Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:15:08
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bronhitis i astma  (Pročitano 13339 puta)
17. Feb 2007, 12:18:10
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Bronhitis i astma

 Hronicni bronhitis kod kojeg je iskašljavanje nedovoljno prava je indikacija za upotrebu preparata jagorcevine. Najviše lekovitih sastojaka ima u korenu, a zbog specificnog delovanja lekovitih sastojaka najsigurnija je upotreba u obliku sirupa. Sirup se izraduje iz ekstrakta dobijenog iz korena biljke: Biljka je našla mesto u evropskoj farmakopeji, a propisuju je i farmakopeje Jugoslavije, Nemacke i Austrije. Lekoviti sastojci lokalno iritiraju želudacnu mukozu a ovaj nadražaj deluje reflektorno, preko gastro-bronhijalnog refleksa, na sluznicu bronha. Na sluznici se razvija hipersekrecija koja omogucava lakše iskašljavanje. Lekoviti sastojci povecavaju aktivnosti epitela sluzokože grla. Mehanizam delovanja preporucuje jagorcevinu u terapiji astme i hronicnog bronhitisa jer poboljšava iskašljavanje i prohodnost disajnih puteva.
Medutim, u terapiji astme i hronicnog bronhitisa neophodno je posvetiti pažnju i ishrani koja mora sadržavati puno vitamina C. Vitamin C je rasprostranjen u prirodi a najviše ga ima u biljkama koje su bogate hlorofilom i karotenoidima (provitamini A).
Tako je utvrdeno da ga najviše imaju crveni, narandžasti, i žuti plodovi: šipurak, gloginje, crvena paprika, crvene ribizle, paradajz, pomorandža, limun, mandarine. Ovde se mora pomenuti i namirnica koja je Evropu spasla od skorbuta (bolesti izazvane nedostatkom vitamina C). Ona je i dokaz koliko je važna kolicina namirnica koja se konzumira.

Rec je o krompiru koji nije bogat ovim vitaminom, ali kolicine koje se svakodnevno koriste u ishrani obezbeduju dovoljne. Mehanizam delovanja vitamina C u astmi je osvetljen, zato je uz kompletnu terapiju preporucena i upotreba vitamina C, odnosno namirnica koje obezbeduju uvecane potrebe. Vitamin C katalizuje delovanje jedne supstance (prostaglandina PGE2) koja ima bronhodilatorna svojstva (širi bronhije).

Mnogobrojne studije o delovanju magnezijum utvrdile su da unos magnezijuma, koji cesto nedostaje kod obolelih od astme, blagotvorno deluje i smanjuje broj i intenzitet napade. Magnezijumom su bogate sve zelene biljke, izdvaja se kopriva koja ima najviše hlorofila a samim tim i magnezijuma.

Stoga obolelim od astme i hronicnog bronhitisa preporucujemo cajni napitak od šipurka i koprive koji treba piti svakodnevno, umesto vode. Tri kašike zdrobljenog šipurka i pola šake lista koprive preliti litrom kljucale vode i poklopljeno kuvati na tihoj vatri 5 minuta. Piti svakodnevno umesto vode.

Vitamin B i cink takode svakodnevno obezbedivati kroz hranu.
Vitaminom B bogat je pivski kvasac, žitne klice i mekinje, žitna zrna, kupus, lešnik, orah, pomorandža, dok cinka ima u crvenom mesu, cerealijama, ribi...

Izvor: Herbateka
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Mito ne trazim....ali ga i ne odbijam.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1365
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.1
mob
HTC Prophet
Vitamini,minerali.........ma dajte ljudi,jel ovo podforum ZDRAVLJE ili MITOVI i LEGENDE?Sve je to lepo,ali kad nastupi napad bronhijalne astme pacijentu nece pomoci ni tona Mg,Zn,vit.C.....vec pravi bronhodilatatori u vidu inhalacije,venski,per os..........
IP sačuvana
social share
Ide baba ulicom i oslanja se na štaku.
Sretne je komšija i pita: "Šta je baba bilo s nogom?"
Baba: "Ma pala na Ajax-u!"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 17257
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla K-Meleon 1.02
mob
Nokia the best
Prehranom i načinom života protiv astme

Astma je jedna od bolesti modernog doba. U posljednjih desetak godina bilježi se značajan porast učestalosti ove bolesti u zapadnjački orijentiranom dijelu svijeta.

Njezino ubrzano širenje je jedna od najvećih zagonetki moderne medicine. Astma, od koje u Hrvatskoj boluje više od 200 000, a u svijetu više od 300 milijuna ljudi, jedan je od najvećih zdravstvenih problema.

