Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:18:26
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bushido - kodeks samuraja  (Pročitano 10942 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ne cak sta vishe - ko sto rekoh slazem se sa time. Sloboda izbora je iluzija sve dok covek "spava" i dok vidi sebe iz ego ugla. Tacnije dok ne vidi jasnu i cistu vezu izmedju sebe i drigih ljudi i procese koji definisu pravu slobodu - u tome cinjenicu da njegova "odluka" nije odluka sve dok u potpunosti ne razume posledice te odluke.

Apropo Islamskog fanatizma i bushida - mislim da nisi u pravu. To se moze izjednaciti u nekim slucajevima kao na primer kod kamikaza i uopste u celop periodu razvoja JApana izmedju 1920 i 1945te. Moras shvatiti da je industriska elita (nekih 5-7 porodica) iskoristila ideju bushida i odnos naroda prema caru da manipulise i cara i narod. U tom periodu - slazem se- primena japanske tradicije i Zena je bila susta suprotnost onome sto oni zaista predstavljaju. I da - to je bilo najslicnije islamskom fundametalizmu koji opet nema nikakve veze sa onim sto pise u Kuranu.

Smrt ega je - ko sto rekoh - kljuc - to jeste ternutak realizacije da je "ja" deo "svega" i da van toga nema slobode. Cak sta vishe - da van toga nema nicega jer je to jedini put razbijalja opsene i iluzije zivota "spavacha" koji misli samo na sebe. Islamski fundametalizam krece od stavke "ja kao ispravni vernik sam bolji, zasluzniji, veci od nevernika i zbog toga imam pravo da ih ubijem" - to je najextremniji iluzorni ego-centricni stav koji bilo koje ljudsko bice moze da ima. Bushido isto uci fokusiranju na trenutak i shvatanje da je sve sto postoji uvek u jednom trnutku - time omogucava coveku da se oslobodi misli o proslosti i buducnosti i da da celog sebe u trenutak i istinu koju on donosi. Islamski fundamentalista koji aktivira bombu misli samo na sebe i sopstveno ovecano uzdizanje u raj (koji ne postoji) i u tome ignorise trenutak u kome jeste a u njemu je "sve sto postoji". Covek koji to radi on negira postojanje samog sebe korz obozavanje samog sebe - bizarno i veoma bolesno ponasanje.
« Poslednja izmena: 20. Jan 2013, 00:05:26 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
Ne cak sta vishe - ko sto rekoh slazem se sa time. Sloboda izbora je iluzija sve dok covek "spava" i dok vidi sebe iz ego ugla. Tacnije dok ne vidi jasnu i cistu vezu izmedju sebe i drigih ljudi i procese koji definisu pravu slobodu - u tome cinjenicu da njegova "odluka" nije odluka sve dok u potpunosti ne razume posledice te odluke.
"sloboda izbora" je iluzija bez obzira na ugao iz kojeg se na tu iluziju gleda. "odluka" = "sloboda izbora" = iluzija.
Covek nije pao sa Marsa da bi mogao da bude smatran uzrokom posledica koje se u vezi njega desavaju.
Znaci postoje uzroci koji su stvorili coveka i koji su ujedno i uzrok posledica covekovih misli, reci i dela.
Citat
Apropo Islamskog fanatizma i bushida - mislim da nisi u pravu. To se moze izjednaciti u nekim slucajevima kao na primer kod kamikaza i uopste u celop periodu razvoja JApana izmedju 1920 i 1945te. Moras shvatiti da je industriska elita (nekih 5-7 porodica) iskoristila ideju bushida i odnos naroda prema caru da manipulise i cara i narod. U tom periodu - slazem se- primena japanske tradicije i Zena je bila susta suprotnost onome sto oni zaista predstavljaju. I da - to je bilo najslicnije islamskom fundametalizmu koji opet nema nikakve veze sa onim sto pise u Kuranu.

