Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Čačanin napravio Anin pehar s Rolan Garosa  (Pročitano 733 puta)
10. Jun 2008, 11:05:05
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i
Milivoje Čardačanin radi u Parizu, gde je u firmi „Hristofl" zadužen za pravljenje pehara za Rolan Garos...
Pehar koji je Ana Ivanović osvojila na Rolan Garosu izradio je Čačanin Milivoje Čardačanin. Milivoje pehare za ovo tenisko takmičenje izrađuje još od 90-ih godina prošlog veka, a posebno je ponosan što je napokon jedan od njih – pehar „Suzan Lenglen” - završio kod nekoga iz Srbije.


NAGRADA - Iako je po zanimanju krojač, Milivoje je 60-ih godina XX veka otišao u Pariz, gde je u firmi „Hristofl”, koja se bavi izradom predmeta od srebra, naučio novi zanat.
- Prvi pehar za Rolan Garos napravio sam 1991. Od tada sam svake godine radio pehare za ovo takmičenje. Iako je to samo jedna od stvari koje sam radio za poznate ličnosti, taj pehar mi je posebno drag. Ana Ivanović ga je zaslužila i ponosan sam što je pehar koji je izradio Srbin ponela Srpkinja – kaže za „24 sata” Čardačanin.
Čardačanin je pravio pehare za fudbalske kupove, predmete koji su krasili dvor iranskog šaha, žardinjere za palate…, a onda je pre dve godine otišao u penziju. Međutim, stigao je poziv iz Pariza…
- Kada sam odlazio u penziju, nije bilo nijednog kvalifikovanog radnika koji bi mogao da radi na izradi pehara, zbog toga sam morao da napravim dva rezervna. Krajem prošle godine dobio sam poziv od gazde da pomognem na izradi pehara. Tada nisam znao da će ga osvojiti neko od naših tenisera, zbog čega je sad moje zadovoljstvo veće – nastavlja priču Milivoje.
Misleći da će pobednica biti Monika Seleš, Milivoje je 1988. pokušao da joj nagovesti da je pehar radio Srbin.
- U postolje trofeja ostavio sam ceduljicu na kojoj sam napisao svoje ime i prezime i dodao da je trofej radio Jugosloven. Pehar je, međutim, otišao u ruke Štefi Graf – priča Milivoje i dodaje da bi želeo da kaže Ani da je on radio pehar.

Doček za Anu danas u 17 sati u Beogradu
Svečani doček Ane Ivanović biće organizovan ispred Skupštine grada Beograda danas u 17 sati. Ana će se obratiti okupljenima, a biće prikazani njeni najbolji potezi na Rolan Garosu. Ana Ivanović će s terase bacati loptice i majice s njenim potpisom.


Izvor: 24sata
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.