Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 05:59:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Četvrti čovek  (Pročitano 1909 puta)
28. Okt 2007, 09:32:31
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
mob
Apple iPhone 6s
Četvrti čovek

Žanr: triler
Trajanje: 90 min.
Premisa: Ostao je samo četvrti čovek!

Glavne uloge:   
Nikola Kojo, Dragan Petrović, Bogdan Diklić, Marija Karan, Dragan Nikolić, Boris Milivojević, Rale Milenković, Miloš Timotijević, Semka Sokolović-Bertok, Miodrag Krstović, Feđa Stojanović, Dijana Marojević

Direktor fotografije:   
Goran Volarević

Scenario:   
Dejan Zečević, Boban Jevtić

Režija:   
Dejan Zečević


SINOPSIS

Čovek se budi iz kome nakon dva meseca. Totalna amnezija - ne seća se ničega što ima veze s njegovim dotadašnjim životom. Saznaje da je imao ženu i sina. Ubijeni su kada je on ranjen. Pukovnik, koji tvrdi da mu je najbolji prijatelj, otkriva mu njegov prošli identitet. On je major Vojnobezbednosne agencije. U njegov život se ubrzo upliće i inspektor koji tvrdi da poseduje informacije o smrti njegove porodice. Major izlazi iz bolnice. Pokušava da se vrati u normalan život. Suočava se s prazninom i beznađem. Jedina šansa da ponovo dođe do sopstvenog identiteta je da se upusti u igru koju mu nudi inspektor. Pristaje. U međuvremenu sreće Teodoru, nekadašnju ljubavnicu. Ne seća je se, ali ona jedina u njemu prepoznaje novog čoveka.

O FILMU

Četvrti čovek na tragu zločina i kazni. Da li su krivci i junaci, a kažnjeni jedini zločinci? Kako god, jedno je sigurno: svi se rađamo nevini, ali ne ostajemo takvi zadugo", Dejan Zečević.

Ovo je film noar, triler koji se odigrava u paralelnom svetu tajnih službi. Staromodna priča o modernim vremenima, moralna bajka koja se odvija u svetu gde morala nema. Beograd. Danas. Tranziciona Srbija sa svojim traumama, tajnama, neraščišćenim računama, zločinima, moralnim posrnućima, zabludama i zaverama. Idealna pozornica za priču o iskupljenju, prošlosti, prijateljstvu, ambicijama, mogućoj sreći.

U ovom napetom trileru koji zadire duboko u našu svakodnevicu, u našu podsvest i strahove, pred nama se otvaraju pitanja. Pitanja koja ovaj film postavlja duboko će vas uznemiriti. Odgovori koje će vam ovaj film dati potpuno će promeniti realnost.


O REŽISERU

Dejan Zečević (reditelj i scenarista)
Režirao je i napisao scenario za filmove "Dečak iz Junkovca", "Mala noćna muzika" i "T.T. sindrom". Režirao je film "Kupi mi Eliota". Napisao je scenarija i za nekoliko kratkih filmova, priču u omnibusu, TV film, nekoliko TV serija.

Na filmskim festivalima, domaćim i stranim, njegovi filmovi osvojili su preko 20 nagrada. Dobitnik je: gran prija Festivala autorskog filma u Beogradu za film "Dečak iz Junkovca", Zlatne mimoze za režiju u Herceg Novom za "T.T. sindrom", Novosadske arene za najbolju režiju za "Malu noćnu muziku", gran prija za film "T.T. sindrom" na festivalu u Raveni i nagrade FIPRESCI za najboljeg reditelja u 2002. godini.


Goran Volarević (direktor fotografije)
Filmografija: "The Rubber Soul Project", "Potraga za Sreć(k)om", "Jasmina i rat" i "Sivi kamion crvene boje", za koji je nagrađen na hercegnovskom festivalu 2005. godine

O GLUMCIMA

Nikola Kojo (major)
Filmografija: "Mi nismo anđeli 1 i 2", "Ivkova slava", "Život je čudo", "Slobodan pad", "Crni Gruja", "Belo odelo", "Nož", "Nebeska udica", "Rane", "Kupi mi Eliota", "Balkanska pravila", "Do koske", "Lepa sela lepo gore", "Tesna koža", "Bolji život", "Zaboravljeni", "Žikina dinastija", "Sivi dom".

Dragan Petrović Pele (inspektor)
Filmografija: "Volim te najviše na svetu", "Kordon", "Lepa sela lepo gore", "Balkanski špijun", "Već viđeno", "Bulevar Revolucije", "Urnebesna tragedija", "Balkanska pravila", "Stršljen", "Točkovi", "Senke uspomena", "Apsolutnih sto", "Mala noćna muzika", "Ringeraja".

Bogdan Diklić (pukovnik)
Filmografija: "Diši duboko", "Sivi kamion crvene boje", "Pljačka Trećeg rajha", "Kordon", "Apsolutnih sto", "Bure baruta", "Lajanje na zvezde", "Tri karte za Holivud", "Crni bombarder", "Mi nismo anđeli", "Profesionalac", "Kako je propao rokenrol", "Sabirni centar", "U raljama života", "Balkan ekspres", "Variola vera", "Nacionalna klasa", "Povratak otpisanih", "Grlom u jagode", "Maratonci trče počasni krug".

Marija Karan (Teodora)
Filmografija: "Sedam i po", "Ljubav, navika, panika", "Jesen stiže, dunjo moja", "Ulični hodač", "Kad porastem, biću Kengur", "Slobodan pad", "Mile vs. tranzicija".

Dragan Nikolić (političar)
Filmografija: "Otpisani", "Povratak otpisanih", "Nacionalna klasa", "Ko to tamo peva", "Balkan ekspres", "Čudo neviđeno", "Život je lep", "Obećana zemlja", "Poslednji krug u Monci", "Sabirni centar", "Tito i ja", "Tri karte za Holivud", "Ni na nebu ni na zemlji", "Seobe", "Podzemlje", "Belo odelo", "Nož", "Virtualna stvarnost", "Zona Zamfirova", "Lavirint", "Pljačka Trećeg rajha", "Ivkova slava", "Potera za Sreć(k)om", "Kad budem mrtav i beo", "Šejtanov ratnik".

Boris Milivojević (mafijaš)
Filmografija: "Crni Gruja i kamen mudrosti", "Sedam i po", "Jesen stiže, dunjo moja", "Sivi kamion crvene boje", "Nataša", "Munje!", "Nebeska udica", "Do koske", "Lepa sela lepo gore".

Miki Krstović (psihijatar)
Filmografija: "Optimisti", "Uslovna sloboda", "Profesionalac", "T.T. sindrom", "Mrtav 'ladan", "Poslednji krug u Monci", "Igmanski marš".

Miloš Timotijević (telohranitelj)
Filmografija: "Stršljen", "Sedam i po" i "Lavirint".

Oficijelni sajt
Četvrti čovek (2007)

Premijera: 31. oktobar 2007. godine na otvaranju 15. sinemanije

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1869
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Zasto imam utisak da je ovaj film tesko sranje... Smile
Samo da ne bude da je pokusano pravljenje holivudskog filma, a da ispadne kao onaj "Lavirint"... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 334
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Nokia 
Ajde da vidimo i to cudo...Mada mi nije jasno kako na svakih par godina kod nas osvane film kojeg najavljuju kao "prvi srpski triler", "prvi srpski horor", "prvi srpski SF"... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1213
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7;M
Pa sutra izlazi, Jedva cekam da ga nadjem na netu imam utisak da ce da bude dobar
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.23
mob
Nokia E72
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 05:59:49
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.