Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:35:17
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čarobnjakov šegrt  (Pročitano 3954 puta)
14. Jul 2010, 07:12:07
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.60
Žanr: komedija, avantura
Trajanje: 121 min.
Premisa: Najbolji posao ikada!

Glavne uloge:   
Nikolas Kejdž (Nicolas Cage), Džej Barukel (Jay Baruchel), Alfred Molina (Alfred Molina), Tereza Palmer (Teresa Palmer), Monika Beluči (Monica Bellucci), Tobi Kebel (Toby Kebbell)

Scenario:   
Lorens Koner (Lawrence Konner), Mark Rozental (Mark Rosenthal)

Režija:   
Džon Terteltaub (Jon Turteltaub)



SINOPSIS

Baltazar Blejk (Nikolas Kejdž) je sjajan čarobnjak na savremenom Menhetnu koji pokušava da odbrani grad od svog iskonskog neprijatelja, Maksima Horvata (Alfred Molina). Baltazar to ne može da učini sam, zato regrutuje Dejva Statlera (Džej Barukel), naizgled prosečnog momka koji ispoljava skriveni potencijal, da bude njegov štićenik. Čarobnjak daje svom nevoljnom pomoćniku ubrzan kurs iz umetnosti i nauke o magiji. Ovi neverovatni partneri zajedno će pokušati da zaustave sile zla. Dejvu će biti potrebna sva hrabrost koju može da skupi kako bi preživeo obuku, spasao grad, osvojio devojku i postao čarobnjakov šegrt.

O FILMU

Volt Dizni, producent Džeri Brukhajmer i reditelj Džon Terteltaub, tvorci franšize "Nacionalno blago", donose film "Čarobnjakov šegrt" – inovativnu i neverovatnu romantičnu komediju/avanturu o čarobnjaku i njegovom bespomoćnom šegrtu koji se našao usred konflikta između dobra i zla. To mora biti magija.

"Čarobnjakov šegrt" je raspalio maštu nekih od najkreativnijih umova u istoriji – od Nikolasa Kejdža, Džona Terteltauba i Džerija Brukhajmera do kompozitora Pola Dukasa i Volta Diznija. A sve je počelo Geteovom pesmom u kojoj je šegrt narator i arogantno želi da dokaže svoje magične moći. On će narediti staroj metli da se umota u krpe, izraste sebi glavu i ruke i da mu pripremi kupku. Međutim, metla će napuniti ne samo kadu već i svaku čašu i šolju, a pošto je šegrt zaboravio magičnu reč za zaustavljanje, to će rezultirati velikom poplavom. Iznervirani šegrt polomiće metlu, što će stvoriti dve žive metle i sveopštu pometnju koju će pravi čarobnjak srediti jednim pokretom po svom povratku.

Sto godina kasnije, pesma je adaptirana u izuzetno popularno simfonijsko delo francuskog kompozitora Pola Dukasa. Volt Dizni ju je pronašao četiri decenije kasnije i stvorio animiranu verziju za svoju besmrtnu "Fantaziju", a naslovnu ulogu u "Čarobnjakovom šegrtu" dobio je niko drugi do Miki Maus.

Sada, 69 godina posle filma "Fantazija", "Volt Dizni pikčers" i "Džeri Brukhajmer films" stvorili su novu priču za veliko platno. Iako je inspirisan prethodnicima, "Čarobnjakov šegrt" iz 2010. je potpuno nova igrana akciona avantura. "Obožavam svet magije, a mogućnost da ga približim savremenoj publici bila mi je izuzetno privlačna", kaže Brukhajmer. "Oduvek sam voleo priče koje imaju magične elemente, a 'Čarobnjakov šegrt' je jedna od najvećih magičnih priča svih vremena. Mislili smo da bi bilo veoma uzbudljivo da srž tog koncepta pretvorimo u potpuno novu priču smeštenu u moderni svet".

