Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:44:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ćirilica, ćevapi i turska kafa  (Pročitano 9174 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230
Sto se tice 'Slavi' ili Sloveni, tri su nacije bile ponos Slovenstva.
Cesi su bili najrazvijeniji u Evropi, Srbi su bili duh slobodarstva.
Rusi su sloveni koji kroje istoriju sveta. Iako mi veoma pogresno gledamo nas odnos sa njima.
Iako sam davno prestao da pijem 'zakuvanu kavu', uvek kada mi neko dodje moram je skuvati, jer nasi ljudi ne uzivaju puno u nes ili espresso.
A cija je cirilica? Na secanje Cirila i Metodija, Bugari imaju neradni dan: Dan slavjanske pismenosti.
A tvrdo veruju da su obojica Bugari. Mi kazemo Makedonci.
Od pravoslavnih naroda, cevapi su nacionalno jelo i kod nas i kod Rumuna i kod Bugara.
Dakle cija je cirilica?
Ciji su cevapi?
Cija je 'turska kafa'?

Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ja samo znam kada putujem sa autom iz Hrvatske za Njemacku uvijek imam neki osjecaj kada smo na Slovenskoj granici kao da nas vide kao neka govna i kod njih se uvijek pripremimo na malo duza cekanja...a taj osijecaj nisam imao kada sam isao prema Srbiji i sve je bilo mnogo lijepse...za mene su Slovenci cisti balkanci kao i Hrvati,Srbi i ostali Narodi...tko je vidio Europe i tko zivi u njoj vidjece da smo mi po mentalitetu i naravi mnogo daleko od Europe...
@ShSkorpione nije Vuk Karadzic preveo Bibliju na Hrvatski jezik nego je se to mnogo prije desilo vec nego od vremena Karadzica...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla ImageShackToolbar
mob
Apple iPhone SE 2020
Razlika izmedju Srba i Hrvata je u jednom: "Hrvati su imali Austrijance" Smiley
U sustini... prosecan Hrvat nije nista lepsi, pametniji, kulturniji od prosecnog Srbina...
Seljak je seljak, ma gde bio... malogradjanin je malogradjanin... nema tu neke razlike... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 9557
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung S500
Razlika izmedju Srba i Hrvata je u jednom: "Hrvati su imali Austrijance" Smiley
U sustini... prosecan Hrvat nije nista lepsi, pametniji, kulturniji od prosecnog Srbina...
Seljak je seljak, ma gde bio... malogradjanin je malogradjanin... nema tu neke razlike... Smiley



Nevjerovatno... majke mi moje - ne mogu povirovat

Da se ja složin sa jednin njezinin poston od riči do riči...

nevjerovatno - ali istinito.

Slažen se u potpunosti... u potpunosti... potpisujen svaku rič!!!!
« Poslednja izmena: 08. Jan 2007, 21:35:53 od st_faca »
IP sačuvana
social share


I am not a complete idiot.
Some parts of me are still missing.


America is the only nation in history which miraculously has gone directly from barbarism to degeneration without the usual interval of civilization (Georges Clémenceau)
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Razlika izmedju Srba i Hrvata je u jednom: "Hrvati su imali Austrijance" Smiley
U sustini... prosecan Hrvat nije nista lepsi, pametniji, kulturniji od prosecnog Srbina...
Seljak je seljak, ma gde bio... malogradjanin je malogradjanin... nema tu neke razlike... Smiley



Nevjerovatno... majke mi moje - ne mogu povirovat

Da se ja složin jednin njezinin poston od riči do riči...

nevjerovatno - ali istinito.

Slažen se u potpunosti... u potpunosti... potpisujen svaku rič!!!!

Takodje nemogu da povijerujem ali takodje se slazem sa Aneom u potpunosti!! Anea za ovo te jednom ljubim i dosta nase ljubavi .... Smile
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230

