Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:59:56
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Glasanje
Pitanje: Da li biste voleli casopis za avijaciju na nasem jeziku?
Da li bi se pretplatili?
44.4%  (8)
Istorija?
16.7%  (3)
Malog formata?
0%  (0)
Nase teme?
5.6%  (1)
Sa maketarskim temama?
33.3%  (6)
Ukupno glasova: 18
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Casopis  (Pročitano 3807 puta)
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
Sto se tice ideje da se napravi casopis, podrzavam. Neko je spomenuo Aeromagazin, ja imam u kolekciji prvih 30-ak brojeva(na zalost bez prvog broja). Prvih 6 komada su bili obimniji i daleko bolje uradjeni dobar kvalitet stampe i papira, ali je cena bila ogromna pa su morali da smanje kvalitet i broj stranica za istu cenu, ako ti treba Pilote ustupicu ti kolekciju da vidis o cemu se radi, mislim da je Zlatko Petrovic koji je u to vreme bio urednik pisao u uvodnoj reci nesto na tu temu, pa ti mozda to moze koristiti. Ja sam kasnije prestao da kupujem casopis ali koliko sam uspeo da vidim nije se promenio kvalitet stampe i papira. Mozda eventualno da kontaktiras ljude koji imaju iskustva sa Aeromagazinom(konkretno Zlatka Petrovica) da vidis kako im je isla prodaja kako bi znao koliko ti je trziste. Znam da si imao sukob sa njima, pa ako ti je to ispod casti, svraticu ja u njegov kabinet na masincu. Na ovom forumu se okupljaju ljudi koji vole vazduhoplovstvo i rado bi dali pare za domaci casopis pa ti to mozda nije merodavna anketa. Pitam se da li bi mogao da izvuces kvalitet slican svetu kompjutera, oni su cak i u vreme krize isli u boji, doduse oni su bili u okviru politike, znam da oni imaju dosta reklamnog prostora ali vredi proveriti.
Teme koje valja obuhvatiti su svakako aktuelne novosti sa trzista, istorija, maketarstvo i/ili modelarstvo. Uz neki kvalitetan clanak koji bi predstavio neku letelicu od njenog nastanka do danas.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.22
Na zalost nije isto kad neko sam krece i kad krece nekjo ko je deo sistema. Casopis sto si pomenuo ima iza sebe jaku finansijsku podrsku i dodatke izvore prihode tako da i ne mora da se prodaje. Osim toga njima je olaksana i prodaja. Uzmite na primer casopis i redakciju "Mikro". Oni imaju sve uhodano kao i finansijsku osnovu tako da bi oni ladno mogli da krenu sa casopisom iz avijacije i da im po pristojnoj ceni izadje na kioske i da to prodje. Narod bi to kupovao kad bi video masovmno na kioscima. Kad je bio miting, ako se ne varam '97, tamo je doslo 100.000 ljudi. Danas je ta broj desetkovan ali i dalje verujem da ima jedno deset hiljada onih sto bi to nabavili. Ali samo da neko jak to izda i da izbaci na kioske.

Neko mali kao mi ovde to ne moze. Prvo mora da pazi ko ce da stampa, ko ce da pise i ko ce da mu to izbaci na kioske. Ovi sto to salju na kioske naplacuju od cene do 30% a desava se da se na novac ceka i po sest meseci. Dakle za nekog ko brza hoce da vrati pare to je ravno samoubistvu.

Tacno je sve sto je receno oko drugih cena. Iskustvo kaze da ako ga odstampate po jednoj ceni onda to mnozite sa tri pa dobijete krajnju cenu. To niko nece da odstampa ispod Eura po komadu pa je jasno kolka bi bila zavrsna cena.

