Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:30:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: cinizam kao izraz nesigurnosti...  (Pročitano 3878 puta)
15. Sep 2008, 21:30:40
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 
Kada smo cinični? Zašto stižemo tako do emocionalni zadovoljstvu? Da li je to društveno, porodični pozitivan fenomen?
Onda smo cinični kad smo nesigurni, ili svesno ili ne svesno.  Rom Harre( stari konstrukcionista) napravi izmedju toga razliku kad isti fazon uradimo svesno ili ne svesno iz vida konstrukcionizmu. Kad svesno to radimo onda smo odgovorni, bar tako izgleda. al nismo to je društvena konvencija , i ne možemo biti sigurni u tome da baš nije društvo silovao na nas taj svesno formulirano odgovaranja na situaciji.
Kad smo cinični svesno onda borimo. al kako? da li te stare grčke filozofi kao Krates i Hiparchia kad su vodili ljubav tako da svi ih vide na forumu. samo zato da pokazaju da oni su oslobodili od polisov konvencije. Al treba i to znati da tada grčki polis živeo u najveću krizu svog istoriju. i Hegel je kazao da tako nisu bili produktivni(osim ako su napravili dete, i krali su od njih za slugu, onda su napravili korist za tadašnji trgovcima), nisu mogli da objektivno menjaju realnost, tako da se kroz toga i oni menjaju se na bolje sa celom polisom. I da Krates i Hiparchia su bili nesigurni, i zato su kršili konveciju.Oni nisu bili odgovorni za svoje neproduktivnost, kao perlokucija tog snošaja isto je bio produktum polisu, polis je sudio ih.
Aktuelizovano, to to znači kad smo danas cinični i to svesno znamo iz čega i zašto smo napravili nismo bili produktivni, osim ako naše okruženje ne daje drugačije rešenja za taj komunikacijski situaciju. Odnosno jedna cinična perlokucija onda i tako dobije svog značenje kako je formirana društvena konvencija. I kad je veća kriza, u smilsu nesigurnost(da li mogu kupiti lak za nokte Anea Smile) onda lakše budemo cinični, al za to uvek društvo daje značenje. Ili ako si glupa Anea ne vidiš da te volim(simpatična si)
« Poslednja izmena: 15. Sep 2008, 21:33:10 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Negde sam pročitala dac cinične osobe imaju veću verovatnoću da dobiju neku od koronarnih bolesti srca, kao što je angina pectoris ili infarkt miokarda.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 
pa i meni je verovatno. znaš taj A vrsta ličnosti koji bori i ne smiruje se,a tu baš to sam opisao kako cinični ljudi bore.
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Da, da, baš je bilo reči o osobama A tipa, a ja među njima prepoznah svoju majku, koja pati od esencijalne hipertenzije (pritiska).  Smile
I lepo sam joj objasnila kako mora promeniti način života, ali neće da me sluša. Još i ima genetsku predispoziciju ka srčanim oboljenjima.  Smile
Mada, vidiš, posle ogromnog broja istraživanja je ipak utvrđeno da je ličnost A tipa važan nezavisni činilac pojave koronarnih oboljenja srca, ali daleko od toga da je nužan ili dovoljan, a kamoli uzročno-posledični.

Mada, interesantna mi je ova stvar o cinizmu i psihofizičkim oboljenjima. Milslim da pored cinizma, tu spadaju još i agresivnost, hostilnost, neprijateljski stav (mada je to sve jedno te isto u neku ruku Smiley )... A u jezgru A tipa se i krije bazična nesigurnost i nezadovoljstvo, mada ja verujem da cinizam može poslužiti i kao efikasan mehanizam odbrane. Wink
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 
i to sam dodao tu pored obranu, da biće emocialni zadovoljstvo od toga zavistan kako o cinuzmu kao perlokuciju suditi okruženje. odnosno nismo sami u tom dinamiku kad smo cinični.n.p. ja u deprivaciju ne mogu biti ciničan, jer nemože me validno niko suditi, jer deprivacija je protiv ljudskog prave komunikacijski norme i bla bla bla... Smile odnosno ko suditi može ja ne svatim legitimno, jer vrši protiv mene agresiju.
al u društvu cinizam je borba , koji uvek svodi na obe strane prema uništavanje.
jer emocionalna zadovoljstvo isto još i jače daruje taj egzistencialni činjenicu koja izaziva nesigurnost, od sebe sam nesigurnosti.

Bambina tvoj otac je imao neki duševni problema, ili samo ti si bila nevljala, i zato si postala psihologkinja? što nije loš posao.
« Poslednja izmena: 15. Sep 2008, 22:14:35 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ne, nije moj otac imao nikakvih (niti ima sada) problema sa zdravljem, ni psihičkih ni fizičkih. Ima 58 godina a izgleda kao da nema više od 30.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


omnia ab ovo

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 5614
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
mob
Nokia 
ok samo lagano Smile
ok agresivna si , onda bar znam da si menjala ličnost odnosno prema staru Bambinu. kažem lagano. Smile
« Poslednja izmena: 15. Sep 2008, 22:16:21 od onodys »
IP sačuvana
social share
Da li je kocka baceno?
Snezana i vuk
Crvenkapa i kaludjerice
Vuk i sedam kaludjerica
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Tvrdoglavi Kernel

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 427
OS
UNIX
Browser
Opera 9.51
A i ne samo izraz nesigurnosti, nego i tuge i nedovojno energije za pzitivniji odgovor. Mada bolje biti i ciničan nego statičan i pasivan.
« Poslednja izmena: 15. Sep 2008, 22:22:23 od Growlboy »
IP sačuvana
social share
Il' si hardkor il' si smor...
no woman no grind
Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
ok samo lagano Smile
ok agresivna si , onda bar znam da si menjala ličnost odnosno prema staru Bambinu. kažem lagano. Smile
Nisam agresivna, popila sam kafu pa mi je pritisak skočio do plafona, pa sam samo malo hperaktivna.  Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Bolje vrabac u ruci nego Priboj na Limu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1088
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia e 71
Mozda osobe koje su cinicne imaju vecu sansu za kardiovaskularnim oboljenjima. Ali sam takodje siguran da osobe koje sve drze u sebi i nista ne kazu imaju mnogo vecu sansu za psihisimatskim oboljenjima, jer sve drze u sebi. Mislite o tome. Mada na kraju dodje isto umreti od srca ili raka. Smile
IP sačuvana
social share
Čoveka ne čini odelo ali halteri i žabice čine ženu
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:30:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.