Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:19:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Buenos Aires u nastavcima  (Pročitano 729 puta)
07. Feb 2012, 06:37:28
Zodijak
Pol
Poruke 1
Browser
Mozilla Firefox 10.0
Buenos Aires I deo

Šta da vam kažem? Bila je to ljubav na prvi pogled pre šest godina i ja sam
znala da ću mu se vratiti samo ako budem mogla.  

Buenos Aires je grad u kom bih mogla živeti a to nije mali kompliment, pošto sam ja ipak dama u godinama kad se nove navike ne stiču lako, ako ikako.  

Ne znam kako je sa vama, ali ja nikada nisam uspela da objasnim zasto nešto ili nekoga volim, bila to pesma, čovek, planina ili u ovom slučaju grad.  

Ja to jednostavno merim aršinom srca - ako se dobro osećam, ako sam na svome, ako
mi je toplo u grudima znači da sam osvojena.  

Čini mi se da sam prepoznala ovaj grad kad sam ga ugledala prvi put.   Kao da sam u njemu već bila ili možda čak živela.   Bliski su mi široki bulevari uramljeni prelepim zgradama
koje samo liče na pariske.   Meni su nekako lepše i monumentalnije.   Kao da su se utrkivale sa gradom svetlosti i pobedile!

Stanovnici Buenos Airesa se nazivaju "Portenjos" ili Porteños
što znaci bukvalno"stanovniki luke" Znam da vas verovatno više interesuje da čujete nešto o njima, jer o samom gradu najviše možete saznati ako jednostavno Googlujete :-)

Tango je naravno svuda, na ulici,u parkovima, barovima ali i kad se poznati zvuci ne čuju, grad živi u njegovom taktu, obliven njegovom strašću na ivici patnje.   Naš Bora Stanković bi to nazvao "dertom".  

Strast na ivici patnje je ono sto se ogleda na licima plesača dok prijubljuju svoja znojna i pomalo umorna tela jedno uz drugo, poneseni željom za dodirom, ljubavlju ili samim životom, ko bi ga znao.  .  .  

Strast ne ivici patnje se ogleda i na licima prolaznika.   Otkuda ona u ovom gradu? Od ubeđenja da zaslužuju bolje? Da su iznevereni? Da mogu i umeju više a nije im dato?
Protesti i demonstracije raznih grupa su svakodnevne i održavaju se na raznim mestima.  
Pored onih višedecenijskih - majki u belim maramama ispred Casa Rosade, protestuju studenti, radnici, homoseksualci, imigranti.  .  .   Ponekad, kao pre neki dan, protesti odnesu i žrtve.  .  .  

Ne bi se moglo reći da su Argentinci lepi u onom "holivudskom" smislu ali meni su prelepi! Po koscatim, izduženim licima, za koja su zaslužni domoroci Indijanci, lako
ćete ih prepoznati bilo gde u svetu.   Oštre crte lica,jaka "zift" crna kosa, dostojanstven hod zajedno sa jasanim dubokim, prostrelnim pogledom šalju nekoliko poruka
a najvažnija je "sa mnom nema šale"! Ljudi od karaktera i integriteta! Sviđao se taj karakter nekome ili ne, nazivali ih arogantnima ili ne, to nije sad važno.  

Za mene je lepota čoveka u njegovom imanju "ja" ili drugim rečima u njegovom integritetu.   Porteños ga definitivno imaju!

Koliko meni prija pogled na ta lica, zaranjanje u te oči posle (pre)dugog života u Americi nema potrebe da vam pričam.   Ameriku sam zvala "zemljom praznih pogleda".   Ima li tuznijeg naziva za jednu zemlju i njen narod?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 23:19:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.