Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: osnovni problemi covecanstva  (Pročitano 2214 puta)
10. Jan 2004, 14:55:53
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
Mnogi se problemi covecanstva pominju na ovom forumu.Koji je sutinski po vama,odnosno kako izgleda poredak glavnih problema covecanstva ?
Ovako ja to vidim:
1Nedostatak ljubavi prema drugima-egoizam

2 nemogucnost realizacije ljubavi ( ljudi koji mogu da vole nemogu da se pronađu u masi egoista i  otuđenosti urbane sredine)

Ovo su za mene dva najosnovnija problema čovenčanstva,odnosno moe se reći da svi ostali problemi imaju koren u ovima,odnosno sve bolesti,pre svega psihike,pa onda i fizike jer je poznato da u principu sve fizike bolesti manje ili vise izlaze iz poremcene psihe !
Pri cemu kada kazem psihicke bolesti,tu spada i sve ono sto se naziva losom navikom,sve bolesti zavisnosti..jer svako ona potreba ili ponasanje koje pre ili kasnije mogu stvoriti neko  oboljenje nije nista drugo nego i samo jos jedno bolesno stanje....

Moze se reci da ova dva problema proizilaze ali i manifestuju se neadekvatnim roditeljstvom!
Ljudi su sve manje dobri roditelji zbog svog egoizma,tako da i njihova deca opet mogu da nebudu dobri roditelji,ili ce mozda biti bolesni od neceg drugog  .
A njihov egoizam je u principu karakteristika evolutivne faze covecanstva koji sve vise postaje svesan sebe,i sve vise zeli da zadovolji svoje potrebe,na stetu njihove dece i drugih ljudi,
Znaci moze se reci ako dete ne dobije dovoljno energije,ljubavi,paznje u svom najpodloznijem i najosetljivijem delu svoga razvoja,ali i svog zivota,ono ce kompenzovati taj deficit kasnije na razlicit nacin,u zavisnosti od svog karaktera,stimulativnim sredstvima,povecanom seksualnom aktivnoscu,,ili ce svoju paznju silom uzimati kao kriminalac,ili kao politiar ,pa ce zajebavati celu naciju !!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Može li se problem današnjice objasniti jednim ili dva pojma nisam siguran, no slažem se da je egoizam veliki problem koji možda i pokreće sve nevolje. Ovdje egoizam ne smatram u onom klasičnom smislu nego malo nategnuto: kao želja da se sve ima i želja da sve meni koristi. U tom smislu sav svijet, sva svjetska bogatstva, sva tehnika, svi ljudi,... sve je meni podređeno i meni treba udovoljiti. U toliko se slažem s tom tvrdnjom.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 685
Zastava trenutno Šabac
Slazem se s vama, ali opet ne moze egoizam biti samostalan. Moraju postojati jos neki dublji unutrasnji razlozi da bi se celi problem posamtrao. Svaka osoba je razlicita, ali se moze npr izdvojiti nekoliko problema jedne osobe koji se pojvaljuju kod druge, isto to vazi za te druge.... ako budem imala nesto vise da dodam to cu i uciniti.
IP sačuvana
social share
Red, rad i disciplina.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Osnovni  problem je... Covjek je dobar... Ljudi su okrutni. Svaki covjek (bar vecina) kao individua je ok. Ako imas grupu ljudi... To vec tesko ide. Zasto? Egoizam? Pa dajte da se ne lazemo, svi smo egiosti, sto je i ok. Ima tu jos nesto. Sta? Ko ce to znati....
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1404
Zastava tako blizu, a ipak tako daleko
Slažem se s tvrdnjom da smo svi egoisti, a i mislim da drugačije ne može, jer čovjek uvijek sebi hoće dobro ( bolje) no problem onog mog shvaćanja nategnutog egoizma je u tome da put koji vodi do toga da meni bude bolje često kod nekih nema granice, a tu nastaju problemi, jer se želi ostvariti cilj bez obzira na druge. Moja sloboda u svem djelovanju prestaje u slobodi drugoga, ili ako hoćete, moj egoizam prestaje na egoizmu drugoga.
IP sačuvana
social share
\" Brini se više za svoj karakter nego za svoj ugled. Karakter je ono što uistinu jesi, a ugled je ono što drugi misle da jesi.\"
* John Wooden *

