija zbog prava izbora. Zbog čega bi redovni vojnici bili bolji od onih koji su služili civilno?

I, još nešto da dodam. Današnju vojsku Srbije smatram objektom političara da ostvare svoje ciljeve (ostanak na vlasti po svaku cenu), a ne službom za zaštitu naroda. Jer nema opravdanja srozavanje vojske koje je se odigralo prethodnih godina. I u takvu bih vojsku došao samo u slučaju rata, tj. u slučaju da imam osećaj da ću da branim nekoga do koga mi je stalo, a u suprotnom, na odsluženju nemam šta da tražim.
IP sačuvana
social share
Ретко која жена виси о руци мушкарца који је био одиста човек њеног укуса.
 Јован Дучић
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Bosch ima centrifugu
Pruzam podrsku Kokoti  Smile

Profesionalna vojska je jedina moguca i jedina potrebna bilo kojoj drzavi. Pojedincima koji ovde dokazuju svoju muskost time sto se ponose tom jadnom izgubljenom godinom u vojsci savetujem da probaju da dokazu sebe i svoj ego na nekom drugom planu. Nek doprinesu drzavi tako sto ce posteno da rade svoj posao a ne da se kurce sa pistoljima i puskama. Biti vojnik je posao kao i svaki drugi i ne moze svako da ga radi. Ljude treba posteno platiti i zavrsiti pricu o tome.

Posledica "naroda-vojske" je evidentna kako posle ratova 90tih tako i posle 2. svetskog rata. Stotine hiljada stradalih civila jer su civili vodili rat. Da ne idem u detalje....

U o ratnoj opasnosti ne treba razmisljati u Srbiji bar sledecih 50 godina sobzirom na trenutnu geo-politicku situaciju.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 09:05:13
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.