Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:01:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Cije je vlasništvo Narodna Banka Srbije  (Pročitano 8227 puta)
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
Citat
Obavezne rezerve banke su te koje ubijaju inflaciju. One drze x% dinara +priliv od prodatih preduzeca, van igre, kako bi se neutralisala nerealna potrosnja,a to je upravo ono sto si ti napisao.
Svakoj drzavi na svetu odgovara inflacija,da se one pitaju od 10-ak %.
Sto se tice NBS ona kao institucija drzave ovakve kakva jeste je malo dete o kome mora neko da se brine.
A taj neko kad vec placa ovu zajebanciju ocekuje da bude kako on kaze. MMF. Kada te neko izdrzava mora da ga slusas i da ne talasas preterano zato sto mogu da te kazne zabranom izlaska u grad(svet). Makar i ne bili u pravu.
A deca kad porastu i osamostale se mogu da donose i svoje odluke, pod uslovom da su razumne. Razumne u odnosu na okolinu. Ako nisu onda se takvi proglasavaju neuracunjivim pa im se dodeljuje staratelj.
Sta se tebi licno vise svidja, da nas gledaju kao decu ili ludake?
Sto se tice makroekonomije ona je danas stvarno postala makro-na svetskom nivou. Sto znaci da su odluke davno donesene, sada postoje samo  tehnicka pitanja implementacije. Nauke vise nema. Do daljeg.
apsolutno se slazem sa ovim! konacno odlican sagovornik! Smile
ali prva recenica u kontekstu sa citatom mi nije jasna. voleo bih da mi objsnis svoje vidjenje!  Smile
molim moderatora da na ovo ne gleda kao off, jer je bitno za objasnjenje ko se igra vlasnika nbs! Smile
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6142
Zastava bg
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N95 8GB
Citat
apsolutno se slazem sa ovim!
Pa ti sve kontra napisa  Smile
IP sačuvana
social share
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi vi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
Citat
Pa ti sve kontra napisa
slazem se sa tvojom pricom oko mere povecanja stope obav. rezervi, pricom oko mmf koja delom stoji.
kazem delom, jer ne prihvatam politiku bezuslovnog prihvatanja svakakvih uslova. pa nismo mi degenerici! i sta uopste nama znaci trenutna situacija koja ubija domacu privredu? hoce li sutra mmf da nas vadi iz duznicke i uvoznicke krize!
jebes celu makroekonomsku stabilnost ako zbog traznje u bank. sektoru drzava dozvoli unistavanje vec sjebane privrede. a gos. dinkic je mogao da vraca dugove mmf, a ne da kupuje glasove podizanjem plata u drzavnom sektoru!
dok novac iz deviznih rezervi je mogao preko mikrokreditnih org. da plasira u privredu. i kakav je to guverner i min. finansija koji svoju pregovaracku poziciju u startu umanjuju stavom da se o zahtevima mmf ne moze raspravljati!
naravno da je u interesu drzave inflacija do desetak posto, a ne apresijacija din. sa 87 na 79din. deflacija je vec krenula i nastavice ukoliko se nesto ne preduzme>ekon. polit. je dovela uvoznike u situaciju da se njihova zarada uveca, logicno je da zbog velikih sistema kao i uspostavljanja slobodnog trzista>CEFTA mozemo da ocekujemo pojeftinjenje uvoznih proizvoda. to ce domacu nekonkurentnu privredu da primora da tek spusta cene. manje cene,...manji obim proizvodnje,...manja zaposlenost...!
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6142
Zastava bg
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N95 8GB
Nista, ali bas nista od gore napisanog nije tacno. Ti baratas sa nekim pojmovima koje kad dovedes u kontekst nemaju nikakvog smisla. Kakav god stav da neko zastupa on mora da se argumentuje i tada diskusija dobija smisao. Ne moras da se slazes sa nekim ali uvazavas pravo na razlicito misljenje koje u krajnjem cilju treba da bude produktivno u smislu evolucije razmislanja i nekakve nadgradnje, modifikacije itd. Ja razumem tvoje ogorcenje trenutnom situacijom, ali ono se manifestuje na pogresan nacin. Pljuvanje i kritikovanje nisu iste stvari. Za pljuvanje ti pamet ne treba, al za kritiku... e tu vec moras malo vise da se potrudis.
Citat
manje cene,...manji obim proizvodnje,...manja zaposlenost...!
