Then you'll see that is not the spoon that bends, it is only yourself.

Mislim da ako budu igrali kao veceras bog im nece trebati Wink

Nije bilo slika odakle su mi poslali vest...

Španci potopljeni, SCG u polufinalu protiv Italijana.

Vaterpolo reprezentacija Srbije i Crne Gore plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Barseloni velikom pobedom nad braniocima titule i domaćinima, Špancima, 7:3 (2:0, 2:1, 2:1, 1:1)!

U četvrtak u polufinalu reprezentacija SCG će igrati protiv Italije koja je istim rezultatom, 7:3, savladala Australiju.

'Plavi' su protiv Španije počeli sa postavom Šefik, Vujasinović, Ćirić, Šapić, Savić, Jokić i Jelenić. Prvi napad imali su Španci, čak dva puta sudije su isključivale igrače SiCG (Savića, pa Ćirića), Šefik je prvi šut skrenuo u korner, još jedan pokušaj Španaca, gol nije postignut.
Naš napad trajao je kratko, bez realizacije, novi napad Španaca, ponovo 'igrač više', još jednom Šefik brani.
Drugi napad na utakmici reprezentativci Srbije i Crne Gore koriste, prvo isključenje Španaca, tri šuta na gol za 20 sekundi, poslednji, Ikodinovićev, doneo nam je vođstvo.
Još jedan napad Španaca je odbranjen, a onda je Šapić, svojim devetim golom na šampionatu, doneo velikih 2:0.
Do kraja četvrtine još jedna prilika za Špance, petu prednost 'igrača više' nisu iskoristili, 'parabola' Ivana Mora završila je na prečki.

I u drugoj deonici Španci su prvi doplivali do lopte, Šefik je još jednom odbranio, a treći 'igrač više' nije iskorišten, Šapićev šut završio je na stativi.
Odbrana 'plavih' sjajno je funkcionisala, još jedan napad Španaca nije pretvoren u gol, a Ikodinović u sledećem napadu 'rrepreizom' prvog gola povećava prednost na 3:0.
Španci prvi gol postižu u 12. minutu igre, iskoristili su sedmo isključenje 'plavih', a već u sledećem napadu šapić se izjednačio sa Ikodinovićem, za 4:1 za našu reprezentaciju.
Do kraja druge četvrtine Španci su imali napad, ali su još jednog, osmog 'igrača više' sačuvali za treći period.

Treća četvrtina počela je napadom za Špance, ali Šefik je još jednom pokazao da je u formi kao u Kranju.
Sledeći naš napad izgubljen je kontrafaulom Zlokovića, posle toga Španci gube loptu, još jedan kontrafaul našeg 'sidraša' i isključenje.
Šefik i Šapić brane sledeći napad, ali Savić gubi loptu u napadu.
Nervoznih četiri minuta igre i jedne i druge ekipe trajali su do Vujasinovićeve 'krađe', Šapić je iznudio isključenje španskog igrača, 'plavi' taj napad nisu iskoristili, kao ni Španci svoj sledeći. Desetu (!?) prednost 'igrača više' brani Šapić, a u sledećem napadu naš najbolji igrač postiže gol. Lopta prolazi kropz pocepanu mrežu, dva minuta se čekalo na odluku sudija, ali gol je, naravno, priznat i to je bilo 2 minuta i 20 sekundi pre kraja treće četvrtine velikih 5.1 za naš tim.

U sledećem napadu Danijel Moro iskoristio je 11. isključenje 'plavih', 5:2.
Sledeći napad 'plavih' završava se Zlokovićevim uplivavanjem, španci prave 'četverac', a Šapić četvrtim golom donosi novih +4 za prvake Evrope.

I u četvrtoj četvrtini Španci su doplivali do prvog napada, koji nisu iskoristili, u prvom pokušaju 'plavih' Zloković se sjajno oslobodio rivala, ali je pogodio prečku, Šefik je još jednom zablistao, naši propustili napad, a sudije dosudile i 12. isključenje našim reprezentativcima.
Šefik nije odbranio, ali je lopta 'stala' na stativi, četiri minuta pre kraja utakmice ostalo je 6:2.

Na sreću 'plavih' vaterpolista i malobrojnih navijača SiCG na bazenu u Barseloni, taj rezultat dugo je stajao na semaforu.
'Igrač više' nije iskorišten, a onda je dosuđen 'kontrafaul' Jeleniću, u napadu Španaca Gomez je pokušao, Šefik, naravno, odbranio.
Sledeći napad donosi nam prednost, dosuđeno je isključenje na Jeleniću, Aleksandar Šapić postigao je svoj peti gol ove večeri za nedostižnih 7:2.

36 sekundi pre kraja utakmice Španci su uspeli da iskoriste 14. prednost 'igrača više', smanjili na 7:3, i to je bilo sve što su uspeli da učine.

Polufinalni mečevi su na programu u četvrtak, a drugi polufinalni par su Madjarska-Grčka.

