Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:45:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Ćaskanje uz dobru klopu !!!  (Pročitano 1479 puta)
16. Jun 2007, 22:14:58
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5054
Zastava http://forum.burek.co.yu/Themes/default/images/flags/cs.png
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Večernje NOVOSTI vode na ručak Aleksandra Vučića:

Mogao bih da budem Džon Vejn !!!

Nove ministarke, Čubrilo, Pešikan, Marković, sve mi deluju hladno. - Ne mogu da odolim parfemima, imam ih više od pedeset, i Demi Mur. - Mnogo sam učinio za neke novinare dok sam bio ministar za informisanje.

VAŠA žena tvrdi da ste laki za "održavanje", i da progutate sve što vam sipa u tanjir?
- Što god da spremi, sve pojedem i sve volim, što se na meni i vidi. Nisam razmažen, ne postoji jelo koje ne jedem, kod mene je sve na meniju - boranija, grašak, kupus... čak i ona jela koja bi većina ljudi radije izbegla.

Šta su vam, ipak, favoriti?
- Knedle sa šljivama, palačinke na svakojake načine, riba, dobre supe, čvarci...

Da li znate da su knedle sa šljivama slovenački specijalitet, koji je tu stigao iz austrijske i češke kuhinje, a onda se raširio na čitavom Balkanu?
- Nisam znao za to, ali ih volim, pošto su knedle sa šljivama često pravili Srbi u Bosni, pa sam ih kod njih često jeo.

Hoćete li sada prestati da ih jedete?
- Ne, zato što Srbi imaju mnogo više šljiva nego Slovenci, pa sumnjam u taj podatak.

Možete li da pojedete nešto iz hrvatske kuhinje?
- Uz ribu volim sve moguće začine, a pošto volim i dobro vino, onda je neki pikantni sir, pirotski ili paški, preliven domaćim maslinovim uljem, hladno ceđenim, sa malo kapra, idealna kombinacija. I još ako ima inćuna ili slanih sardela, onda je sjajno.

Šta je za Vas pravi dokaz patriotizma: da u restoranima uvek naručujete srpske specijalitete, da ne idete na letovanje u Dalmaciju, Crnu Goru i zemlje EU koje izlaze na more, a zalažu se za prihvatanje Ahtisarijevog plana za Kosovo, da u kućnoj biblioteci imate knjige Vojislava Šešelja i Mirjane Marković?
- Za mene je patriotizam ko više voli svoju zemlju i ko je spreman da učini najviše za nju, a ne ko će šta da jede, da popije, gde će da putuje, jer se čovek tu ponaša u skladu sa zakonima tržišta. Osim toga, ne znam zašto bi zajedno stajale knjige Vojislava Šešelja i Mirjane Marković. Knjige Mirjane Marković držim u kući uz knjige Zorana Đinđića, jer ga je ona mnogo volela, o čemu je sama pričala, a ne verujem da laže.

Da li ste odabrali svoju destinaciju za leto 2007?
- Još nisam odlučio, ali će to najverovatnije biti Egipat, gde sam išao i prošle godine. Nisam, međutim, od onih koji tamo idu da bi nešto videli, jer kada sam na odmoru, što je retko, onda ništa drugo ne radim - dovoljno mi je da imam dobru plažu i more. Na prošlogodišnjem odmoru,
išao sam čamcem samo da obiđem delfine i na paradajsko ostrvo da se okupam, i to je sve što sam radio u Egiptu. Inače, volim da putujem. Iako mi je Srbija najdraža i najlepša, volim i Moskvu i London, a imam želju da obiđem Aziju, sve dole do Balija i Indonezije. Evropu sam skoro celu obišao, ne računajući one bezvezne zemlje, kao što su Litvanija, Estonija, Letonija.

Koga biste izabrali za turističku maskotu Srbije - Džordža Klunija ili Tomislava Nikolića?
- Srbija ima mnogo mesta koja su veličanstvena, a za koja znam da pola ljudi nije ni čulo, a kamoli videlo - od Borskog jezera i Brestovačke banje na istoku Srbije, banje Zvonce koja je jedno od najlepših mesta u Evropi, preko Vlasinskog jezera, do Zlatibora, Tare, vojvođanskih salaša, i sve je to naša lepa i velika Srbija!
A pošto je Toma Nikolić ovde poznatiji od Džordža Klunija, odabrao bih njega za maskotu Srbije. Kluni bi kod nas mogao da bude favorit samo u "Absintu" i još jednom beogradskom kafiću, a za Tomu Nikolića zna cela u Srbiji.

Kako komentarišete kletvu onih Srba sa Kosova, iz Bosne i Hrvatske koji kažu "dabogda vas branili radikali i socijalisti"?
- To ne znam, ali sam čuo za kletvu "dabogda vam pošten biznis vodili Đinđić i Koštunica".

Da li biste mogli da se zaljubite u ženu koja je, na primer, članica DS-a?
- Ne znam, nisam imao takvu situaciju. A imam lošu osobinu da nisam od ljudi koji čeznu da se približe onom drugom, i nemam potrebu da se dodvoravam bilo kome. Ali, da budem potpuno iskren - mnogo više cenim one koji dele politička uverenja koja imam, nego one druge. Moji pravi prijatelji su ljudi koji su jasno nacionalno opredeljeni, i mislim da je to pošteno.

Možete li da izdvojite najlepše predstavnice naše političke scene?
- Iz SRS ne mogu da izdvajam nijednu, sve ih volim, sve su to divne žene i veliki borci sa kojima sam prijatelj, i ne mogu da ih gledam kao žene. Ne znam šta bih rekao o drugima. Ove nove ministarke, recimo, Milica Čubrilo, Ana Pešikan, Snežana Marković, sve mi deluju hladno, ili možda grešim.

