Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:47:35
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Canes  (Pročitano 6979 puta)
12. Maj 2004, 16:05:12
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
Projekcijom filma "Lose obrazovanje" Pedra Almodovara, u Kanu se danas otvara 57. medjunarodni filmski festival, na kojem çe se za Zlatnu palmu nadmetati i film iz Srbije i Crne Gore "Zivot je cudo" Emira Kusturice. U takmicarskoj selekciji ove godine je 18 filmova, ukljucujuci ostvarenja Amerikanaca Dzoela i Itana Koena, Brazilca Valtera Salesa i Francuskinje Anjes Zaoui. U konkurenciji su i dva crtana filma, americki "Srek 2" i japanski "Nevinost". Medju gostima festivala bice Bred Pit, Tom Henks, Kameron Dijaz, Sarliz Teron, Uma Turman, Naomi Vots, Penelope Kruz, Sofi Marso, Beatris Dal i Edi Marfi. Americki reziser Kventin Tarantino predsednik je zirija, a medju clanovima su americka glumica Ketlin Tarner i francuska glumica Emanuel Bear.

  Clanovi zirija su i britanska glumica Tilda Svinton, belgijski glumac Benoa Pulvorde, americki pisac Edvidz Dantika, americki reziser Dzeri Sacberg, hongkonski reziser Cui Hark i finski kriticar Peter von Bag. U razlicitim selekcijama, ukljucujuci Medjunarodnu nedelju kritike i Izvestan pogled, bice prikazano oko 1.400 filmova.

  Festivalski sjaj ove godine pomutio je protest radnika zaposlenih u sou biznisu, glumaca i tehnicara, koji su nezadovoljni zbog reforme sistema njihovog osiguranja i befenicija. Ucesnici protesta zapretili su da ce spreciti odrÏavanje festivala ako im organizatori ne dozvole da iznesu svoje zahteve. Kanski festival traje do 23. maja.

  Za Zlatnu palmu konkurisu:
    "Clean" (Cisto) Olivije Asajas (Francuska),
    "Exils" (Egzili) Toni Gatlif (Francuska),
    "Comme une image" (Kao slika) Anjes Zaui (Francuska),
    "Srek 2" Endru Anderson, Keli Asberi i Konrad Vernon (SAD),
    "The Ladykillers" Dzoel i Itan Koen (SAD),
    "La femme est l´avenir de l´homme" (Zena je muskarceva buducnost) Hong Sang-su (Juzna Koreja),
    "The Life and Death of Peter Sellers" (Zivot i smrt Pitera Selersa) Stiven Hopkins (Britanija),
    "Nobody Knows" (Niko ne zna) Kore-Eda Hirokazu (Japan),
    "Zivot je cudo" Emir Kusturica (Srbija i Crna Gora),
    "La nina santa" (Sveta devojcica) Lukresija Martel (Argentina),    
    "Fahrenheit 9/11" Majkl Mur (SAD),
    "Innocence" (Nevinost) Osii Mamoru (Japan),
    "Old Boy" (Stari momak) Park Can-vuk (Juzna Koreja),
    "Diarios de motocicleta" (Dnevnik motocikliste) Valter Sales (Brazil),
    "Le conseguenze dell´amore" (Posledice ljubavi) Paolo Sorentino (Italija),
    "Tropical malady" (Tropska bolest) Apicatpong Verasetakul (Tajland),    
    "Die fetten jahre sind vorbei" (Godine debelih krava su prosle) Hans Vajngartner (Nemacka),
    "2046" Vong Kai-vai (Kina).

(Glas javnosti, Beta)
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Emire IKONO! Idemo po palmu Smiley Jos malo pa ce moci da napravi i ostrvce za palme Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
Premijera filma "Troja" Volfganga Petersena sa Bredom Pitom, Erikom Banom i Orlandom Blumom u glavnim ulogama, bice odrzana vezeras u 20.30 sati na Partizanovom stadionu (Mobtel Open Air Cinema), paralelno sa pretpremijerom na Kanskom filmskom festivalu. Sutra ce beogradska publika moci da ga vidi i u Sava centru. Film pretenduje da postane veliki letnji filmski hit, kao i nosilac brojnih filmskih nagrada.
   Zasnovan na Homerovoj "Ilijadi", "Troja" govori o jednom od najvecih ratova u istoriji civilizacije, koji je zapoceo zbog ljubavi prema jednoj zeni. Volfgang Petersen zeleo je da "Troja" bude prica o velikoj ljubavi i najmocnijim bitkama u istoriji. On veruje da ce takva mesavina ljubavi i rata oduseviti publiku sirom sveta. "Mislim da je najveca stvar koju mozete da postignete u filmu kombinacija slika vecih od zivota, a istovremeno su to i vrlo intimne emotivne price o likovima koji su u medjusobnoj vezi", kaze reditelj.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
evo reakcija na troju:

U sredu je najprestizniji filmski festival sveta, u francuskom Cannesu, otvoren delom evropske kinematografije - dramom "La mala educacion" popularnog spanskog Pedra Almodovara, ali svecano je otvaranje zasenila jucerasnja premijera hollywoodskog spektakla "Troy" i pojavljivanje americkih zvezda Brada Pitta i njegove supruge Jennifer Aniston na Croisettei.Kako je Ahilej na kolena oborio gordu Troju, tako je i 40-godisnji glumac koji ga portretira u visokobudzetnoj adaptaciji Homerove "Ilijade" osvojio Cannes.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Al emir je genije Smiley Glavna uloga u filmu je Magarac Smiley i to zaljubljen Smiley e to je moj covek Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
otvaranje..

