Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brze kiflice 45minuta i manje :P  (Pročitano 17265 puta)
27. Jun 2013, 18:39:00
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Ako nesto mrzim u zivotu je da cekam da testo naraste.... i posto sam znala da kod kuce nema nista za veceru, listala sam na netu sta bi moglo brzo da se napravi da bi bilo zvac... zvac... i naletela... oba recepta su sa Coolinarke


Brze kiflice sa kvascem

500gr brasna
1 zumance
250 ml mleka
100 ml ulja
1 kesica suvog kvasca ili pola kockice svezeg
1/2 kesice pp
1 1/2 kasicica soli
1 kasicica secera

Za fil premaz - preostalo belance+susam, kim, semenke...

Izmesati brasno, prasak za pecivo, secer, suvi kvasac i so.... Ugrejati mleko da bude mlako (kada stavite prst, da ne bude ni previse toplo, ni previse hladno)... Napraviti rupu u sredini brasna, tu ubaciti jedno razmuceno zumance i ulje, i polako sipati i mesati mlako mleko... Umesiti glatku loptu... pice meka i fina... ostavite sa strane dok dohvatite oklagiju... Ukoliko koristite svez kvac, umesto u brasno.... kvasac i secer stavite u mlako mleko i ostavite 5 minuta da se aktivira...
Za to vreme ukljuciti rernu na 200 stepeni. Taman dok se ugreje, vi cete zavristi sa pripremom.
Podelite na dva tela, razvaljajte u krug, podelite na 8 i zavijajte kiflice (da bi kiflice bile lepe i jednake.. razvaljajte svaki trougao po duzini malo kako bi imali dug "repic" za uvijanje kiflice). Dobra stvar sa ovim testom je sto se ne lepi za podlogu, tako da ne morate da koristite puno brasna za posipanje... Dovoljna je mozda jos pola kasike.. cak i manje... da premesite i razvijete... Premazite belancetom umucenim sa malo soli, pospite semenkama i pecite 15-20 minuta zavisno od rerne...

Ja sam bila sokirana kada sam ukapirala da su narasle... Smiley)) Bar su se uduplale... i kada su bile gotove.. meke... A onda su se ohladile.. i ukapirala sam sta sam napravila gresku.. .
a) stavila sam 2 zumanca umesto jednog (posto sam preplovila meru na pocetku)
b) ostavila sam ih u rerni da se ohlade... iskustvo mi kaze da treba da ih izvucem, ostavim 2-3 minuta da mogu da se odvoje... i zatim... onako vrele.. poremestim u ciniju (najbolje staklena ili keramicka) i ostavim da se ohlade...
Fora sa ovim kiflicama je... kako mi je majka rekla... u tome sto se kvasac brze aktivira ako mu se doda soda voda... odnosno soda bikarbona ili spoj koji se nalazi u prasku za pecivo... Tako da... umesto da cekate 1h da naraste, pa mesite i opet cekate... ovo je gotovo sve zajedno za pola h.

Mogu da se pune necim... a ako hocete slatke, dodajte jos jednu kasicicu secera... Smiley



« Poslednja izmena: 27. Jun 2013, 18:53:23 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Brze kiflice sa sirom i bez kvasca.. .

E, sad... ove kiflice su malo drugacije... u smislu sto - hold on... ne ide kvasac u njih, a ipak su fine, meke i pufnaste.... i sto sir ide u testo, a ne u fil...

Sastojci:

250gr sitnog sira\svapskog\krem\fete
500gr brasna
1 pp
100ml mleka
100ml ulja
2 belanca
1 kasicica soli
1 kasicia secera

Za premaz ide ono preostalo zumance sa malcice mleka i soli (ako pravite slane)

U posudi izmesajte sir i belance... dodajte mleko (ne treba da bude toplo, to sam naucila na tezi nacin) i ulje... Dobicete poprilicko retku smesu u koju umesajte brasno izmesano sa praskom za pecivo, secerom i soli... Mesite rukom ili mikserom par minuta da dobijete cvrstu kuglu...
Za to vreme ukljucite rernu na 200 stepeni.
Isti postupak... podelite na dva dela... pravite kiflice... redjajte u podmazan pleh, premazite zumancem i pecite 15-20 minuta zavisno od rerne...

Ove su ispale.. zapanjujuce dobro... Cak i bolje od prvih... Posto sam zeznula i napravila gomilu malecnih kiflica... ostalo mi je testa i napravila sam puzice... razvaljala sam 1/4 testa u pravougaonik... dobro.. manje vise pravougaonik.. izmesala kasiku onog sira (neki kraljevacki, fenomenalan je) i sunkice... premazala sam pravougaonik sa malo onog zumanca sa mlekom... iseckala parcence margarina velicine palca... mozda i manje... stavila fil... uvila u rolat... isekla na 12 parcica, opet premazala zumancem i posula lanom i ubacila u kalup za mafine... i ispali su sjajno... Def. odlicna stvar za klince...

Testo je meko... ukusno... i meko sa finom koricom... Preporucujem...
Ovaj prvi je mozda uz neki fil, ali za drugi recept ne treba fil... Mesenje i 2 ture... 60minuta okruglo... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.108 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.