Nedavno ste izjavili u parlamentu da se "novinarke mogu kupiti za sto evra i tanjir kupusa sa kolenicom". Zli jezici kažu da taj "cenovnik" znate iz sopstvenog iskustva, pošto vam je majka bila novinarka, a i žena vam se bavi istom profesijom?
- Moja omiljena hrana je kupus sa kolenicom, zato sam to rekao, ali se neke novinarke prodaju i za manje od toga. Moja izjava u parlamentu bila je metafora za notornu laž i odgovor novinarke koja je rekla da su radikali dobili pet miliona evra, više i ne znam za šta. Ako ona može tako nešto da izgovori, zašto joj je onda teško kada joj neko kaže da je to uradila za 100 ili 200 evra. I ako je sve po principu "čaršije", onda sam i ja čuo da su novinari najveće "mutikaše" i da obrću sve veće pare.

Koliko dobija vaša žena, i ona sigurno fenomenalno zarađuje u takvim prilikama?
- Ne znam za nju, morali biste da je pitate.

Kao ministar za informisanje, mnogim novinarima i redakcijama ostali ste u lošem sećanju.
- Ali sam sa mnogima ostao i u dobrim odnosima, a oni koji su iskreni, znaju šta sam činio za mnoge od njih, i kako i na koji način sam ih štitio. Ali, o tome ne želim da govorim, zato što časni ljudi ne pričaju o takvim stvarima.

Od koga ste ih štitili, kada novinari nikada nisu bili progonjeni kao tada?
- Neke, koji su bili prokazani kao nemački i špijuni drugih NATO zemalja, izvukao sam iz pritvora na početku NATO agresije, i oni su posle mojih velikih molbi kod Radeta Markovića bili pušteni.

Šta biste radije bili - Džems Bond ili Džon Vejn?
- Džon Vejn mi je nekako bliži, naročito u "Sedam veličanstvenih", ili "Dvanaest žigosanih".

Čemu ne možete da odolite?
- Parfemima. Gotovo da ne postoji onaj koji nisam probao, od Armanijevih, Karoline Herere, pet različitih Bosovih, Dolče i Gabane, do Barberisa, Bulgarija i ne znam čega još. Imam preko 50 parfema, i dosta držim do urednosti i pristojnog izgleda. Samo se poslednjih godina mučim sa odelima i kravatama koje moram da nosim u parlamentu i u stranci. Sada kada sam mator, valjda se trudim da izgledam malo mlađe, pa mi ta ozbiljna varijanta teško pada.

Ko su za vas fatalne zavodnice?
- Demi Mur i Valeri Kapriski, iako ona svojevremeno nije bila mnogo lepa. Privlačne su mi malo drugačije žene, a ne lepotica iz udžbenika.

Da li postoji erotski film koji ste gledali bar tri puta?
- Nije baš erotski, ali je meni, recimo, vrlo erotičan - "Nepristojna ponuda" sa Demi Mur i Robertom Redfordom.

Da li biste otišli na vikend u Ameriku kada bi vas Demi Mur pozvala u goste?
- Da. Ali ne znam kako bih se ponašao, već sam mator za udvaranje. I dok sam bio mlađi, mislim da sam bio malo dosadan, ali sam se u svakom pogledu trudio da se razlikujem - nisam nosio cveće i vodio na večere, a posle dva minuta bih pitao ono što pristojan muškarac pita posle deset dana. Neke žene bi se šokirale, neke prihvatale, u zavisnosti od situacije. Ni Demi Mur se ne bih udvarao, ona bi meni verovatno rekla - ovakvog sam čekala!

Šta mislite o najnovijim izjavama Velimira Ilića?
- Izgledaju mi kao nepristojne. Mene, a mislim i ostale ljude, ne zanima ko s kim spava, nego kako troši budžet. Ja sam, inače, heteroseksualac, ali nemam tu vrstu mržnje prema ljudima drugačijeg opredeljenja.

ALEKSANDAR Vučić svakako je jedan od najeksponiranijih predstavnika Srpske radikalne stranke, i naše političke scene uopšte. U stranku Vojislava Šešelja došao je 1993. a zahvaljujući imidžu "čoveka za gužvu", vrlo brzo je ušao u medije i postao prepoznatljiv. Neki su ga, uz Željka Simića, smatrali i političkim kadrom stvorenim na beogradskom Pravnom fakultetu devedesetih godina, a zabeleženo je i da je radio na Kanalu S na Palama.
U njegovoj političkoj biografiji piše da je bio generalni sekretar SRS, republički i savezni poslanik, a u vreme "crveno-crne koalicije" i ministar za informisanje. U njegovom mandatu ugašene su redakcije "Dnevnog telegrafa" i "Evropljanina", a pamti se i da su opozicioni mediji, po tadašnjem zakonu o informisanju, platili najveće kazne u istoriji srpskog novinarstva.
Aleksandar Vučić rođen je 1970, po profesiji je diplomirani pravnik (bio je i direktor sportsko-rekreativno - kulturnog centra "Pinki" u Zemunu), a oženjen je Ksenijom (radi kao novinarka u Informativnoj redakciji TV Pink), sa kojom ima sina Danila i ćerku Milicu. Važna stavka u njegovoj "ličnoj karti" je i to da je navijač Zvezde i najzagriženiji "delija".
Ručak sa "Novostima" organizovao je sam Vučić (ne voli da ide u restoran "VERDI"), pa smo kao gosti bili u njegovom omiljenom kafiću "Kontak".


NOVOSTI, R.Radosavljević
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 06:45:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.