Smrt ega je - ko sto rekoh - kljuc - to jeste ternutak realizacije da je "ja" deo "svega" i da van toga nema slobode. Cak sta vishe - da van toga nema nicega jer je to jedini put razbijalja opsene i iluzije zivota "spavacha" koji misli samo na sebe. Islamski fundametalizam krece od stavke "ja kao ispravni vernik sam bolji, zasluzniji, veci od nevernika i zbog toga imam pravo da ih ubijem" - to je najextremniji iluzorni ego-centricni stav koji bilo koje ljudsko bice moze da ima. Bushido isto uci fokusiranju na trenutak i shvatanje da je sve sto postoji uvek u jednom trnutku - time omogucava coveku da se oslobodi misli o proslosti i buducnosti i da da celog sebe u trenutak i istinu koju on donosi. Islamski fundamentalista koji aktivira bombu misli samo na sebe i sopstveno ovecano uzdizanje u raj (koji ne postoji) i u tome ignorise trenutak u kome jeste a u njemu je "sve sto postoji". Covek koji to radi on negira postojanje samog sebe korz obozavanje samog sebe - bizarno i veoma bolesno ponasanje.
Nisam rekao da je filozofija islamizma imitacija bushido filozofije, nego da ima temelj u egoizmu i kao finalni akt tog egoizma su strogo precizirane situacije koje dovode do smrti egoiste.
Islamoegoista zeli da fizicki ubije sve ostale a bushidoegoista zeli da ekonomskoindustrijski "ubije" ostale, a u stvarnosti to ni jednima ni drugima ne polazi za rukom.
Bushido "filozofija" nikada nece od Kei Nishikorija napraviti najboljeg tenisera sveta i sl. Znaci da je bushido "filozofija" zabluda bas kao i sve ostale religije/sistemi verovanja.

Verovanje nikada nece postati istina, kao sto istina za ogroman broj covecanstva postaje verovanje.

Ljudi su kreirani da veruju da znaju i da ne znaju da veruju.

Brkas ego i egoizam ( ili kako si naveo "ego-centrizam" ) i nije ti jasno da kod zivog coveka nema " smrti ega ", niti kod bilo koje osobe koja je fanatik verovanja u "slobodnu volju" ( ukljucujuci i bushido filozofe )
 postoji smrt egoizma.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Bosch ima centrifugu
I dalje nisam siguran da si dobro razumeo isecak koji sam citirao.

Apropo Nishikorija - on nece nikada biti najbolji teniser sveta ali da li je to bitno? Za njega, ako primenjuje bushido, je najbitnije da bude bolji od samog sebe na svakom mecu koji igra. U tom trenutku je on najbolji na svetu - jer bolji ne moze da nude. Time sto ce nekoga da pobedi na terenu ga ne cini boljim covekom - ali ako pobedjuje sebe u svakom mecu u svakom sledecem ce igrati neki novi Nishikori. U tome je srz.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
I dalje nisam siguran da si dobro razumeo isecak koji sam citirao.
U poruci broj 4 sam preveo sve sem recenice na pocetku i dve na kraju ciji prevod glasi " Put samuraja je baziran u smrti......... I svaki dan bez bez iznimke osoba sebe treba da smatra mrtvim. To je sustina puta samuraja.
Citat
Apropo Nishikorija - on nece nikada biti najbolji teniser sveta ali da li je to bitno? Za njega, ako primenjuje bushido, je najbitnije da bude bolji od samog sebe na svakom mecu koji igra. U tom trenutku je on najbolji na svetu - jer bolji ne moze da nude. Time sto ce nekoga da pobedi na terenu ga ne cini boljim covekom - ali ako pobedjuje sebe u svakom mecu u svakom sledecem ce igrati neki novi Nishikori. U tome je srz.
Za stvarnost koja vazi za sve jedino je bitno da li postoji individualan zivot ili ne.
Koja je uopste svrha isticanja bilo koje filozofije ako ona nije bitna ?
Recenice posle pitanja nemaju nikakve veze sa zdravim razumom.
Bas kao i "pobedjivanje samog sebe", ili da se iz "starog ja" radja "novo ja".......
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Bosch ima centrifugu
PA znacaj je upravo u tome sto je deo sna i ego-centricnog postojanja ljudi upravo misao da njihove akcije ne povlace nikakve posledice. U realnosto koja vazi za sve - svaka pa i najbezazlenija misao svakog zivog stvora u ovom univerzumu ima kreativni potencijal i kao takva ima i posledice koje su mera potencijala koji poseduje.