Da jos jedno stvar razjasnim- ja sebe ne vidim u ovome kao glavnog ili sta vec. Ako vam je zanimljivo onda najbolje da se skupimo zajedno i stavimo kintu na gomilu i zajedno krenemo. Ja se bakcem sa In Dizajnom Ilustratorom i Fotosopom. Imam nekoliko hiljada skeniranih slika sto je dobro da pokrije mesecni casopis od 32 do 48 strana za jedno sedam do deset godina. Ko ce biti urednik, blagajnik, cistacica meni je krajnje nebitno.
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 36
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mozemo i ovako da prvo pravimo magazin za nas buregđjie dok nam se ne
poveća buđjet (to će naravno trajati duze vremena) ali uspećemo momci uspećemo  Smile Smile
ljudi da krenemo od nule sta nam sve treba svi ne zivimo u beogradu kako ćemo ih razvoziti.... Smile Smile Smile
« Poslednja izmena: 04. Jan 2008, 22:00:54 od djapeta »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 36
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
ja se slazem stobom da stavimo kintu na sto i sve razjasnimo mozda će nekima kinta  biti problem kao meni ali
ali snaćićemo se i uspeti ako se svi slozimo i pomognemo oko magazina
znas onu izreku svi za jednog jedan za sve Smile Smile Smile

jedno pitanje da li će se sve raditi oko aviona ili ćemo ubaciti maketarstvo Smile


« Poslednja izmena: 04. Jan 2008, 22:22:58 od djapeta »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Hvala na predlogu. Nov si clan- nemoj uzastopno da pises dve poruke. Koristi dugme izmeni pa dopisi sta si zaboravio.

(nisam pilot vec njegov biograf)
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Resistance is futile

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 353
Zastava Centar
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Motorola L6
@pilot
Ha,ha..pa naljutiće ti se Nišlije -meraklije,bre...
Uglavnom, ideja je dobra jer mislim da je taj segment izdavaštva kod nas zapostavljen..jeste da to ne interesuje neki mnogo širok krug ljudi, ali ipak dovoljan broj da bi takav projekat mogao da opstane.A ti si riznica podataka i fotografija tako da "štofa" ne fali..
Seća 'l se ko Glasnika RV i PVO?
Uglavnom ako krene pretplaćujem se..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 36
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
 1)   ljudi da vas obavestim nemam komp takoda se necemo cesto čuti . Smile
nebrinite snacicu se Smile
2)kad počnemo sa tim magazinom nema vođe svi glasaju ako neko ima predlog
3)ako taj magazin izađe da li bi se vi maketasi pri čistoj svesti predplatili na njega?
4) da napravimo anketu koliko je njih saglasno da učestvuje u pravljennju magazina i da neodustaju do kraja(ni pod razno)
ljudi maketasi da li se slazete samnom molim vas da dobro razmislite ja mislim da će to biti prvi magazin u srbiji koji će se baviti maketarstvom i avionima (mozda i gresim )     ljudi zamislite samo to sta ćemo svi zajedno postići Smile Smile Smile Smile Smile
ozbiljan sam  dobro razmislite

     sljubavlju macke
« Poslednja izmena: 04. Jan 2008, 23:10:36 od djapeta »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.25
Djapeta [macke],

pa mozes i ti da budes vodja ili urednik kako se to vec zove. Nema tu mnogo posla. Treba samo da napravis tematsku postavkku casopisa, da nadjes odgovarajuce saradnike, autore teksta, autore crteza, autore ilustracija, dobre maketare, dobre fotografe, dobrog skeneristu, dobrog coveka za prelom casopisa [i da ne kosta preko 10 Eura po strani], da se nadje dobar stampar, da se odabere vrsta papira, tip koricenja [tezi papir znaci i tezi casopis a samim tim i skuplja postarina], da se nadje distrubuter, da se sve to nekako naplati i sto je najbitnije da se nadje novvac da se sve to plati. neko mora da se takodje nadje da vrsi prepisku sa citaocima i autorima, da cita i procenjuje sve tekstove i radove...

 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 36
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
ti stvarno  nisi normalan ja zelim da taj casopis izađe i da ti kazem istinu čoveče ja imam 13 godina odakle mi tilike finansije...
taj časopis se nemoza uraditi bez vase pomoci jel zelite da ga uradimo Smile Smile Smile Smile Smile

    Smile    da li zelite da uradimo taj časopis  daa ili ne odlučite    Smiley 1 Smiley 1


    ja bi ljudi maksimalno pomogao Smile  ali upitanju ste vi  i vasa saglasnost  Smile
« Poslednja izmena: 05. Jan 2008, 12:31:58 od djapeta »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


KRALJ SVIH MAKETASA

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 57
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
momci promenio sam nadimak da znate sa djapete na maketaš(macke je )
« Poslednja izmena: 06. Jan 2008, 12:54:28 od maketaš »
IP sačuvana
social share
voli sve one koje  takođe vole njega 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 12:59:56
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.