Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Češka vlada u krizi nakon policijskih pretresa  (Pročitano 512 puta)
14. Jun 2013, 00:38:47
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Nexus 5
 PRAG -

Češki premijer Peter Nečas danas je izjavio da ne namerava da podnese ostavku posle serije policijskih pretresa vladinih prostorija koji prete da razotkriju mrežu korupcije.

Ranije danas, češka policija privela je Janu Nagiovu, šeficu kabineta premijera, u akciji koju je sprovela jedinica za borbu protiv organizovanog kriminala, dok je premijer Nečas sam posetio kancelariju ministra policije Jana Kubice, o čemu nema mnogo detalja.




Kubica je izjavio da je poseta šefa vlade u vezi sa "korakom u krivičnom postupku", javio je danas Rojters.

Najveća opoziciona partija tražila je da Nečas podnese ostavku ako istraga bude utvrdila da u njegovoj vladi postoji korupcija.

Njegova pozicija je već oslabljena pošto nema stabilnu većinu u parlamentu, navodi Rojters.

Nečas je, međutim, rekao novinarima: "Ja sam lično uveren da nisam uradio ništa nečasno, kao ni moje kolege".

"Zato nemam nikakvog razloga da razmišljam o ostavci i padu vlade", dodao je on.

Nečasova vlada je već nekoliko puta bila na ivici pada otkako je on izabran na funkciju premijera 2010, podseća Rojters.

Komentarišući privođenje svoje najbliže saradnice Jane Nagiove, Nečas je kazao da ona nije izgubila njegovo poverenje i da ne veruje da je uradila nešto nezakonito.

Češki mediji javili su da je policija od sinoć izvršila nekoliko racija u vladinim kancelarijama i u dva preduzeća, kao i da je odnela veću količinu materijala u kojem bi trebalo da otkrije tragove korupcije.

Češki parlament prekinuo je današnje zasedanje, jer su poslanici zatražili zvanično obaveštenje o najnovijim događajima u vladi.

Predsednik Miloš Zeman najavio je da će se sutra sastati sa Nečasom, Kubicom i delegatom opozicije iz redova socijaldemokrata.

Prema ocenama čeških analitičara pritvaranje bliske saradnice premijera predstavlja ozbiljan udarac za njegovu vladu koja nema stabilnu većinu u parlamentu.

Izvor: RTV
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
LG Nexus 5
Nečas zbog ljubavnice podneo ostavku



Češki premijer Petr Nečas saopštio je da podnosi ostavku na funkciju šefa vlade i lidera vladajuće Građanske demokratske stranke zbog skandala u kojem je, zbog zloupotrebe Vojne obaveštajne službe i korupcije poslanika, uhapšena njegova ljubavnica i šefica njegovog kabineta Jana Nađova.


Nije dobro mešati politiku, suprugu i ljubavnicu: Bivši premijer Češke Petr Nečas


"Potpuno sam svestan koliko peripetije mog ličnog života opterećuju političku scenu i Građansku demokratsku stranku. Svestan sam kakve imaju posledice po mene. Svestan sam svoje političke odgovornosti", kazao je Nečas.

 

Nečas očekuje da će sadašnja vladajuća koalicija tri stranke desnice i centra formirati novu vladu sa novim premijerom na čelu, međutim to će u velikoj meri zavisiti od predsednika Češke Miloša Zemana. Do sada najveći korupcionaški skandal, koji prvi put seže u najbližu okolinu premijera, izbio je u četvrtak kada je policija u noćnoj raciji u sedištu Vlade, kancelarijama uticajnih lobista i nekoliko državnih preduzeća uhapsila osmoro političara i visokih državnih činovnika.

 

Premijerova desna ruka i, po saznanjima policije, Nečasova ljubavnica, pored toga što je umešana u korupciju trojice poslanika vladajuće stranke koji su dobili dobro plaćene funkcije u državnim preduzećima da odustanu od poslaničke funkcije, zloupotrebila je Vojnu obaveštajnu službu tako što joj je nelegalno dala zadatak da prati premijerovu suprugu Ratku Nečasovu.

 

Po saznanjima policije, Nađova je to učinila u jesen prošle godine kako bi naterala Nečasa da se razvede posle 27 godina braka u kojem ima četvoro dece. Vojni obaveštajci su imali zadatak da traže dokaze o preljubi. Nađova se brani da se premijerova supruga zbližila s nekim ljudima iz sekte Jehovinih svedoka i da je počela za njih da skuplja novac, te je zatražila da se to proveri, jer se plašila da može da izbije skandal. U aferi su optužena i dvojica generala - bivši i sadašnji šef Vojne obaveštajne službe koji su joj izašli u susret.

 

Eksperti za bezbednost tvrde da će češkim vojnim obaveštajcima biti potrebno duže vreme da povrate poverenje saveznika u NATO kada se pokazalo da Vojna služba nelegalno poslušno izvršava naloge premijerove ljubavnice, za koje Nečas nije ni znao.

Opoziciona levica je još pre premijerove ostavke zahtevala vanredne parlamentarne izbore.

Izvor: VestiOnline
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 2178
OS
Mac OS X v: 10
Browser
Safari 8536.25
kad bi se ovo desilo u srbiji,da upadne UPBOK  u zgradu vlade,uhapsi mrkonjića,ilića,dačića...pa pretrče do skupštine grada uhapse djilasa,bijelića....e ja bi se na terazijama spalio kao jan palah  u pragu na vaclavskim namjestima,ali ne protesta radi,već podrške akciji UPBOK.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.