Smrt - koju koristi Bushido je smrt menatlnog stava, egom-izgradjene iluzije sopstvenog postojanja, to nije smrt fizickog tela, to je smrt sopstvene opsene i pokusaj gledanja u istinsko "ja".

Ici u definiciju istinskog "ja" je malo chupavo jer znam da ti neverujes u bilo sta cemu je potrebmo verovanje. Drugim recima, ako ne gresim, po tebi cobek se radja zivi i umire bez ikakkve vishe sile, potrebe ili svrhe. Jednostavno kao svetlo koje se upali, svetli i ugasi se. Nema niceg van ocog materijalnog postojanja (ispravi me ako gresim). Moje verovanje (i tu se razlikujemo - jer ja trenutno ne posedujem znanje toga) je da si ti 90% upravu ali da ipak nesto uvek ostane iz prostog razloga da bi se zakon odrzanja energije odrzao kao takav. Moje verovanje da je ono sto ostaje energija koja nosi u sebi cistu svesnost i sva iskustva koja smo stekli za zivota. Ono trazi dalje emacipovanje jer sve u univerzumu zeli da raste i da se razvija.

Bushido traga za cistom svesnoscu - jer je ono jedino sto je istina - sve ostalo nestaje cinom nase fizicke smrti.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Nokia Luvmya 520
PA znacaj je upravo u tome sto je deo sna i ego-centricnog postojanja ljudi upravo misao da njihove akcije ne povlace nikakve posledice. U realnosto koja vazi za sve - svaka pa i najbezazlenija misao svakog zivog stvora u ovom univerzumu ima kreativni potencijal i kao takva ima i posledice koje su mera potencijala koji poseduje.

Smrt - koju koristi Bushido je smrt menatlnog stava, egom-izgradjene iluzije sopstvenog postojanja, to nije smrt fizickog tela, to je smrt sopstvene opsene i pokusaj gledanja u istinsko "ja".

Ici u definiciju istinskog "ja" je malo chupavo jer znam da ti neverujes u bilo sta cemu je potrebmo verovanje. Drugim recima, ako ne gresim, po tebi cobek se radja zivi i umire bez ikakkve vishe sile, potrebe ili svrhe. Jednostavno kao svetlo koje se upali, svetli i ugasi se. Nema niceg van ocog materijalnog postojanja (ispravi me ako gresim). Moje verovanje (i tu se razlikujemo - jer ja trenutno ne posedujem znanje toga) je da si ti 90% upravu ali da ipak nesto uvek ostane iz prostog razloga da bi se zakon odrzanja energije odrzao kao takav. Moje verovanje da je ono sto ostaje energija koja nosi u sebi cistu svesnost i sva iskustva koja smo stekli za zivota. Ono trazi dalje emacipovanje jer sve u univerzumu zeli da raste i da se razvija.

