Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bush popustio, razgovori o Kosmetu se nastavljaju!  (Pročitano 5494 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ja jeste da imam pristup mnogim izvorima, ali da poznajem savetnika Putina ili Busha, to bas i ne. Smile
Iskreno, to sada niko ne moze da kaze. Izvesno je jedino to da Amerima  Kosmet vise nije prioritet u spoljnoj politici. SAD ima frke u Iraku, na zapadnoj obali i sa Teheranom. Oni su samo pokusali na brzinu provuci ono sto su Siptarima obecali jos 1999. godine. To sada ide mnogo teze, sto zbog ruskog stava, sto zbog cinjenice da su u Srbiji vec 7 godina na vlasti demokratske snage pa prosto pred medjunarodnom javnoscu nema vise jakih argumenata za odluku o nezavisnosti.
« Poslednja izmena: 28. Maj 2007, 23:11:36 od ZvezdasBG »
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ja mislim da je to sa Kosovom vec predaleko otislo i da nema vracanja na nekakvo novo pregovaranje ili cjepanje KiMa...cini mi se jednostavno da bi Albanci poludjeli na Kosovu i doslo bi do tezih zajebancija na jugu Srbije..
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Citat
sto zbog cinjenice da su u Srbiji vec 7 godina na vlasti demokratske snage pa prosto pred medjunarodnom javnoscu nema vise jakih argumenata za odluku o nezavisnosti.
Do qrca ste demokratska vlast i do qrca sto se Ameri ustrucavaju pred vama, u kom si ti tripu. Smile
Ipak lepo je sto Kostunjavog smatras demokratom, sad ce ovi otporasi da te lincuju.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Buš i Putin telefonom o Kosovu

28. maj 2007. | 20:27 -> 20:37 | Izvor: FoNet, Beta
Vašington, Priština -- Džordž Buš i Vladimir Putin u telefonskom razgovoru postigli dogovor da nastave razgovore o Kosovu, javlja Rojters.

Predsednici SAD i Rusije treba da se iduće nedelje susretnu na samitu G8 u Nemačkoj. "Predsednik Putin je inicirao poziv. Oni su razgovarali o značaju nastavka svog dijaloga o Kosovu i drugim pitanjima od uzajamnog interesa. Dva lidera kažu da jedva čekaju da se susretnu na samitu G8", izjavio je portparol američkog Saveta za nacionalnu bezbednost Gordon Džondrou.

Američko-ruski odnosi su zategnuti u poslednje vreme jer se Moskva protive američkom antiraketnom štitu u Evropi, za koji smatra da predstavlja pretnju Rusiji.

Čeku: Ne zavisi od nas

Kosovski premijer Agim Čeku je izjavio da pitanje statusa Kosova ne zavisi od kosovskih vlasti nego od međunarodnih faktora, kao i da će Kosovo proglasiti nezavisnost na dan kada bude usvojena nova rezolucija u Savetu bezbednosti Ujedinjenih nacija.

Čeku je, tokom poseta opštini Srbica, kazao da je uveren da će taj dan brzo doći, ističući da prijatelji i međunarodni saveznici Kosova neće dozvoliti odugovlačenje tog procesa.

Čeku nije govorio o mogućem datumu usvajanja nove rezolucije o Kosovu.

Kosovski premijer pozvao je političke lidere i stanovništvo Kosova da "sačuvaju političko jedinstvo, stabilnost, partnerstvo i poverenje dok čekaju usvajanje nove rezolucije o Kosovu".

Čeku je rekao da svi moraju biti oprezni kako bi svaka poruka sa Kosova Savetu bezbednosti bila pozitivna i ubrzala proces, prenose agencije.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2007&mm=05&dd=28&nav_category=11&nav_id=248776
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Ja mislim da je to sa Kosovom vec predaleko otislo i da nema vracanja na nekakvo novo pregovaranje ili cjepanje KiMa...cini mi se jednostavno da bi Albanci poludjeli na Kosovu i doslo bi do tezih zajebancija na jugu Srbije..
Nista se ti ne brini. Siptari se dizu na oruzje samo onda kada dobiju signal iz Vasingtona za to. Bez podrske su manji od mahovog zrna. Uostalom tome u prilog ide i danasnja izjava Cekua, koji je rekao da oni nece samovoljno proglasiti nezavisnost ako za to nemaju podrsku EU i SAD. Kao sto vidimo, retorika se menja...samo polako.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12728
Zastava germany
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
SonyEricsson k800i i D820
Ja mislim da je to sa Kosovom vec predaleko otislo i da nema vracanja na nekakvo novo pregovaranje ili cjepanje KiMa...cini mi se jednostavno da bi Albanci poludjeli na Kosovu i doslo bi do tezih zajebancija na jugu Srbije..
Nista se ti ne brini. Siptari se dizu na oruzje samo onda kada dobiju signal iz Vasingtona za to. Bez podrske su manji od mahovog zrna. Uostalom tome u prilog ide i danasnja izjava Cekua, koji je rekao da oni nece samovoljno proglasiti nezavisnost ako za to nemaju podrsku EU i SAD. Kao sto vidimo, retorika se menja...samo polako.

