Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Centralno grejanje - podešavanje ventila u šahtu  (Pročitano 2849 puta)
11. Okt 2010, 20:43:04
Pocetnik

Kad padneš - ustani, kad ne možeš - odustani.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Samsung S5230
Pozdrav,
Koristim centralno grejanje u svojoj kući u Mladenovcu i već duže vreme sam nezadovoljan grejanjem - naime, temperatura u sobama kada je spoljna temperatura oko ili ispod nule ne prelazi 14 stepeni C. Moje prve komšije imaju odlično grejanje.
E sad, posle mnogo nedobijenih odgovora  i podrške od Toplane, razmišljao sam malo o tome, i došao do zaključka da je problem možda u podešavanju ventila u šahtu u mom dvorištu. Kapiram da ako je izlazni ventil više odvrnut od ulaznog, i da samim tim, voda teško ulazi, a lako izlazi iz sistema, da tako pritisak nije dovoljno jak da izgura toplu vodu na sprat, gde je grejanje i najlošije. Da li imate iskustva sa ovim, i da li možda znate kako treba da podesim ventile u šahtu?
Hvala unapred!

Da dodam:
Na radijatorima je ispuštan vazduh, da ne bude zabune! Reč je o hladnim cevima (naravno i radijatorima)
« Poslednja izmena: 11. Okt 2010, 20:44:50 od dragutince »
IP sačuvana
social share
Samo svoj i samog sebe vredan.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Futo fukutsu - Saburo Sakai

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 3671
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.10
mob
SonyEricsson C702i
To sa ta dva ventilaa i ne bi trebalo da ima toliko veze, naravno topli treba da bude skroz odvrnut, a hladni do pola...
E sad probaj da vidis koliko je topla cev pre ulaska u tvoj sistem pre gornjeg ventila i cim ti udje u kucu...
Moguce je da se nakupila necistoca u sistemu da ima negde zacepljenje, mozda i nema dovoljno vode u sistemu (mada kazes da su radijatori ozraceni...) ne znam bas kako to funkcionise u kucama sa daljinskim sistemom grejanja, imate li vi tu neku pumpu?
______________________________ ______________________________ _________________________
Eh bagra iz Toplana  Smile Smile Smile
Po nekom propisu trebalo bi da ih zoves da ti izmere temperaturu u kuci i u odnosu naa to te oslobode placanja i rese problem ALI  lopovi nose nabudzene termometre pa u prostoriji gde je radijator apsolutno hladan tj nema grejanja pri spoljnoj temperaturi od - 3 (veruju studiju B) znaju da izmere i + 19 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Kad padneš - ustani, kad ne možeš - odustani.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11
OS
Windows 7
Browser
Chrome 6.0.472.63
mob
Samsung S5230
U šahtu nema nikakve pumpe, to funkcioniše (koliko ja znam) tako da pupme iz podstanice koja je 150m od moje kuće pumpaju vodu. Živim na nizbrdici, podstanica je iznad mene. Sve komšije priključene na isti sistem sa iste podstanice imaju odlično grejanje.

Hvala za ovo za ventile. ja mislim da su oba odvrnuta do kraja, pa ću sutra lepo da kupim VD spray, da ih naprskam da ne puknu (za svaki slučaj) pa da ih podesim tako kao što si mi rekao. Wink
Btw, kako mogu da proverim to za nečistoću? Meni svuda prolazi kol'ko tol'ko voda, jer radijatori nisu potpuno hladni, onako, jedva zamlače, i čuje se strujanje u cevima. Jedino mi je za sad logično da je slab pritisak...

P.s Takva sam iskustva već iskusio, obavezno dođu kad je dan topliji, nikada nisu došli kad je što kažu "udario" minus. Smile Izmere nešto, i nikom ništa, opet isto.
IP sačuvana
social share
Samo svoj i samog sebe vredan.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.102 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.