Stoga je znanstvenicima ova tema posebno interesantna pa se u literaturi vrlo često nalaze istraživanja koja nastoje rasvijetliti vezu između astme i načina života, posebice prehrane.

Nedavno je u znanstvenom časopisu Thorax objavljena studija koja je otkrila da konzumacija rajčice, mrkve i zelenog lisnatog povrća može smanjiti rizik od astme kod žena. Ranije su studije pokazale da žene češće imaju napadaje astme od muškaraca, a kao uzrok se navode hormonalne promjene, posebice tijekom menstruacije.

Istraživači s National Institute of Public Health u Meksiku nastojali su utvrditi mogu li prehrambene navike biti pretskazatelj učestalosti astme kod odraslih. U studiji je sudjelovalo 68 535 žena od kojih je njih 3,1% (2145) imalo astmu. Sudionice su ispunjavale upitnik o prehrambenim navikama koji je uključio pitanja vezana uz konzumaciju 238 različitih namirnica.
Nakon što su u obzir uzete godine, indeks tjelesne mase, pušenje, ukupni kalorijski unos, tjelesna aktivnost, uzimanje dodataka prehrane i status menopauze, rezultati su pokazali da su žene koje su konzumirale najviše rajčice, mrkve i zelenog lisnatog povrća imale najmanju učestalost astme.

I prethodno provedena istraživanja bila su na tragu da povećana konzumacija voća i povrća štiti od astme. Također, namirnica koja pokazuje povoljno djelovanje je punomasno mlijeko.

Osobe koje konzumiraju jednu šalicu punomasnog mlijeka dnevno manje su izložene riziku od astme od osoba koje konzumiraju obrano mlijeko. Rezultati su to istraživanja provedenih u Australiji koja su proučavala utjecaj mliječnih proizvoda na razvoj astme mladih Australaca.

Istraživanje su provodili znanstvenici sa Monash University , a bilo je dio velike studije koja je za cilj imala istražiti utjecaje i čimbenike rizika, osobito prehrambene, koji se mogu povezati sa zdravljem dišnih puteva mladih Australaca.

Istraživanja provedena na oko 1600 osoba obuhvatila su 25 nutrijenata i 120 vrsta namirnica, pokazala su da osobe koje konzumiraju punomasno mlijeko imaju 34 % manji rizik od razvoja astme. Opasnost od astme smanjuje se za 16 - 17 % ukoliko se u većim količinama konzumiraju jabuke, kruške i zeleno lisnato povrće.

Alergija na hranu veoma je važan dio znanosti o prehrani i mnogi istraživači bave se baš ovim problemom. Dr. Woods i njezin istraživački tim pokazali su da prehrana ima glavnu ulogu u razvoju bolesti kod samo 2 - 5 % atsmatičara, i to onih koji su uz astmu alergični na određenu vrstu hrane.

Prenatalna prehrana i opasnost od astme

Žene astmatičarke koje u trudnoći konzumiraju dosta namirnica bogatih omega-3 kiselinama mogu smanjiti rizik za razvoj astme kod svojih potomaka. Dobri prehrambeni izvori omega -3 kiselina uključuju plavu ribu, repu i repičino ulje, sjemenke lana, sojino ulje i orašaste proizvode.

Stoga se trudnicama preporučuje konzumacija masne ribe, poput tune i lososa, jer ove namirnice mogu smanjiti rizik za razvoj astme kod djece.

U studiji, čiji su rezultati prezentirani na internacionalnoj konferenciji American Thoracic Society, pokazano je da su djeca, čije su majke astmatičarke u trudnoći konzumirale masnu ribu, imala za 71% manji rizik od razvoja astme, u odnosu na djecu čije majke astmatičarke nisu konzumirale ribu.

Što su više masne ribe žene jele, rizik za razvoj astme kod njihovih potomaka bio je manji.

Kod žena koje nisu imale astmu, sličan utjecaj konzumacije ribe u trudnoći na smanjenje rizika od razvoja astme kod potomaka nije uočen.

Debljina u dječijoj dobi je čimbenik rizika

Prema rezultatima studije objavljene u časopisu American Journal of Epidemiology , pretilost kod djece može se povezati sa povećanim rizikom od razvoja astme.
Istraživači sa Sveučilišta u Kaliforniji proučavali su vezu između pretilosti i rizika od razvoja astme kod 3792 djece školske dobi. Djeca uključena u studiju, na samom početku studije nisu imala dijagnosticiranu astmu. U razdoblju od 1993. do 1998. godine istraživači su bilježili i procjenjivali nove slučajeve astme, jednako kao i visinu, tjelesnu masu, funkciju pluća i rizik od razvoja astme kod djece sudionika studije.