Pa pobediti, naravno !!! Smiley

Mozda ja i nisam neko ko o ovome treba da prica, ali ipak imam reci nesto sto ne ocekujem niti bilo ko da primeti niti da komentarise.. a ako hoce neko, moze slobodno.
Veceras smo izgubili od ekipe MESARA, KASAPINA! Ja odgovorno tvrdim da ne postoji covek na planeti koji na dozvoljen nacin moze da cuva Sapica da se on i ne primeti da igra. Ne moze, to je tehnicki i anatomski nemoguce jer je Sapic jak kao BIK i ako on moze da se rve sa najvecim sidrasima planete a ipak je sam bek, nepojmljivo mi je da neki bek njega moze onako bez nedozvoljenih sredstava da cuva. Zatim, prema vaterpolo pravilima igraca sa loptom mozete sprecavati u sutu na bilo koji nacin sem grubog udaranja... pa sta je koji kurac onda ono bilo sa Cirom Vladom i Jokicem? Jel ono bilo milovanje? Kako je moguce da podred onakve odbrane mi imamo ukupno 5 puta igraca vise a oni 9? Kako, jebote? Po kojim pravilima? Nama su sudili po vaterpolo a njima po pravilima full kontakta? Koje su ono fore na kraju sa Sapicem? Jasno se vidi da onu picku zabarsku nikako nije mogao udariti u zube, ako ga je i udario udario ga je u noge , eventualno stomak [vidi se da je posten covek, ja da sam bio na njegovom mestu , buklavno bih mu zavrtao jaja]. Evidentno je da nisu nasi momci igrali kao protiv Spanaca! To niko ne spori, ali kako jebote da igras kad te biju, to je ko u onim filmovima o fudbalu Nazi Nemacka vs. Ostatak sveta. Mi hronicno imamo ne fer sudjenje [da ne gresim dusu, desilo se par puta da bude posteno, al to mogu na prste jedne ruke staviti.] ali ovo veceras je vec ipak bio masakr. Samo pogledajte onaj potez kada su 25 sekudni pre kraja Sapicu sudili faul i sledeci napad kada je Sefik dobio iskljucenje. Gde to ima! Pa jebote sto se nasim protivnicima nikad nesto tako ne desi nego uvek nama, sta smo mi, vrece za praznjenje svima? Svaka cast momcima na trudu i borbi, protiv nekih stvari ipak se ne moze! Jedini castan covek u zabarkskoj ekipi bio je golman! Mada uz onakvu odbranu gde su samo pendreci falili ni on nije imao mnogo posla! Buraz svaka cast, mater ti jebem zabarsku, mogao si bar jednu pustiti!

Nista momci, jebiga, ipak smo mi Bogovi u vodi vazduhu i na parketu!

Sa b92.net:

Vujasinović: Uz ovakav bezobrazluk sudija nismo mogli dalje

AFP

Nakon poraza od Italije u polufinalu Svetskog prvenstva u Barseloni opšti utisak medju reprezentativcima Srbije i Crne Gore bio je da su, uprkos lošijoj igri u odnosu na četvrtfinale, na poraz našeg nacionalnog tima u velikoj meri uticale i loše odluke sudija.

Aleksandar Ćirić: “Na prljav način smo izbačeni iz finala. Činjenica je da smo loše igrali sa igračem više, ali ste videli šta su nam uradile sudije. Ostaje nam da se borimo za treće mesto. Čestitam svim saigračima na svemu što su večeras izdržali”, rekao je Ćirić.

Danilo Ikodinović osvrnuo se na lošu igru “plavih” sa igračem više i veliki broj neiskorišćenih prilika: “Možemo da plačemo koliko god hoćemo, ali pobeda ne može da se traži u poslednjih 15 sekundi. Igrali smo loše, ali smo imali šanse i nismo ih iskoristili. Italijani idu dalje i svaka im čast. Pokušaćemo za dve godine ponovo da idemo na zlato. Grci nisu naivni. Izgubili su na produžetke od Madjara i sigurno će da grizu u meču za 3. mesto, jer po prvi put imaju šansu da uzmu medalju na jednom velikom takmičenju”.

Boris Zloković bio je kratak: “Sudjenje je bilo skandalozno uvek kada se lomio rezultat. Nemam komentara”.

Vladimir Vujasinović takodje je kao glavni razlog poraza naveo odluke sudija: “Podlegli smo provokacijama, ali ne može konj da odigra osam četvrtina protiv Španije i Italije, uz ovakvo sudjenje i ovaj bezobrazluk. Pogrešili smo što nismo izdržali, ali ne znam ko bi ovo mogao da izdrži. Krali su nas i u prvom delu takmičenja, ali ne toliko, jer su imali obraza. Sada se i to izmenilo. Verovatno smo dojadili i bogu i narodu”.

Selektor Nenad Manojlović rekao jeda je nervozanašeg nacionalnog tima najviše uticala na konačan ishod meča: “Znali smo da nas čeka teška utakmica u polufinalu i znali smo da ne možemo da ponovimo igru, koju smo imali protiv Španije. Svi smo bili nervozni i to je presudilo ovaj meč. O spoljnim okolnostima neću da komenatrišem. Da smo koristili igrača više u prvom delu ušli bi u mirniju završnicu. U drugom delu bili smo pod uticajem sudjenja, jer su sudije dozvolile oštru igru Italijana”.

Utakmica za treće mesto protic selekcije Grčke na programu je u subotu.

Zodijak Capricorn
Poruke 1827
Zastava Čas vamo,čas tamo, sve u svemu mnogo vozikanja
Nokia E52
Slazem se!!!
A kao da ublaze svoje sudjenje,svirali su nam cetverac!!Imam osecaj da ce Sapic dobiti zabranu igranja u utakmici za 3 mesto!!
Ipak mozda niste tako dobri vozaci: Youtube link