Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Chuck Norris vs Communism (2015)  (Pročitano 1038 puta)
06. Feb 2015, 20:18:29
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 35.0
                Chuck Norris vs Communism (2015)  

>> IMDb <<



Opis Filma:

U pitanju je dokumentarac indikativnog naslova o životu u Rumuniji 80ih godina kada je zemlja bila praktično odsečena od sveta. Nekoliko švercera i jedna žena prevodilac su bili odlučni da stanovnicima zemlje prikažu deo zapadne kulture, pa su u tu svrhu nabavljali i prevodili stare video kasete filmova Chucka Norrisa.




Žanr:  Documentary | History

Režija :  Ilinca Calugareanu

Glavne uloge: Ana Maria Moldovan, Valentin Oncu, Andrea Kali 

Izvor teksta

filmopis
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
  Odgledao sam dokumentarac u društvu ljudi koji su bili savremenici fenomena zvanog video rekorder i video kaseta. Sjajan dokumentarac o onom delu života ljudi iza gvozdene zavese kojima je video bio jedini prozor u svet. Radnja dokumentarca se odvija u Rumuniji početkom osamdesetih godina prošlog veka u vreme kada je diktaura N.Čaušeska bila na vrhuncu. Rumuni su teško živeli ali su zato bili jedina nacija koja nije mmf-u dugovala mi cent. Podneli su strašne žrtve ali bar nisu bili dužni. Mediji su bili kontrolisani, od štampe pa do državne televizije koja je emitovala 2 sata programa dnevno. Cenzori su tada sekli čak i ruske nedužne crtaće. U takvoj atmosferi nekolicina ljudi je rizikovala i kupila prošvercone televizore i video rekordere koji su koštali koliko jedan dobar auto. Sa vhs kasetama je malo teže išlo jer je to bila tražena roba u jednoj SFRJ a ne u Rumuniji. Vhs kaseta je kod nas koštala 10 maraka a koliko su Rumuni plaćali nije mi poznato. Tada na scenu stupa g-din Zamfir koji je imao smisao za posao. Počeo je sa švercovanjem filmova a završio kao pirat koji je snabdevao parijske strukture. Čak je i Nikolajev sin nabavljao kasete od njega. Uspeo je da nagovori pregovori prevodioca sa državne televizije da u ilegali nadsinhronizuje filmove i posao je mogao da počne. Ono što sledi je sentimentalno putovanje u velikom stilu, putovanje sa vodičima toga doba kada se zbog jednog gledanja u ilegalnom bioskopu mardeljalo više leta. Siroti Rumuni su gutali dobre filmove i najgore američko smeće na kopijama gde je trebalo uključiti maštu zbog snimka koji često nije ni postojao. I kod nas su se davali isti filmovi sa istim učinkom kao kod Rumuna. Nije postojao nijedan klinac koji nije poput Rokija popio nelko sirovo jaje iz čaše a bili su i biseri koji su iz inostranstva donosili Rambo noževe. Smile

  Sve u svemu, više sam nego zadovoljan ovim dokumentarcem koji je prošao ispod svačijeg radara. Dokumentarac samo potvrđuje moju teoriju da ispred američkih i nato vojnika hrabro maršira holivud sa holivuđanima.

  Od mene samo preporuka. I od Č.Norisa koji zubima kolje parcove  Smile
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.