Da to i ja vidim...
IP sačuvana
social share
Diskutiere nicht mit Dummen, sie ziehen dich auf ihr Niveau und schlagen dich dort mit Erfahrung!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1074
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
Videcemo kako ce se stvari razvijati. Nas maximum u ovom trenutku su nastavak pregovora i dobijanja vremena da ubedimo EU i Ameriku da nema potrebe da nam oduzimaju teritoriju jer smo demokratska drzava koja stiti sva prava svojih gradjana. Zajebano!!!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Videcemo kako ce se stvari razvijati. Nas maximum u ovom trenutku su nastavak pregovora i dobijanja vremena da ubedimo EU i Ameriku da nema potrebe da nam oduzimaju teritoriju jer smo demokratska drzava koja stiti sva prava svojih gradjana. Zajebano!!!
Apsolutno tacno. Ono sto je najvaznije, je da postignemo nacionalno jedinstvo po tom pitanju kao i politicku odgovornost.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Apocalypse Now Redux

Zodijak
Pol
Poruke 8213
Zastava 0
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.11
 Smile i tako  su se njh dve cule, i odlucile da njihovo prijateljstvo moze da prezivi bilo kog muskarca  Smile
IP sačuvana
social share
Smile
Deadwood
ako moze Maradic mogu i  Ja
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Карпентер: Одлука о статусу Космета политичко питање


Потпредседник за питања спољне политике и одбране у вашингтонском институту Кејто Тед Карпентер оценио је како је премијер Србије Војислав Коштуница апсолутно у праву у погледу међународног права и историје.

Карпентер је за вашингтонску радио станицу Глас Америке приметио да би прихватање плана међународног изасланика Мартија Ахтисарија у Савету безбедности Уједињених нација "имало барем две забрињавајуће последице"

"Де факто би био створио потенцијално опасан преседан, који би имао даље регионалне и шире европске консеквенце", навео је Карпентер из либертаристичког Кејта.

"Друго, наметнута дезинтеграција једне демократске и суверене државе би, такође, била преседан и, дугорочно гледано, можда извор забринутости и проблема за Европску унију и Сједињене Америчке Државе", истакао је Карпентер.

Међутим, по Карпентеру, одлука о статусу Космета није правно и етичко, већ политичко питање.

По америчком стручњаку Русија би, уколико остане при досадашњем ставу да ће ставити вето на резолуцију о независности Космета, онемогућила усвајање новог документа о покрајини, али би такође повећало тензије између Москве, Европе и САД.

"Уколико Савет безбедности УН не усвоји поменуту резолуцију, биће доведена у питање легитимност сваког једностраног признавања независности Косова", додао је Карпентер.

Карпентер је рекао да су Вашингтон и његови савезници ставили до знања да ће, чак и у случају да Савет безнедности не потврди Ахтисаријев план, Косово временом добити независност и на томе званични Вашингтон ради на међународном плану.

"То је слично ситуацији приликом интервенције НАТО на Косову 1999, када је предузета једнострана акција, као и у Ираку 2003", казао је Карпентер.

По Карпентеру, администрација у Вашингтону на тај начин показује свој нехај према УН као институцији и према концепту међународног права.

Неке чланице ЕУ свакако се нелагодно осећају у вези са Ахтисаријевим планом и могућом независности Косова, поготово Шпанија, са њеним проблемима у Баскији и Католанији, али и друге земље, навео је Карпентер.

Међутим, како САД, Британија, Франацуска и Немачка заговарају независност Косова, ни једна друга земља ЕУ није у позицији да се успротиви таквом косензусу, сматра Карпентер.


Izvor: Tanjug
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.