Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Burek bioskop - Memories of a Murder (2003)  (Pročitano 12359 puta)
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
  Nisam razmišljao u tom pravcu.Svako ima neku svoju omiljenu boju a crvena je ovom bila okidač koja je od njega napravila serijskog ubicu.Sad kad bolje razmislim i kad se setim i onaj koga su onako jurili je imao na sebi crvene gaće.Mislim na onog koji je došao na mesto zločina i koga su sva trojica videli da onaniše.One scene koje posle slede su takođe vrlo bizarne i smešne.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation

Prvo što sam zapazio je to da atmosfera u filmu nije mračna i sumorna iako tema kojom se film bavi itekako jeste. Odmah u prvoj sceni se to primeti, kada detektiv pronalazi leš, pa i posle kad šef dolazi i upada u onaj jarak ili kad se dere na traktoristu i forenzičare Smile Smile...



 Smile
На ту сцену сам плакао од смејања....а има и она сцена кад се макљају у кафани,вероватно најсмешнија сцена туче икад  Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Partizane moj - ostani mi veliki i silan!!!

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5878
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Nokia N73
Pogledao i mogu reci da me odusevio iako nisam bio prije ljubitelj Korejskih filmova od prije mogu reci da sam postao itekako zainteresovan za njihovu kinematografiju...Mislio sam da ce me film smoriti jer traje preko 2 sata ali po preporuci Insideman-a odgledao sam ga u cugu i u pravu je bio kad je rekao da ce me zalepiti za stolicu...Odlicna radnja,scene,glumci ma sve je fenomenalno uradjeno...Najvise mi se u secanju ostala scena kada se tuku u kafani  Smile Smile i ona kraj reke...Ocekivao sam dosta mracniju atmosferu od filma ali iako nije toliko zastupljena ima taj neki strasni efekat (barem je na mene imala)...Gledajuci Audition i ovaj film primjetiom sam da su Korejski reditelji mnogo rediteljski dobro potkovani i znaju da filmu daju tu neku specificnu draz i misteriju...
Jos jednom  Smile Smile za film...
IP sačuvana
social share


"Zemlja će se tresti u subotu uveče... Možda čak ispadne iz ležišta... Takav sudar divova odavno nije viđen... Možda nikada."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
  Ono čak ne liči ni na traktor,više na motokultivator.
  Ne znam kakve su šanse za nastavak (držim palčeve za to) jer je slučaj ostao nerešen a ona devojčica na kraju kaže da je videla i da se seća čoveka koji je pre eks pandura gledao u isti otvor.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol
Poruke 29583
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
И ја сам завршио гледање.

Та атмосфера у филму оваквог типа је оригинална. Мислим да нигде нисам тако нешто видео. Постоје у Холивуду филмови оног жанра "акциона - комедија"... Али то је врло неозбиљно и није овакав тип хумора. И углавном се у тим филмовима све своди на адреналин, неке пушке што испаљују шурнест хиљада меткова у секунди итд.



Типа ово.

Ова два лика која су радила на случају су такође занимљиви. Врло лоши пандури  Smile Овај један се трипује да може на основу израза лица да процени да ли је оптужени крив или не, а овај други само зна да зкаче и удара ногама... Овај трећи што долази из Сеула, није речено због чега, је ту још и најнормалнији.

Сјајна ми је сцена када видимо како ону девојку напада из заседе, музика и све што уз то иде. Такође и кад оног лика јуре...

Искрено, очекивао сам крај сличан овом. Јер било би кретенски да овај држи оптуженог на обарачу а овај притрчава са резултатима и говори му да је он убица...

Све у свему, није лош филм, али мени се ипак више свиђају филмови типа Chaser. Smile

Е, да. И титл је омануо опасно у једној ствари. Када оног ретардираног момка испитују у шуми, онај ко је преводио је већ тада написао као да овај приповеда... Па ми је било чудно, што га тада нису питали за лице...
« Poslednja izmena: 21. Feb 2011, 23:24:05 od trstra »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


No Mercy for the Merciless

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 26498
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
Samsung J7
Iz wikipedie :

Correspondence with real events

"While a total body count was never mentioned in the film, a total of 10 similar murders were committed in the Hwaseong area between October 1986 and April 1991. Over 300,000 policemen took part in the investigation and over 3,000 suspects were interrogated.

Some of the details of the murders, such as the killer gagging the women with their underwear, were also taken from the case. As in the film, the investigators found bodily fluids suspected to belong to the murderer in the crime scenes, but did not have access to equipment to determine whether the DNA matched with the suspects until late in the investigations. After the ninth murder, DNA evidence was sent to Japan (unlike the film, where it was sent to America) for analysis, but the results did not correspond with the suspects.

As in the film, the actual murderer has not been caught. As the case grows closer to reaching the statute of limitations, South Korea's leading Uri Party has sought to amend the law to give the prosecutors more time to find the murderer. Also, the DNA report that tests the suspect's semen with that found on the body is signed by Clarence M. Kelly. Clarence Kelly was a former director of the Federal Bureau of Investigation."

Ovo sam prvo potražio nakon filma.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Све у свему, није лош филм, али мени се ипак више свиђају филмови типа Chaser. Smile

Pored njega, na koje si još mislio ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan

Why are you wearing that stupid man suit?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12585
OS
Windows XP
Browser
Chrome 9.0.597.98
Meni je Chaser za nijansu bolji od ovog, a na primer više mi se svideo od I saw the devil i Oldboya. Sviđa mi se što ni u ovom filmu ni u Chaseru kraj nije onakav kakav se očekuje. U holivudskom filmu bi pronašli ko je ubica, uhapsili bi ga i detektivi bi bili heroji. Kao i u Chaseru, u američkoj verziji devojka koja je pobegla sigurno bi preživela, kod Korejanaca toga nema. I Oldboy isto, ma svaki film.

Mada moram da kažem da od svih korejskih filmova koje sam pogledao, najviše mi se dopao Castaway on the moon koji je drama, ali zaista film je vrhunski.
« Poslednja izmena: 22. Feb 2011, 13:00:11 od dzejson »
IP sačuvana
social share
"And onward goes this thing of ours."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Damn Mad Cows !

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 21465
Zastava Trstenik, Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
Samsung Galaxy Kevoje8ac
Castaway on the moon koji je drama, ali zaista film je vrhunski.

E njega još nisam gledao a imam ga narezanog već duže vreme. Baš ću danas.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Život je polno prenosiva bolest

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 19322
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.13
mob
HTC Sensation
Castaway on the moon koji je drama, ali zaista film je vrhunski.

E njega još nisam gledao a imam ga narezanog već duže vreme. Baš ću danas.

Ниси још?? Па ја омутавех колико пута сам га само предлагао  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.071 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.