Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 15:40:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Chetnici VS Partizani  (Pročitano 9671 puta)
07. Maj 2006, 22:20:18
Ucesnik diskusija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 179
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Nokia 6630
Znate onaj arhetipski motiv u nashem narodnom stvaralashtvu "Ziv je chicha umro nije" i ono "druze tito..."?

Sad sam saznao da je trinaestog maja chetnichki sabor na ravnoj gori,a malo me ineeresuju vashi stavovi na temu koga pre podrzavate,partizane ili chetnike...

Moj stav je da su i jedni i drugi isti,i da su chetnici pobedili imali bi malo hrishcanizovaniju verziju "uzicke republike" i u shkolama bi visile Drazine i Kraljeve slike,a shkole bi se zvale,Nikole kalabica i ostalo...

Da je sve to isto samo da su jedni zrtve propagande onih drugih....

Ovo je jedna vechita rasprava pa ajde i malo time da se pozabavimo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 461
Zastava Bihac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
mob
Motorola V3
Tita  Smile
IP sačuvana
social share
Aman,Bosno moja,zemljo ponosna,zemljo mojih djedova...
Aman,Hercegovino rijeko Neretvo,kraj tebe sam rastao...
Aman,moj SANDZAKU,zeljo velika,u tebi je ljubav moja....
Aman,Sarajevo,Dzenet seheru,budis snove,budis utjehu..
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 571
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
O ovoj temi možemo da diskutujemo samo iz perspektive ličnih sklonosti jednom ili drugom. Šta, naprimjer, čovjek može govoriti o Draži Mihailoviću poslije njegovog strijeljanja u julu 1946. godine? Na raspolaganju mu ostaje samo period od maja 1941. kada je Draža oformio jezgro ''Jugoslovenske vojske u otadžbini'' do marta 1946. godine, kad je uhapšen. Taj je period relevantan za odnos prema Draži Mihailoviću. Tito je nešto sasvim drugo. On je od 1943. do 1980. godine, dakle, punih 37 godina bio alfa i omega jugoslovenske i srpske sudbine. To je već veoma dug period u kome je Josip Broz Tito bio predsjednik Nacionalnog komiteta oslobođenja Jugoslavije, predsjednik vlade i, na kraju, predsjednik Republike od 1953. do 1980. godine. Osim toga, Tito je bio šef jedine i vladajuće Partije u Jugoslaviji KPJ/SKJ) i Vrhovni komadant njenih oružanih snaga. To je ogromna koncentracija moći i vlasti, sa svim reperkusijama koje uz to idu. Po mom mišljenju, paralele Draža-Tito možemo postavljati samo za period od 1941. do 1945. godine. To je jedna dimenzija problema. Druga je dimenzija što se istorija kao nauka još nije odredila prema pomenutim ličnostima. Ono što smo mi učili kao istoriju bilo je prilično u nesaglasnostima sa metodom istorijske nauke, naime, u istorijske udžbenike ulazilo je mnogo ideologije, politke vladajuće partije i drugih metodu istorijske nauke stranih sadržaja. Sam uvodničar postavio je na izvjestan način poznatu tezu ''o istoriji koju pišu pobjednici'', pa to u ovoj raspravi takođe treba imati u vidu.
IP sačuvana
social share
Sve što nije napisano nije ni postojalo, a i ono što je napiano nije u svemu postojalo onako kako je napisano.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak
Pol
Poruke 38
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Можда најбоље погледај како су Грци прошли, обзиром да су интересно подјељени 70:30 у корист Американаца према Русима.
А добре одговоре ћеш наћи и на сајту www.pogledi.co.yu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 206
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0.7
mob
Nokia 6680
tito.bio je pametniji po meni.a za drazu ne znam bas puno pa ne bih hteo da pricam nesto lose o coveku
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 1487
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Samsung galaxy i 9000
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Преслица и уживајте

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 22
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.54
/ме је за дражу...
IP sačuvana
social share
Чувајте панкреас
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 390
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ђуро јел знаш како би те звали у Старој Грчкој?
IP sačuvana
social share
Уосталом сматрам да Република Српска има право на референдум и да ће искористити то право и припојити се Србији!

Сачувај ме Боже куге и Хрвата! - натпис у једној немачкој цркви
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Sto mu seljackih opanaka

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1861
Zastava Majka Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
mob
HTC S730
Na zalost isroriju pisu pobednici, i komunisti su se trudili da sto vise ocrne monarhiju i crkvu, strasno!!
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


mozda ?

Zodijak
Pol
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.4
crkva i monarhija su se same dovoljno ocrnile. partizani su samo dosli kao cistaci jedne pogresne i zastarele ideologije. Partizani su zakon, kad su prezivjeli sutjesku i neretvu nek su i dobili rat(mada ni oni nisu bili bas idealni) mislim na lijeve greske i goli otok.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 15:40:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.