- Nisam u godinama kada bi trebalo da se takmicim u Kanu. To je dobro za mladog reditelja, koji ima potrebe da bude prepoznat. Ali, da se festival otvori mojim filmom, to me zaista ushicuje - odusevljeno je komentarisao Pedro Almodovar, a Kan je sve ucinio da otvaranje i proslava u njegovu cast budu takve, kakve doista nije mogao ni da sanja. "La grosse soiree" sastojala se od svecanog otvaranja i prijema za 1.500 ljudi u ekstravagantnom dekoru, pracena numerama iz mjuzikla, raznim atraktivnostima i na kraju grandioznim vatrometom. Kad je rec o bifeu, sluzili su se tapasi, najbolja spanska prsuta i vina. Da se upitate da li je to bila svetkovina u cast kralja Filipa II ili Almodovara? No, trebalo je nesto takvo kako bi se bar na trenutak zaboravilo da novi film sjajnog spanca nije bas komedija.



btw
rekose za emira ako je zasluzio jos jednu palmu, dobice je, bez obzira sto ima dve prethodne Wink
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
I bice prvi covek u istoriji kana koji ce imati 3 komada
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
o da.. vrlo moguce

kazu ovako:

Jedan od favorita za Zlatnu palmu na ovogodi‰njem Kanskom filmskom festivalu, Emir Kusturica, izjavio je da se oseça kao poslednji Mohikanac, jer vodi bitku da spase film od uticaja holivudske industrije u kojoj je novac vaÏniji od umetnosti. Kusturica, koji je svoj najnoviji film "Îivot je ãudo" opisao kao ljubavnu priãu po uzoru na ·ekspira u ãijoj pozadini se rasplamsava rat u Bosni 1992. godine, smatra da veçina filmova ne odraÏava dru‰tvene i politiãke doga©¢aje na planeti Zemlji, prenela je britanska novinska agencija Rojters. "Kao ‰to se u Holivudu govorilo pedesetih i ‰ezdesetih, film treba da bude veçi od Ïivota", rekao je Kusturica novinarima u Kanu.

"Po mom mi‰ljenju, film je danas manji od Ïivota. Veçina dana‰njih filmova snimljena je samo po meri filmskog trÏi‰ta, a ne onako kako su se nekada pravili filmovi i kako se stvarala umetnost. Nekada je film bio duboko ukorenjen u potrebi ljudi da vide na‰e priãe u vi‰oj konstelaciji", kazao je on.
Kusturica, koji je dobio Zlatnu palmu 1985. za film "Otac na sluÏbenom putu" i 1995. za film "Podzemlje", novinarima je rekao da je pogre‰no zasnivati snimanje filmova na zaradi, umesto na emocijama. "Zato se ja borim sa drugima, kao poslednji Mohikanac", zakljuãio je reÏiser.

Film "Îivot je ãudo" je antiteza letnjem bioskopskom hitu. Iako rat ãini pozadinu filma, Kusturica nije Ïeleo da govori o politici, rekav‰i da je to pre svega ljubavna priãa po uzoru na "Romea i Juliju". "Da se to dogodilo u Ruandi ili Koreji, oti‰ao bih tamo da snimim film, zato ‰to mislim da jezik ove ljudske dileme ru‰i sve barijere", objasnio je Kusturica.

Ameriãkom novinaru koji mu je zamerio ‰to je izbegao da iznese svoj stav o ratu u Bosni, Kusturica je odgovorio zavr‰nom reãenicom iz jednog od velikih klasika ameriãke filmske umetnosti, komedije iz 1959, "Neki to vole vruçe": "Niko nije savr‰en". (Tanjug)
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Ja sam cuo da se kotira kao 3. pa ako bog da ... mozda i bude ok.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315
shrek je kazu pokupio dosta aplauza, ali ono.. isto je bilo i prosle godine pa shipak od nagrade..

Film "Shrek 2" prikazan je na Kanskom festivalu, a publika ga je odliãno prihvatila uz salve smeha. Nastavak animirane priãe o velikom zelenom divu ponovo je okupio Majka Majersa, Kameron Dijaz i Edija Marfija koji su pozajmili svoje glasove ·reku, princezi Fijoni i magarencetu. Iako je ovo ostvarenje u trci za Zlatnu palmu, te‰ko je oãekivati da çe se mi‰ljenje publike poklopiti sa mi‰ljenjem Ïirija. Prvi deo ovog serijala je, tako©¢e, predstavljen u Kanu (2001), i bez obzira ‰to nije dobio neku nagradu, ostvario je izuzetan komercijalan uspeh u svetu.
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 20:47:35
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.089 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.