Ako ti znas kako ovo moze da se izvede obezbedices finansijski i sebe i cukuncukuncukun unuke    Smile
« Poslednja izmena: 22. Nov 2006, 03:06:19 od zero1 »
IP sačuvana
social share
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi vi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
Citat
Nista, ali bas nista od gore napisanog nije tacno. Ti baratas sa nekim pojmovima koje kad dovedes u kontekst nemaju nikakvog smisla. Kakav god stav da neko zastupa on mora da se argumentuje i tada diskusija dobija smisao.
ti napisi sta je tacno! tu demonstriraj svoje poznavanje termina! dosad nisi izneo nijedan svoj argument kojim bi me ubedio u nesto drugo! a kao smisao ove rasprave dozivljavam mogucnost da svoji stav i znanje modifikujem i prosirim! ja sam svoje vidjenje delom argumentovao, i zato ga smatram kritikom. paminjanje "pljuvanja" mogu da shvatim jedino kao nicim zasluzenu uvredu ili kao tvoj jedini nacin da ucestvujes u ovoj, verujem produktivnoj raspravi! nadam se da ni jedna ni druga varijanta nije u pitanju!

u vezi citata i tvog komentara> valjda je logicno ocekivati da ako se nastavi dosadasnja politika u kojoj dinar jaca, i uvoznici ostvaruju vece prihode, da usled uticaja trzisnih mehanizama (jake konkurencije-delta, merkator,...) dodje i do smanjenja cena uvoznih proizvoda. tako da ce recimo holand. ili hrvatski cips pojeftiniti za odredjen procenat i biti mnogo konkurentniji u odnosu na domaci(bas verujem da su nasa preduzeca u stanju da izadju na kraj sa stranim-pa izgubice utkmicu samo na skupom advertajzingu a da ne govorimo o kvalitetu i sl.) i  dalje, smatram da su domaci privrednici prinudjeni da usled takve situacije, smanje i cene sopstvenih proizvoda ne bi li zadrzali svoj udeo na trzistu! ostalo ti je valjda poznato, manja zarada a skupi krediti ce privrednike prinuditi na stagnaciju ili smanjenje obima proizvodnje. a sta je se onda desava sa radnim mestima?!

 
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6142
Zastava bg
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Nokia N95 8GB
Citat
Citirani autor: Kamaro24 na 19-11-2006, 20:05:23
a pravi razlog za jaku deflaciju jeste bankarski sektor koji se jeftino zaduzuje u eu, a onda taj novac plasira po debelim kamatama! tako u srbiju ulazi ogromna suma deviza i raste traznja za dinarima kojima automatski raste vrednost! sta se dobija ovoakvom politikom-dolazi do deflacije koja nije produkt jake privrede,kao svojevremeno u nemackoj vec jakom traznjom bankarskog sektora.
Da je to tako doslo bi do inflacije. Obavezne rezerve banke su te koje ubijaju inflaciju. One drze x% dinara +priliv od prodatih preduzeca, van igre, kako bi se neutralisala nerealna potrosnja,a to je upravo ono sto si ti napisao.
Svakoj drzavi na svetu odgovara inflacija,da se one pitaju od 10-ak %.
Sto se tice NBS ona kao institucija drzave ovakve kakva jeste je malo dete o kome mora neko da se brine.
A taj neko kad vec placa ovu zajebanciju ocekuje da bude kako on kaze. MMF. Kada te neko izdrzava mora da ga slusas i da ne talasas preterano zato sto mogu da te kazne zabranom izlaska u grad(svet). Makar i ne bili u pravu.
A deca kad porastu i osamostale se mogu da donose i svoje odluke, pod uslovom da su razumne. Razumne u odnosu na okolinu. Ako nisu onda se takvi proglasavaju neuracunjivim pa im se dodeljuje staratelj.
Sta se tebi licno vise svidja, da nas gledaju kao decu ili ludake?
Sto se tice makroekonomije ona je danas stvarno postala makro-na svetskom nivou. Sto znaci da su odluke davno donesene, sada postoje samo  tehnicka pitanja implementacije. Nauke vise nema. Do daljeg.

Ovo je cinjenicno stanje. Tacno, tacno tacno.... sta tacno. Nema tacno. Da li je kurs dinara prema evru realan. Jeste. Da je drugacije imao bi dilere na ulici. Kurs nije donesen uredbom nego ekonomskim merama. Koje nismo mi izmislili. Da li su one dobre? Ako su dugorocne i ako postoji poverenje gradjana da ce one dati rezultate imace pozitivan efekat. Obzirom da ovde niko nema poverenje u politicare, o dugovecnosti necu ni da pricam, napravljena je lista od strane mmf-a sta mora da se uradi ma koja vlada i guverner da dodju. Onda to ide na silu. Mic po mic pa ko prezivi pricace.
Mozemo ti i ja da mrzimo mmf do sutra, ali sigurno je da su dobra kocnica za ove nase Alan Ford politicare i ekonomiste.
Sto se tice cena, cene ne padaju zbog monopola na nasem trzistu. Pocev od Nisa preko Ptt-a do prehrambeno-prodajne industrije. Sto bas tu. Pa tu jedino mogu da uzmu ono malo para od gradjana. Izvinjavam se ako sam nekog  preskocio. Nis i Ptt-e ce da idu na bubanj neko kad neko tad, zato sto je i to jedan od uslova-bezuslovnih. Za ove sto drze supermarkete,mogu da se udruzuju sa slicnim do sutra, pojesce ih ozbiljne firme dok si trepno. Ali takve firme nece da dodju u zemlju gde je prosecna plata 250Evra, od oka. To ide od 750 E pa na gore. A gde su takve plate mora biti da i drzava funkcionise koliko toliko normalno.