Bushido traga za cistom svesnoscu - jer je ono jedino sto je istina - sve ostalo nestaje cinom nase fizicke smrti.
Ne kapiram kako ne primecujes da se u toj filozofiji ne gubi ego-centrizam posto ponavljas da akcije jedne osobe povlace posledice ili da misao svakog bica ima kreativni potencijal.
Istinsko ja koje ustvari ne pripada osobi nego toj "visoj sili" je opisano u bibliji, ali ne vidim da je to neko shvatio.
Konstatacija da je ta "visa sila" uzrok/kreator svega iskljucuje bilo kakvo ja, priznanje Isusa Hrista koje kaze
" moje reci su reci mog Oca i moja dela su dela mog Oca " niko nije shvatio, objasnjenje koje glasi
" Koji ljubi dušu svoju izgubiće je, a ko mrzi na dušu svoju na ovom svetu, sačuvaće je za život večni. "
niko nije shvatio.
Apsolutno sve "filozofije" covecanstva dolaze iz zablude da je covek uzrok/kreator.
Ukljucujuci i ideju bushido filozofa da oni dolaze do spoznaje istinskog ja.
Istinska smrt ego-centricnosti kaze da do cega god da sam dosao do toga nisam dosao ja.
Potpuno gresis da je bilo sta "po meni", posto se ja ne prestavljam kao visa sila, a to sto ta visa sila kaze kroz mene je da se svaki covek radja, zivi i umire kao proizvod te vise sile iz predodredjene potrebe ( uzrocno - posledicna stvarnost ) za predodredjenu svrhu.
Nema niceg sem materijalnog postojanja iz kojeg dolazi individualni osecaj o kojem je coveku dato da ispira usta.
Energija nema identitet i ne prenosi identitet, on je deo duhovnog ( nematerijalnog sistema ). Kada energija zivota u pojedincu nestane time ujedno nestaje identitet tog pojedinca koji je mogao da postoji samo u strukturi tog materijalnog postojanja.
Obozavam japance i sve sto je kroz njih stvorila visa sila, a ne oni i filozofija koju je takodje kreirala visa sila a ne oni.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Materjalna realnost je stvar percepcije .
Duhovna realnost je videti univerzum onakav kakav stvarno jeste kao i svoje mesto u njemu
Do te probudjenosti se stize putem prosvecenja ,
A na mom putu prosvecenja Ja uklanjam prepreke svojom voljom i svojim izborima ,
Olovkom ,Machem ,Delom ili Zrtvovanjem,molitvom ili meditacijom ili ritualom
to su samo razliciti metodi to jest  alati u mom radu na putu prema boljem razumevanju .

Da li cu malo da usporim ili zastanem na tom putu da bih se divio Vodopadu ili da bih imao porodicu
jer mislim da ce ta inspiracija ili to iskustvo da obogati moju dusu  Je moj licni izbor .
Vecina ljudi se izgubi na tom putu i zaboravi sta je krajnji cilj .

Jednom kad se to dogodi i skrenu sa puta dani im postanu teski i mucni a zivot nepodnosljiv jer ne vide nista drugo , oci su im zamagljene sa oblacima problema i iluzijom nekakvog "realnog "zivota .

Bas kao sto je Niceov Sidarta zavrsio u kockarnici sa prostitutkom uzivajuci u jelu i picu ,
posle mnogo godina meditacije .
Povratak na pravi put nije nimalo lak.

Samuraj spava sa katanom iznad glave tako da mu je uvek na dohvatu ruke i to sa dorim razlogom ,
ili vise razloga a jedan od njih je stalan podsetnik .
« Poslednja izmena: 21. Jan 2013, 21:30:40 od Alex616 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
Bosch ima centrifugu
Mislis Heseov Sidarta - da ali je od prostitutke naucio vise nego od bilo kog drugog gurua
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

"It is better to Burn Out then to Fade Awey "

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5487
Zastava
OS
Windows 7
Browser
MSIE9.0
mob
Apple 
Da Da Deki mislio sam na Hermanovog Sidartu neznam sta mi bi da kazem Niceovog, razmisljao sam o egoizmu  ,
u pravu si za zenu ona ga je naucila i otvorila mu je oci po nekim pitanjima a onda ga je ponos sjebao uzelo mu je puno godina da prepozna svoje lazno Ja.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 24.0.1312.52
Jedini problem sa Bushidom je to sto je fokusiran na zrtvovanju za Gospodara bez obzira na to da li je ovaj castan ili nije.  I to je vise bilo nesto poput viteskog koda casti, koji nije bio kompatibilan sa Hriscanstvom. Nije ni sada.
I ima tu nekih gluposti sa kojima se ne slazem, ali ima dosta mudrih stvari, ali opet ovo je drugaciji mentalitet od nasheg, i kao takav je veoma tesko savladiv.  A uostolom, mi jedva savladjujemo stvari iz nase istorijem, kulture itd. da bi uopste mogli ovo primeniti u nekom visem smislu.
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 11:18:26
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.