Svi koji su bili glavni na projektu "Čarobnjakov šegrt" veliki su fanovi Diznijeve "Fantazije". Kejdž kaže: "Po mom mišljenju, to je najlepši film ikad snimljen. Mislim da je to prvi film na koji su me roditelji vodili. To je bilo moje upoznavanje s filmovima, Diznijevom animacijom i, naravno, s klasičnom muzikom. I dalje jednom godišnje pogledam 'Fantaziju'. Prigušim svetla i pustim da me film ponese".

"Ovo je priča o dve potrage", objašnjava Brukhajmer. "Baltazar je vekovima tragao za svojim šegrtom, a Dejv mora da otkrije svoj pravi potencijal kao ljudsko biće. Dejv je ozbiljan student kome ne treba Baltazar i koji ga ne želi u svom životu a kamoli da postane čarobnjak. Ali Baltazar je poput stenice i maltretira jadnog momka dok ne poklekne i pristane da postane ovaj magični lik. Međutim, da se vama neko pojavi na vratima i kaže da ste vi stvarno čarobnjak, ni vi mu ne biste poverovali".

O LIKOVIMA

Baltazar Blejk (Nikolas Kejdž)
Merlinov je učenik i čarobnjak. Star više od hiljadu godina, Baltazar je pretražio ceo svet dok nije pronašao pravog merlinovca, Merlinovog potomka i naslednika njegovih velikih moći. Kada ga Baltazar konačno pronađe u 10-godišnjem Dejvu Statleru, shvatiće da je ovaj vrlo nevoljan da postane čarobnjakov šegrt. "Za Baltazara, pronalaženje pravog merlinovca je put koji se mora preći bez obzira na to koliko je dugačak", kaže Nikolas Kejdž, koji je odigrao ulogu čarobnjaka. "Odnos između Baltazara i Dejva sličan je onom koji imaju otac i sin. Ja želim da ga usmeravam, podučavam i treniram za nešto veće i značajnije. Ali, Dejv neće baš lako prihvatiti da mu neko upadne u život, kaže mu da je Merlinov potomak i da ćemo zajedno sačuvati svet".

Dejv Statler (Džej Barukel)
On je šmokljan, student fizike na Njujorškom univerzitetu, s manjkom samopouzdanja i stava, nepopularan kod devojaka ali i kod kolega. "Ja sam baš veliki šmokljan", priznaje Džej Barukel, koji je odabran da odigra lik Dejva u filmu. "Obožavam filmove u kojima tipovi ispaljuju energiju iz ruku, ali ja obično nisam pravi izbor za takve uloge. A onda sam pročitao scenario i shvatio da moj lik može da ispaljuje energiju iz dlana i da radi slične stvari. Odmah sam pristao! I eto mene ovde s plazma munjama u ruci!"

Sa deset godina Dejv je doživeo zastrašujući incident kada je sreo čarobnjaka Baltazara Blejka nakon što je zalutao u bizarnu antikvarnicu. On mu je dao prsten sa zmajem koji oživljava na njegovom prstu i rekao mu da će on biti veoma važan čarobnjak. Zatim je prisustvovao žestokoj bici između Baltazara i drugog čarobnjaka po imenu Maksim Horvat, posle čega je poželeo da ceo taj događaj izbriše iz pamćenja. Međutim, deset godina kasnije i Baltazar i Horvat se ponovo pojavljuju u njegovom životu i primoravaju ga da se suoči sa sudbinom koju bi on najradije ignorisao.

Maksim Horvat (Alfred Molina)
Uz Baltazara i Veroniku, bio je Merlinov učenik i sila dobra pre više od hiljadu godina. Međutim, pošto su obojica bili zaljubljeni u Veroniku, prijateljstvo između njih se prekinulo i Horvat je postao saveznik zločeste Morgane, koja je ubila Merlina i koja želi da pokori svet sa svojim podanicima. "Baltazar i Horvat su rivali gotovo čitav milenijum. Baltazar koristi Merlinove standarde, po kojima se magija koristi za dobrobit čovečanstva, dok Horvat koristi Morganine principe, po kojima se magija koristi da bi se ljudi potčinili. To je borba između dobra i zla personifikovana u Niku Kejdžu i meni", kaže Alfred Molina, koji tumači ulogu zlog čarobnjaka.