Tako su to mangupi smislili da imaju sto vece trziste i mada mislim da smo naj***li, da nam EU treba kao psu peta noga i da treba da begamo sto dalje od njih, ne mogu da kazem da je to lose osmisljeno, dapace, nije lose, sa tacke da ja mesam corbu. Sve je stvar iz kog ugla gledas stvari. Bice ljudi kojima ce to i te kako da odgovara, ja licno navijam da izdrzimo dok ne propadnu. I ocu da verujem da oni u stvari nas i nece. Stvarno hocu da verujem u to.
 
IP sačuvana
social share
Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi vi ostarite.
I ta ce mi mladost tesko pasti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
ma brate, ja i ti se razlikujemo dijametralno!
kakvo crno cekanje, vreme je novac, vreme je zivot! ja ne zelim da zivim kao tadzikistanac!
moj pristup ovom problemu je vise nego jasan! stvar sagledavam iz ugla domace privrede!
pa verujem, da si ti ministar nikad ne bi pristao da povecavas plate u drzavnom sektoru,vec bi pokusavao da pospesis privredni rast koji bi punio budzet i smanjio spoljno trg. deficit, i tako bio u mogucnosti da ispunjavas sve uslove mmf.
deflaciju pominjem kao pojavu koja je primecena u oktobru mes.-0.6%! i pogledaj jos jednom post, ubacio sam klauzulu "ako se nista ne promeni" moze doci do deflacije zbog slabe dom. privr.(juce je na tv avali slicno misljenje izneo neko sa ekonomskog instituta)!postoji i druga varijanta,inflacija i to ona galopirajuca, ali nju nisam pominjao jer ona je po sadasnjem stanju sigurna ako dodje do jacih promena u bankar. sektoru(jer od njega zavisi kurs sada) a vezano za monopol delte i dr.-tu si mozda u zabludi, strani lanci znaju da su ovde odlicne marze, i polako dolaze(italijani,grci). to delta zna i zato smatram da ce reagovati u politici marze, jer im je cilj da udju na londo. berzu. taj plan bi im pokvarila jaca konkurencija, jer bi im umanjila obrt koji mora da dostigne 3 milijardi dolara da bi stekli uslove za ulazak na l.b. a monopol javnih preduzeca je posebna prica, tu smo tek najeb... cene usluga, pre svega mislim na energente, nisu ni blizu trzisnim cenama! zamisli dan D po povecanju cena za srpsku proizvodnju! tako da je stvar crna, do jaja crna! i zato ne mogu da hvalim ljude koje vode ekonomiju jer ono sto su dobro uradili se zapravo odigralo po inerciji-posle 5.okt. vise ih ne ocenjujem po tome da li dobro postupaju, vec da li postupaju najbolje moguce!  
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 110
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.8
Give me control over nation's currency (mony)and I care not who makes its lows.
Dajte mi kontrolu nad nacionalnom monetom i ja se ne brinem ko pravi zakone.
Mayer Amschel Rothschild 1773-1812.
Da je bio u pravu pokazuje i činjenica da se bogatstvo porodice Rotšild procenjuje na preko 111,7 TRILIONA DOLARA.
MMF =IMF  u Bretton Woods-u je osnovan PRIVATNIM KAPITALOM a i danas ga drži privatni kapital i predstavlja jednu od najmoćnijih finansijskih poluga bogaćenja u svetu naravno na račun siromašnih.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
mob
BlackBerry bold
Give me control over nation's currency (mony)and I care not who makes its lows.
Dajte mi kontrolu nad nacionalnom monetom i ja se ne brinem ko pravi zakone.
Mayer Amschel Rothschild 1773-1812.
Da je bio u pravu pokazuje i činjenica da se bogatstvo porodice Rotšild procenjuje na preko 111,7 TRILIONA DOLARA.
MMF =IMF  u Bretton Woods-u je osnovan PRIVATNIM KAPITALOM a i danas ga drži privatni kapital i predstavlja jednu od najmoćnijih finansijskih poluga bogaćenja u svetu naravno na račun siromašnih.
zato ja tvrdim da politika prema mmf-u treba da se svede na izmirivanju postojeceg duga, dok kod ostalih stavki treba biti malo taktican! njih boli uvo za nasu privredu, zapravo zavisnost prema njima im odgovara! to su ozbiljne stvari i zahtevaju najbolje pregovarace sa nase strane, a ne neke blagajnike populiste koji pred izbore podizu plate u drzavnom sektoru i prodaju price! zar vam takvo njihovo ponasanje ne vredja inteligenciju?
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 08:01:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.075 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.