Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:38:01
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Buce i pubertet  (Pročitano 4706 puta)
03. Jan 2007, 13:21:07
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Apple iPhone 6s
Buce i pubertet   

Kroz pubertet neko prolazi ranije, neko kasnije. Kada će nekome početi pubertet - u velikoj meri zavisi od njegove ili njene telesne težine. Pokazalo se da gojazni kroz pubertet prolaze ranije, a mršavi kasnije.

Neke devojke se osećaju užasno nesigurno jer su svim njihovim drugaricama počele da rastu grudi, većina je dobila i menstruaciju, a one - ništa. Često je uzrok toga devojčina mršavost, jer je određena količina masnog tkiva u telu neka vrsta "okidača" za početak puberteta, tj. povećanog lučenja (u odnosu na dotadašnje) estrogena, ženskog polnog hormona. Kad se o "bucama" radi, situacija je obrnuta.

Gojazni redovno ranije ulaze u pubertet, i to nekad i značajno ranije - recimo, buckasta osmogodišnjakinja može da dobije prvu menstruaciju. Dok pubertet mršavih dolazi kasnije i ide prilično lagano, pubertet kod gojaznih dolazi rano i naglo, buran je - i kratak.

Gojazne pubertetlije (ne možemo ih nazvati tinejdžerima, jer im pubertet lako može početi pre tinejdž godina) rašće velikom brzinom, a devojčice će i ranije dobiti menstruaciju. Ne očekujte, međutim, od gojaznih da zaigraju u košarkaškoj reprezentaciji, jer se njihov pubertet završava kao što je i počeo - naglo i prilično brzo.

Stoga će gojazne pubertetlije biti neko vreme više od svojih vršnjaka, ali će njihova visina na kraju biti prosečna. Prilikom tog naglog rasta može doći i do gubitka gojaznosti, ali nije uvek tako; oni koji su u predpubertetu i pubertetu bili "buce" - buckasti najčešće ostaju do kraja života. Devojčice koje su zbog gojaznosti ranije ušle u pubertet imaće veće grudi od svojih vršnjakinja; tu veličinu grudi zadržaće čak i ako kasnije smršaju (inače je pravilo da se, zajedno sa gubitkom masnog tkiva iz tela, smanje i grudi).

Sve u svemu, mada raniji pubertet nastao kao posledica gojaznosti (u pubertet se može ući ranije i zbog stresa) sam po sebi nije loš, ipak je prilično naporan i predstavlja šok za organizam. Ako se to i vama dešava, strpite se, neće dugo trajati - a posle bi bilo dobro da se potrudite da izgubite višak kilograma, kako vam ne bi ugrožavao zdravlje.
Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
Nokia the best
u pubertetu nisam imala problem  Smile , ali danas  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


aleksandra

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 41
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6020
u pubertetu sam inemam problema bas osim nervoze
IP sačuvana
social share
aleksandra               aleksandra
                             aleksandra
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Nokia E72
Jbg, em što imam krupne kosti, em što me je keva stalno kljukala... Sad imam 1.75 i 87 kilograma...

Nego, el je moguće da te sa 20 godina nije prošao pubertet?  Smile
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 5629
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
ne volim debele devojke (ljude uopste). toliko zanemarivanje sebe.......... Smile

mrsave (ne previse) rade za mene, visoke  Smile  Smile

svako ko, kasnije udje u pubertet i sto kasnije pocinje da dobija odlike odraslih, to ce kasnije u zivotu lepse izgledati. ne mora da znaci, ali u vecini slucajeva je tako!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 95
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Zanimljivo,inace negde sam procitao da inteligentnijim decacima ranije raste brada,te da i inteligencija stoji u nekoj korelaciji sa brzinom ulaska u pubertet.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12846
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
Ja negde procitao da je komunizam super Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Kul fraza na latinskom! :)

Zodijak
Pol
Poruke 10007
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
Ja negde procitao da je komunizam super Smiley

Ma sta kazes? Smile
IP sačuvana
social share


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


Oboleo od T.T. Sindroma

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 11474
Zastava Stanujem u... u... ulici... tu gore, gore, kod... kod... Ma, menjaju imena ulica, nikad ne znam gde stanujem!
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.9
mob
Nokia E72
ne volim debele devojke (ljude uopste). toliko zanemarivanje sebe.......... Smile

Da li je možda prošlo kroz taj tvoj mozak da je moguće da ta devojka, odnosno, ti ljudi imaju neki poremećaj ili su prosto tako rođeni? Ne mora da znači da svako ko je "debeo" zanemaruje sebe, već ga je majka priroda takvog dala. . .
IP sačuvana
social share
...kažu da imamo još samo par godina za nas...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
I-mate 30 Pro
ma jok,nemate vi svi pojma buce su bas cool,ja nisam nikad imao problem sa tim,ako je zena sexy nije vazno da li je buca ili nije????
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 22:38:01
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.127 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.