Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:25:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bullying  (Pročitano 7280 puta)
13. Nov 2009, 23:08:29
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Imam jedan problem.  Imam 17 godina i pre nekog vremena jedan siledzija iz skole je poceo da udara mog druga i to poprilicno jako.  Tako izadjemo na odmor ili setamo napolju i on naidje i udari ga iz sve snage i dobaci mu nesto.  Posto ovaj nije smeo da mu uzvrati jer je siledzija uvek okruzen pajtasima jednom sam mu se ja suprotstavio, rekao sam mu da prestane da ga maltretira i ovaj, posto je u tom trenutku bio sam, povukao se.  Medjutim, danas sam cuo da on prica kako ce sad i mene da pocne da maltretira.  Zato bih voleo da mi neko da savet kako da odreagujem ako me bude udarao i provocirao.  Njega se samog ne plasim, ali se plasim njegovih drugova.  Da li da se fizicki suprotstavim ili da probam da resim problem na neki drugi nacin?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Da probaš da rešiš problem na drugi način, a to je da se nekome obratiš za pomoć.

Veruj mi, dobro poznajem ovu problematiku (ako te zanima, postaviću i nešto od stručne literature iz psihologije) i, ako mu se fizički suprotstaviš, svakako ćeš izvući deblji kraj:
a) dobićeš batine ili
b) istući ćeš ga, ali će on sledeći put povesti krdo svojih nasilnih ortaka... pa ti dalje zamišljaj scenario.

Dakle, obrati se razrednom starešini, psihologu, predagogu i - najvažnije - svojim roditeljima  Smile

Nemoj da probavaš da rešavaš problem na svoj način, postaće samo gore, veruj mi.

Vršnjačko nasilje nije nešto sa čime se treba igrati, zato uradi pravu stvar na vreme.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Имао сам слично искуство у основној, али олакшавајућа околност је што сам се знао са његовим пајтосима па је увек био самном 1 на 1 и никада није смео да почне ништа озбиљније.

Е сад види, клинци се утрипују па нађу неко друштво и мисле 'ако он позове његове позваћу и ја моје', ал то је братац жешћа глупост јер ће онда опет бити нека туча па ће ти неко развалити брњицу и сломити руку и неће ти нимало бити драго ако и победиш у тучи.

Зато батали ту варијанту и лепо се склањај кад га видиш. Претпостављам да не вреди да га друкаш у школи пошто може да вас нађе и ван школе.. Једино што можеш да радиш је да се склањаш, а ако вас је баш узео на зуб и ако вас прогања онда брате или фајт или не знам шта друго. Такве идиоте који ти се баш накаче на грбачу не можеш скинути са врата онако људски, разговором, а то је зајебано.

Ја једини лек који знам (и из личног искуства) је склањање  избегавање. Друга ствар ми не пада на памет.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Samsung Galaxy SII
Uzmi par kaseta karate za 10 dana
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 372
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.4
mob
SonyEricsson k800i
pozovi ti neke starije 87-90 godishte po mogucstvu navijaci ,tako ja radim, ima da beze ko misevi
IP sačuvana
social share
eqweqe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Onen i-Estel Edain ... U chebin Estel anim.

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 4131
Zastava The Middle-Earth
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia N-shurnaest
IMao sam ja slichna iskustva ne tako davno, pa samo drugar i ja zavrshili na hitnoj.

Navijachi su bili u pitanju. Neshto nas prozivali ,drugar (magarac)odgovorio ...i fajt!Nas dva versus 7-8 .Kasnije je htelo da ih gazi pola tima Americhkog fudbala ,gde sam inache trenirao.
Sad chujem da je vetjina njih u zatvoru.
To su klasuchni pichitji, drze se uvek u grupi a toboz pale se na fajt, brutalnost , svo to urlanje ne kontam, sve same sise ... Hrabrost 0 , inteligencija - ni govora! Budi pametan izbagavaj takve.
Ako vas istuku , i to istrpi . Onda budi uporan i nabaci koje kilo mesa na sebe  Smile. Pa sledetji put ako budu hteli da se kache sa tobom , znatje da je to problem.  Smile
Samo ga kuliraj. Veruj mi on tje zavrshiti kako i dolikuje.
No najbolje je da se obratish nekom starijem pre nego shto dodje do nechega.
IP sačuvana
social share

J.R.R TOLKIEN GEEK   
I think ... therefore you are.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Stariji mozda mogu da ti pomognu sad, u ovom slucaju, ali ce bully-ji da te maltretiraju citavog zivota (iz iskustva), tako da je najbolje da umes sam da resis problem... kao sto je par njih reklo, izbegavanje je najbolje resenje, tako da pokusaj da mu se sklanjas s puta sto vise mozes, ako ti se nakaci, pravi se da nemas pojma sta on hoce od tebe... mnogo zavisi i od mozga samog nasilnika: ako ima icega u njemu, on ce da vidi da ga ne jebes ni pet posto, pa ce da batali... a ako nema, onda ce ipak morati neko s autoritetom da se umesa...
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 4
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Nije meni problem provociranje.  Ja sam samo zeleo savet u slucaju da on mene udari, posto tako radi.  Pridje, udari u ledja, rame, iskezi se i ode sa drustvom.  Da li da se u tom trenutku fizicki suprotstavim ili da precutim taj put pa da na neki drugi nacin resim problem.  Jer ako se suprotstavim, dobicu batine od njega sa ortacima, a ne znam na koji nacin drugacije da resim.  Izbegavanje mi se ne svidja posto ga znam kao veoma napadnog i nasrtljivog.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 41879
Zastava Рума, Србија
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Па братац ако те само тако једном звекне по леђима или рамену онда пробај да истрпиш, досадиће му ваљда.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Па братац ако те само тако једном звекне по леђима или рамену онда пробај да истрпиш, досадиће му ваљда.
Neće. On to i radi da bi provocirao neku njegovu reakciju. On to želi, to čeka.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:25:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.