Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
- Pre postavljanja pitanja, pročitajte "Najčešća pitanja korisnika" i ConQUIZtador Help!
- Prijave nedoličnog ponašanja igrača možete obavljati na način opisan ovde. Samo i jedino tako.
- Pregledajte forum, pročitajte top teme i tek nakon toga, ukoliko ne pronađete traženo - otvorite novu temu.
- Pročitajte pravilnik foruma, jer svaka kuća ima kućni red, a grubi prekršaji se ne tolerišu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Chat - Čemu to služi a uz to i ne radi!?  (Pročitano 6751 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak
Pol
Poruke 638
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Pa ima svačega. Ima i onih koji bi da zaključaju temu preventivno jer im se verovatno ne svidja šta je u njoj napisano. Sve pod izgovorom da će biti spama...

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Screenshot 00586.jpg
(82.48 KB, 523x358)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Pa, jel sam zakljucao?

Ne, nisam. A samo zato sto sam video da su vec poceli da ti odgovaraju.

Ne, nego je tebi krivo sto te niko nije podrzao pa sam ides na foru "verovatnoce". "Verovatno" mi se nije svidjala tema.
Kako je smesno sve ovo gledati, kompleksi su cudo.

Temu zakljucavam da vise ne bi pretpostavljao gluposti a administrator ce ti vec odgovoriti.
« Poslednja izmena: 06. Feb 2010, 20:08:47 od Shone83 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Citat
da im se moze, da ja napravim novu firmu i zezam radnike kako ja hocu, itd, pa sam dobio ban jer sam rekao da nije zdrava firma, kakvo god znacenje te reci bilo.
Cista laz. Nikada ti nije receno da nam se moze, niti da zezas radnike, vec da li bi ti tako dozvolio nesto, kao sto ti pokusavas.

Samo ta recenica je dovoljna da se vidi kako pojedini izvrcu stvari i koriste u druge svrhe.
Kada budes u situaciji da pises pravila pisi ih i sprovodi. Sada nisi u toj situaciji.

« Poslednja izmena: 07. Feb 2010, 04:19:08 od SerbianFighter »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Eventualna odluka da se ovo zakljuca pre komentara i razvlacenja price je ispravna...

Zasto?

Zato sto pitanje koje se ovde postavlja nije upuceno svima, i samim tim nije na svima da ga prokomentarisu.
Mozda to zvuci grubo ali ja prosto nemam ni vremena ni volje da pored npr 5 legitimnih pitanja, odgovaram i komentarisem nekoliko stranica praznog blebetanja i gluposti (u sta bi se ovakva tema pretvorila da ostane npr. dan bez ciscenja.).
Neko moze da kaze da su modovi tu da obrisu gluposti i to je tacno, ali, takodje je tacno da je preporuka da se potencijalno problematicna tema, ako je benefit premali a cena prevelika, zakljuca i da se na nju odgovori kada neko od admina bude pri racunaru... Ja sam je video i ranije, ali ranije nisam imao vremena da kucam odgovor...

Verujem da je deo oko chata prilicno lepo objasnjen u dokumentaciji, ali mozemo razjasniti jos malo...

Ovo nije Irc kanal. Ovo je igra koja kao jedan deo sadrzi i Chat.
Chat je u funkciji igre, a ne igra u funkciji Chata.
On nije izdvojen, nezavisan, i nije nesto sto treba porediti sa pricaonicama po netu ni na koji nacin.

On ima svoja pravila, koja, iako mozda striktna, moraju da postoje.
On ima i neka nepisana pravila, i zato upozorenje moderatora mora da bude zakon.

U idealnom svetu nema potrebe za moderacijom, represijom, ikakvom kontrolom.
Ovaj svet nije idealan... Svaka sloboda moze biti zloupotrebljena...
To ne znaci da slobode ne treba da bude, ali znaci da neke stvari ipak treba iskljuciti i preseliti sa Chata na recimo forum.
Neke treba preseliti u kantu za smece.

Jedna stvar je pozdraviti nekog, a zatim vasu privatnu prepisku nastaviti privatno, ili u igri, a druga stvar pozdraviti nekog pa razglabati o vasim licnim stvarima nasiroko na javnom chatu.
Takodje, kao flood nikad nije okarakterisano kad covek iskuca u 2 ili 3 reda nesto sto je ok... flood je kada iskuca nesto sto moze stati u jednom redu u nekoliko.. ili kada je neko prosto dosadan i ponavlja... Ne postoji striktna definicija, jer zavisi od situacije, i modovi, iako nekada odradjuju masinski, retko grese. U ostalom, vecina dobije upozorenje i najkracu ban kaznu... ne bi li u medjuvremenu procitala pravila...

Zasto to kazem...
Zato sto 99% ljudi, cak i medju redovnim igracima i dalje ne cita pravila...
Ne zna o igri ama bas nista...
Histerisu o rangiranju a nisu procitali tih 5 prostoprosirenih recenica, napisanih i ilustrovanih da svakom budu jasne...
Nisu svi takvi, ali vecina jeste...

Nisu svi ni neodgovorni vozaci, pa zakon ovakav kakav je vazi i za njih.

Pritom, ako izuzmemo psovace, krug ljudi koji dobijaju banove na chatu je jako mali, u odnosu na broj igraca...
Pravila su jednostavna, i chat nije zamisljen da se na njemu pisu eseji, vec da se razmeni po koja rec, pozdrav ili nesto malo vise izmedju partija, eventualno da se ukljuci u neku ongoing diskusiju ili da se pokrene neka kakva se ne kosi sa nekoliko zabranjenih tema... ali to nije ni predvidjeno da bude mesto gde ce ljudi provoditi sate i sate... kao sto nije predvidjen ni za tehnicku podrsku, jer osim osnovnih problema, koji su i onako dokumentovani, ostalo zahteva prisutnost nekog ko je direktno ukljucen u tehnikalije, i za to je forum mnogo bolje resenje.

Za pitanja postoji tema... njihovo komentarisanje je zabranjeno jer svaki pokusaj da se o tome prica pretvori se u horsko pevanje nakon cega se moze izvuci iskljucivo zakljucak da je sve glupo, bez izuzetaka.

Dovoljno od mene... Kao sto rekoh, modovi su ok, navknite se na njih i izgradite normalan odnos i sve ce biti u redu... ako vas upozore ispostujte to.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.149 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.