@ShSkorpione nije Vuk Karadzic preveo Bibliju na Hrvatski jezik nego je se to mnogo prije desilo vec nego od vremena Karadzica...
Video sam kod kolege Hrvata, Bibliju. Na njoj je pisalo: Biblija na Hrvatskom. Preveo Vuk Stefanovic Karadjic.
Onda smo se zakacili, kada sam ga pitao: Da li vi Hrvati imate sramote? On mi je odgovorio da je to jekavica. Onda sam jos gore popizdeo i rekao mu da je jekavica srpsko narecje. Ako im dozvolis tako, onda ce Vuk biti Hrvat, a eto Makedonci od Aleksandra Makedonskog.
Sada se opet spore sa Grcima, oko imena Skopskog aerodroma.
Za 50 godina ce tako i biti ako ih pustis. Vuk je samo napisao na svom pismu, staroslovensku Bibliju.
« Poslednja izmena: 08. Jan 2007, 22:15:11 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ej kakvih pokatolicenih Srba Skorpione...mozda si i ti turcin tko ce znati ...ako vec tako gledamo... ljudi se ispoljavaju kao Hrvati i to tko je pokatoliceni Srbin i pravoslavni Hrvat ajde necemo na ovoj temi...nema smisla oko toga..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6230
Ej kakvih pokatolicenih Srba Skorpione...mozda si i ti turcin tko ce znati ...ako vec tako gledamo... ljudi se ispoljavaju kao Hrvati i to tko je pokatoliceni Srbin i pravoslavni Hrvat ajde necemo na ovoj temi...nema smisla oko toga..
Ti vec procitao a ja izbrisao  Smile Smile Smile
Pa koliko sam poznavao Hrvate, pravi su se najmanje prsili i vredjali a oni Petrovici, Vrankovici, Ivanisevici i mnogi drugi su najvise pljuvali po nama Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Varijetet bele rase: dinarid dominantan kao tip ljudi na Balkanu i delom Maloj Aziji, sa svojim fizičkim i mentalnim osobinama, kao što se Italijani bitno razlikuju od Skandinavaca. To nas čini sličnim koliko god se zle krvi prosulo među malim balkanskim narodima. Delimo isti genetski kod koji nas čini takvima. Druga stvar je podneblje, samo tlo koje utiče i na ljude. Stara izreka "Čovek je od zemlje po kojoj hoda"

IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Bog je kockar, Dokaz: kvantna mehanika

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4335
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0
mob
Nokia 
Prije nekoliko godina putovao sam poslom iz Zagreba u Beograd vlakom. Rat je tada još bio razmjerno friška stvar, Milošević je tek bio pao, a u Beogradu prije toga nisam bio gotovo dvadeset godina, još od doba kad su me sa srednjom školom vodili na Titov grob.

Vlak je u Srijemu zastao na granici, a ja sam se prvi put susreo s graničnom uniformom države koja je punih deset godina za Hrvate bila arci-neprijatelj. I tada se dogodilo nešto što pamtim i danas.

Granični policajac pregledao je moj pasoš s “mrskom” šahovnicom, udario štambilj, zahvalio mi se i pozdravio najuljudnije na svijetu. Potom je prešao u sljedeći odjeljak u kojem su putovala trojica Rumunja. Prema njima nije bio ni približno tako uljudan. Prevrnuo im je svu prtljagu, kinjio ih i vrijeđao, a na koncu im prezrivo bacio putovnice na pod i promrsio: “Recite onima svojima da vas više ne šalju!” Gledao sam ponižene Rumunje, gledao policajca koji se zaškarpunio od jeda i prvi put shvatio ono što mi je davno moralo biti jasno: u Europi baš svatko ima neke svoje Istočnjake.

Ne znam da li si nekad imao prilike da vidis ponasanje "istocnih" carinika kao sto su madjari i recimo cesi... I dan danas madjari koju su u evropskoj uniji ne pustaju autobus da prodje dok svaki putnik u kasicu prasicu ne ubaci po 3 eura, u suprotnom ako se ne skupe pare svi moraju napolje na pretres prtljaga Smiley cigan ostaje cigan pa bio on u evropi ili van nje.
i za nas i za rumune je opravdano...
mi suvise redovno svercujemo robu iz madjarske, bar ranije, sad sva ta roba moze da se kupi i kod nas, hvala bogu, a rumuni i dan danas prodaju svoja sranja po buvljacima u srbiji..
normalno je da ako 20 godina svaki deseti rumun/srbin/makedonac ne svercuje robu, sumnjas da i dalje svercuje...
to je najnormalnije inajprirodnije...dugo cemo mi da placamo slobine dugove na sve nacine...
IP sačuvana
social share
U Srbiji 60 odsto ljudi voli Cecu Ražnatović, a više od 40 odsto ne znaju čime se bave ili ko su uopšte "Partibrejkersi". Više od trećine ne zna da navede ime omiljenog pisca, a dve trećine ne zna nijednog jedinog slikara. Čak 13,5 odsto ljudi nema nijednu knjigu u kući, dok još četvrtina ispitanih poseduje svega do 25 knjiga.
ponosni neprijatelji zapada:
Severna Koreja
Kina
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 07:44:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.