\" Kad bi rajčice poželjele biti dinje pretvorile bi se u farsu.
Strašno me čudi što toliki ljudi tako silno žele biti netko tko nisu.
Ima li smisla pretvoriti se u farsu?\"

* Mitsuo Aide *
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2771
Po meni je najveci problem covecanstva sujeta. To je glavni problem svakog coveka i svake zene. Iz tog problema izvire nedostatak ljubavi prema drugima - sebicnost, borba protiv drugih, pokopavanje drugih, uzidizanje sebe, obozavanje sebe, ego-glorifikacija. I iz svega toga nastaju svi zivi i svi moguci problemi jednog drustva.
IP sačuvana
social share
Nije bitno sta imas, bitno je koliko dajes.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 685
Zastava trenutno Šabac
I u osnovama psihologije se pominje sujeta kao osnovni razlog mnogih delovanja i misljenja ljudi. Naravno da ljudi u izvesnoj meri nisu svesni svoje sujete, ali oni koji su jesu ne cine nista da bi se zapitali dokle ona seze. Ta sujeta nije uvek ni nastrojena ka materijalnom boljitku ili gubitku za druge, ponekad je samo bas psiholoska, u smislu najboljeg resenja kako nekime manipulisati.
IP sačuvana
social share
Red, rad i disciplina.
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 20
Problem dananjice se moe svesti i na jedan pojam,koji je dovoljno elementaran da sadri sve ostale,odnosno na manji ,veći broj osnovnih problema,na koje moe da se razloi onaj najosnovniji !
Jedna reč u svakom slučaju,bez obzira o čemu pričali ,iz čega sve izvire je priroda,nunost ,sudbina,tj svaki problem je to samo u očima čoveka,a objektivno je to sasvim prirodna stvar,koja je vana zarad kontinuiteta postojanja.....
Većina ljudi su egoisti,pri čemu hoću da naglasim na razlici između egoizma i nečega ,to neznam da li bi mogao nazvati egocentrizmom
a to je činjenica da sve to čovek radi, radi  zbog sebe,čak i ako znatno pomae drugima,on to čini zbog sopstvenog zadovoljstva.Nemoguće je raditi neto to te bar malo ne zadovoljava !Pri čemu egoista zadovoljava svoje čulne,povrne prohteve,jer je on povrna ličnost i neide dalje od nje,dok egocentrik,ili pravi egocentrik,ako je egoista lani,je onaj koji je dublje upoznao svoje biće,i tako razumejući sebe ,razume druge,i shvata da ako bude drugima pomagao da će time najbolje pomoći sebi.......
Ovde moe da bude problematičan naziv egocentrik,u smislu altruiste,ali kako nazvati opisno onu strukturu ličnosti koja je upućena na svoj centar,sa predpostavkom da smo svi u sutini ipak upućeni na isti,s tim to u zavisnosti od faze evolucije smo svi mi manje vie svesni toga ?
A sto se tice sujete,pitanje je da li je ona elementarniji nivo od egoizma,u svakom slucaju spada u psihicki kompleks koji se moze prepoznati kao osnova za sve probleme danasnjeg coveka !!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zvanicni duh Bureka

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 4413
Zastava
mob
BlackBerry Perl
Osnovni problem je sto je opasno biti dobar i posten.
IP sačuvana
social share
Official Ghost of Burek Forum! :[64]:
Oni su sistem instrukcija, dogma, korupcija,
teror institucija, represija ubija!
Mafija - murija, drzava - hajducija,
kadija - sudija, a mi smo revolucija!
To nije nasa Srbija!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.11 sec za 21 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.