Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 22:05:47
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Chinese horoskop...  (Pročitano 18576 puta)
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Pregeldala sam i ja malo svoje knjige, pa evo sta sam nasla o Kineskoj astrologiji.

Prema legendi, Buda je jednom na novogodisnju proslavu pozvao citavo zivotinjsko carstvo, no doslo je samo 12 zivotinja. Bio je tako odusevljen njihovim dolaskom da je svakome poklonio po jednu godinu, pocev od druzeljubivog pacova koji je prvi dosao, pa sve do srecne svinje koja se pojavila posljednja. Prema kineskoj astrologiji svaka godina dodjeljena je jednoj od ovih 12 zivotinja i svako ko je rodjen u odredjenoj godini dijeli osobine njenog vladara.
Nepotrebno je isticati da pravi kineski astrolozi ne gledaju samo godinu rodjenja. Medjutim, i ta godina govori vise nego sto petpostavljate. Pored toga sto svaku godinu opisuju prema zivotinji kojoj pripada, kineski astrolozi dodjeljuju svakoj godini po jedan od 5 osnovnih elemenata- vatru, zemlju, vodu, metal i drvo. Zbog toga ono sto izgleda kao dvanaestogodisnji ciklus, ustvari je sezdesetogodisnji ciklus. Iako se svaka zivotinja ponovo ponavljasvake dvanaeste godine, ona je svaki put u drugom elementu. Iste kombinacije zivotinja i elemenata pojavljuju se svakih 60 godina.

METAL: krut, intenzivan, ambiciozan, nepokolebljiv i tvrdoglav.
VODA: ubjedljiv, intuitivan, pazljiv, elastican i ponekad pasivan.
DRVO: drustven, rasejan, pouzdan, pun razumjevanja  i ekspanzivan
VATRA: dinamican, odlucan, avanturistican, i ponekad nagao i nestrpljiv
ZEMLJA: praktican, preduzimljiv, usmjeren ka cilju , sposoban i bez smisla  za avanturu    


PRVI DAN GODINE            ELEMENT             ZNAK
11. 02. 1975                        Drvo                      Zec    
31. 12. 1976.                       Vatra                     Zmaj
18. 02. 1977.                       Vatra                     Zmija
07. 02. 1978.                       Zemlja                   Konj
28. 01. 1979.                       Zemlja                   Koza
16. 02. 1980.                       Metal                     Majmun
05. 02. 1981.                       Metal                     Pijetao
25. 01. 1982.                       Voda                     Pas
13. 02. 1983.                       Voda                     Svinja
02. 02. 1984.                       Drvo                      Pacov
20. 02. 1985.                       Drvo                      Vo
08. 02. 1986.                       Vatra                     Tigar  
29. 01. 1987.                       Vatra                     Zec
17. 02. 1988.                       Zemlja                   Zmaj
06. 02. 1989.                       Zemlja                   Zmija
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
28. 01. 1979.                       Zemlja                   Koza


Mogu li je radije biti jarac?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 240
Ja sam pseto - ajde kazi mi malkice o tome s'obzirom da nisam neshto posebno chitala kineski horoskop.
IP sačuvana
social share

___________
.::Ako pare ne kupuju srecu onda ih vratite::.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
Citat: Arianna


ZEMLJA: praktican, preduzimljiv, usmjeren ka cilju , sposoban i bez smisla  za avanturu    

07. 02. 1978.                       Zemlja                   Konj


Sve je OK dok ne spomene moje avanture ... pogresise i oni.
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Citat: Puky
Citat: Arianna


ZEMLJA: praktican, preduzimljiv, usmjeren ka cilju , sposoban i bez smisla  za avanturu    

07. 02. 1978.                       Zemlja                   Konj


Sve je OK dok ne spomene moje avanture ... pogresise i oni.

Pa... Smile Ustvari, pisalo je ponekad bez smisla za avanturu. Al' ja nisam sve otkucala :wink:
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1973
AHA LAZAS. Znaci KRADES !!! Salim seeeeeeeeee !!! (bilo je jace od mene)


E sada je vec tacnije. Jedan od najvaznijih detalja u mom zivotu ti propustis, mada bi trebalo da pise: ponekad bez smisla za ucmalost.  Smile
IP sačuvana
social share
Gravitacija je vrlo zajebana sila - nikada ne zakaze.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
@ M1l1c4
Godina psa
Vjerni, odani, duhoviti i zivahni, vi ste dobrocinitelj i odlican prijatelj. Medjutim, vi ste i pesimista, nestrpljivi, ranjivi, strahujete od odbacivanja i previse se brinete
Pitaj Killera, on ima vise podataka od mene:)

@ ostali
 
Godina pacova
Vi ste sarmantni, privlacni, radoznali, preduzimljivi, tajnoviti, nesigurni, brinete oko novca (a ko ne brine?) i dovoljno ste mudri da izbijete na vrh

Godina vola
Vi ste bistri, odgovorni, oprezni, marljivi, istrajni, skromnni, promisljeni, okrenuti kuci i apsolutno ubjedjeni da ste u pravu