Veronika (Monika Beluči)
Čarobnica koja je imala veliku sreću da je voljena od strane Baltazara Blejka i veliku nesreću što je voljena i od strane Maksima Horvata. Monika Beluči kaže: "Baltazar i Veronika će učiniti sve za svoju ljubav, dok su u isto vreme oni dvoje boraca. Horvat će se takođe zaljubiti u Veroniku, ali će ga ona odbiti zbog Baltazara. Zato će ih Horvat izdati tako što će se udružiti s Morganom. Ovo je predivna i snažna priča o ljubavi, ljubomori i osveti. U filmu glumim dve uloge, jer ima scena u kojima Veroniku zaposeda zla čarobnica Veronika. Zato sam želela da budem uključena u ovaj projekat, jer je zanimljivo dobiti priliku da igrate dvostruku ličnost ali i snimiti film koji moja petogodišnja ćerka Deva može da gleda".

Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.10
mob
Qtek 小米
Aла си поставио тему свака ти част.  Smile  Smile
Као прво дај извор информација на имдб-у, мислим како да нађем филм када немаш званични назив на енглеском језику.

http://www.imdb.com/title/tt0963966/

Онда постави и трејлер, да видимо о чему се ради.
Овако ...
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.60
Hm, ovo 'Nikolas Kejdz" kao i trejler mi nesto ne ulivaju poverenje da je film dobar ali videcu da ga skinem pa da dam svoj sud  Smile
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.60
@Гамбино

Zato si ti tu da dopunis...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.60
mob
Apple iPhone 6s
Gledao film juce u bisokopu i mogu reci da je vrlo simpatican...
Jeste sa klince i treba krenuti pripremljen na to, u suprotnom covek moze da se iznervira i batali, ali ako krenete spremni na to da gledate deciji film, super cete se zabaviti Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


One for all,all for one

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1238
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson C902
Nzm. da li mi rip na rapidshareu.Gledali su neki moji drugovi i kazu da nije loš...Ja bi ga pogledao jer igra Kejdz jedan je od mojih omiljenih glumaca...A i SF kaze da nije loš...Samo imam pitanje jer radjen u 3D?
IP sačuvana
social share


 Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.60
mob
Apple iPhone 6s
Ne znam da li postoji 3D verzija... mi smo trebali gledati na Uscu, ali je projekcija otkazana (?!) pa smo otisli u Akademiju 28.

Jasna odrednica: Deciji film.

Cage odlican, ima i van toga finih provala i film je zanimljiv, mozda malo predugacak (2 sata), ali generalno moze da se gleda ko ne ocekuje previse... Ima nerealnih stvari, nelogicnih i sl, ali ne bi ljudi trebali da se previse opterecuju time..

Zvuci glupo, ali meni je recimo zasmetalo sto momak ulazi u faradejev kavez i pali radio... po fizici u faradejevom kavezu nema signala, to je i poenta...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


One for all,all for one

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 1238
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.8
mob
SonyEricsson C902
Pogledaću ga veceras pa ću da ostavim komentar.Eh da kod nas u unutrašnjosti ima i bioskopa a o 3D ne razmišljamo!!!
IP sačuvana
social share


 Sons of Gondor! Of Rohan! My brothers. I see in your eyes the same fear that would take the heart of me. A day may come when the courage of Men fails, when we forsake our friends and break all bonds of fellowship, but it is not this day. An hour of wolves and shattered shields when the Age of Men comes crashing down, but it is not this day! This day we fight! By all that you hold dear on this good earth, I bid you stand, Men of the West!
Pogledaj profil Skype Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 2308
Zastava Srbija, NBG
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.375.125
mob
Nokia 6500c
Ja mislio ovaj film ce biti radjen po knjizi Rejmonda Fajsta (Carobnjak:segrt) kad ono... Smile
IP sačuvana
social share
O porodici Jelene Karleuse:
glupo pitanje, oni su cuvena slovensko - srpska plemicka porodica sa dubokim korenima u kraljevskoj lozi.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 15:35:17
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.