Godina tigra
Plemeniti i hrabri, vi ste egzibicionista, avanturista, buntovnik  i prirodni vodja zaljubljen u dramu, sklon da odlaze poslove i sa jakim zivotnim porivom

Godina zeca
Vi ste ljubitelj mira, umjetnicka dusa, efikasni, diplomatski nastrojeni, sumnjicavi, lukavi, egocentricni, zabavni, ljubazni, dopadljivi, srecni i veliki posmatrac odnosa medju ljudima

Godina zmaja
Vi ste zivotni, energicni, odlucni, pozrtvovani, ekstrovertni, dominantni i potpuno ocaravajuci- ali ste i skloni da sudite drugima, egoisticni ste i ne znate da cuvate tajnu

Godina zmije
Mudri, elokventni i opasni, vi ste misteriozni, rezervisani, filozofski nastrojeni, dvosmisleni, manipulativni, zahtjevni, zapovjednicki raspolozeni i potpuno zavodljivi

Godina konja
Neumorni avanturista, vi ste nepredvidivi, plemeniti, strasni, od pomoci, elegantni i optimisticki nastrojeni, sa mnogo prijatelja i lepezom zanimanja

Godina koze
Spolja izgledate zivotno, romanticno, izazivacki i obicno. U sebi ste brizni, nesigurni i zavisni, sa jakim sklonostima ka duhovnim stvarima i umjetnosti

Godina majmuna
Pametni, inventini, prepredeni, nesposobni da prihvatite odbijanje, vi ste hiperaktivni, produktivni, takmicarski raspolozeni, veoma radoznali, lakos se zasicujete i beskrajno ste radoznali

Godina pijetla
Vi ste entuzijasta, talentovani, tvrdoglavi, uobrazeni i samopouzdani, sa zivim smislom za humor, jakim ubjedjenjima i temperamentni preko mjere, cak i ako niste najosjecajnija osoba na svijetu.

Godina Svinje
Nekome zapadne da uziva u zivotu- to ste mozda bas vi. Hedonista i senzualni, vi ste i osjecajni, dragi, pomirljivi, casni i stabilni- ali previse naivni, na svoju stetu.
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 2012
Zastava
mob
Nokia 
Citat: Puky
AHA LAZAS. Znaci KRADES !!! Salim seeeeeeeeee !!! (bilo je jace od mene)


E sada je vec tacnije. Jedan od najvaznijih detalja u mom zivotu ti propustis, mada bi trebalo da pise: ponekad bez smisla za ucmalost.  Smile

Kasnije sam vidjela da nisam sve napisala... A onda me mrzila da ispravljam... Zato sam se sad (za kaznu) nakucala :wink:
IP sačuvana
social share
..::_Cotidie est deterior posterior dies_::..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Zvezda u usponu


Legum servi sumus ut liberi esse possimus.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2135
Zastava tako blizu, a tako daleko
mob
SonyEricsson 
Žao mi je što uzurpiram prostor posvećen kineskom horoskopu, ali budući da je aktualan nadam se da će moderatori brže vidjeti moju poruku.

Osobno baš i ne vjerujem u astrologiju, ali volim pročitati o tome i dosta mi je zabimljiva tema. Predložio bih stoga moderatorima da, ako imaju vremena i volje, nađu nešto i o drugim (da ih tako nazovem) tipovima horoskopa. Pred par godina čitao sam nešto o asirskom horoskopu, a znamo li da je u staroj Mezopotamiji astronomija (pa time i astrologija) imala veliku ulogu u društvenom i privatnom životu ljudi sigurno bi to mogla biti zanimljiva tema i drugima (a ne samo meni.) Isto tako recimo astrologija predkolumbovskih civilizacija u Americi. Nisam baš pročitao cijeli forum, tako da je možda o toj temi negdje i pisano, ali evo kao jedan prijedlog, ne može štetiti.

Pozdrav svima
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1391
@puky girl a i ostale petlove

1981. Godina Petla

Ljudi rodjeni u godini Petla su ekscentricni i cesto pogresno shvaceni. Atraktivni su i ponosni na svoj izgled, privlacni su i obicno lepo obuceni, ali ponekad postaju cak i robovi mode, usvajajuci ekstremne stilove. Neki Petlovi su dobri govornici, dok ostali teze da budu tihi i rezervisani, ali svi teze da budu posteni i direktni, i nece se uzdrzavati da daju iskreno misljenje kada su pitani. Oni su posveceni i smireni prijatelji. Oni obicno imaju jaku veru, i neumorljivi su u ubedjivanju drugih. Petlovi vole da se prihvate ambicioznih projekata i mogu postaviti nemoguce ciljeve sebi. Energicni i korisni, vole da znaju sta se tacno od njih ocekuje, i postizu najbolje kada prate tacno definisane metode. Mnogi Petlovi su veoma dobri u rukovodjenju novcem. Najbolji su u konzervativnim, tacno orijentisanim karijerama, i cesto nadmasuju u finansijam i u nauci.

Ovih dana cu napisati sve sto imam o kineskom horoskopu tj. za sve znakove !!!!

@laslo

Videcemo sta se moze od toga iskopati i postavicemo ne brini !!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 15
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 22:05:47
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.105 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.