Do kraja studije zabilježeno je 288 slučajeva astme. Među djecom koja su bila pretila, ili su imala prekomjernu tjelesnu masu, rizik od razvoja astme povećao se za 52 do 60 %.
Istraživači smatraju da ova istraživanja mogu imati javno značenje jer povećanje broja pretile djece i one sa prekomjernom tjelesnom masom može rezultirati i povećanjem broja djece kod koje će se razviti astma.

Onečišćenje okoliša je čimbenik rizika

Hipoteza je da je pojačano onečišćenje okoliša jedan od osnovnih uzroka povećanja učestalosti astme. Dobro su poznate epidemije astme koje su u uskoj vezi s atmosferskom kontaminacijom.
Osobe koje se zbog prirode svog posla ili drugih razloga izlažu određenim kemijskim tvarima, primjerice uretanu ili poliuretanu, izložene su pojačanom riziku od razvoja astme.

Savjeti za zaštitu od astme

- Prehrana astmatičara treba se temeljiti na svježem povrću i voću, orašastim plodovima i sjemenkama te cjelovitim žitaricama (prednost treba dati zobi i integralnoj riži)

- Rafinirani šećer treba izbjegavati u prehrani.

- Luk i češnjak treba uključiti u jelovnik. Ove namirnice sadrže tvari koje koče enzim odgovoran za otpuštanje proinflamatornih molekula.

- Preporučljivo je jesti više puta dnevno manje obroke.

- Treba izbjegavati izrazito hladna pića jer takvi hladni napitci mogu iritirati bronhe i uzrokovati napadaj astme.

- Propolis može biti koristan astmatičarima jer djeluje umirujuće na mukozne membrane.

- Ukoliko se kod astmatičara sumnja i na alergiju na hranu ili pojedine namirnice pogoršavaju stanje bolesti, treba provoditi tzv. eliminacijsku dijetu, odnosno izbacivati iz prehrane namirnice koje pogoršavaju simptome.

- Preporučljivo je izbjegavati prehrambene aditive sulfite jer ova vrst aditiva može smetati oboljelima od astme.

- Treba imati na umu da pojedini nesteroidni antireumatici (NSAID) mogu pogoršati simptome bolesti, te se uzimanje ovih lijekova treba prokomentirati s liječnikom.

- Kod astmatičara je primjećen nedostatak vitamina B6, C te magnezija, mangana i selena, pa se preporučuje nadomještanje ovih nutrijenata putem dodataka prehrani.

- Svakako su preporučljive i tehnike opuštanja kako bi se uspješno oslobodili od stresa!

Brze činjenice o astmi

- Astma je kronična upalna bolest dišnih puteva čiji točni uzroci još ni danas nisu sasvim poznati, ali sklonost astmi pretežno se javlja nasljedno, kod osoba preosjetljivih na alergene.

- Alergeni poput prašine, peludi, životinjske dlake, pa čak i hladnog zraka i dima, mogu biti uzrokom akutnog napada astme.

- Stručnjaci ocjenjuju da će se broj oboljelih s godinama povećavati i to prije svega u urbanim područjima.

Izvor: Pliva Zdravlje
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Astma sve češća bolest građana svih uzrasta
Svaki sedmi školarac ima astmu
Autor: I. Mišković | 11.05.2007 - 10:08

Neizlečiva bolest
Astma se ne može izlečiti, ali se odgovarajućim lečenjem dobro reguliše. Primenjuju se dve osnovne grupe lekova, i to oni za brzo otklanjanje simptoma i lekovi za prevenciju astme.
Preliminarni rezultati istraživanja učestalosti astme u našoj zemlji pokazali su da 5,2 odsto populacije ima simptome ove bolesti, a čak 19 odsto ih pati od alergijske kijavice. Svetski rezultati govore da se broj obolelih od astme povećao tokom poslednjih 20 godina u svim starosnim grupama, a naročito među decom.

To je juče rekla prof. dr Vesna Petrović-Bošnjak sa Instituta za plućne bolesti povodom Svetskog dana borbe protiv astme i istakla da uz odgovarajuće lečenje, podršku i savete, većina obolelih vodi normalan i aktivan život.
- Astma je bolest disajnih puteva koji sprovode vazduh u pluća i iz njih. Disajni putevi obolelih su crveni i osetljivi i burno reaguju za vreme prehlade, virusne infekcije ili pri kontaktu sa izazivačima astme. Najčešći od njih su virusi, duvanski dim, fizički napor i alergija na polen, životnijsku dlaku ili grinje iz kućne prašine. U kontaktu sa izazivačem mišići u zidovima disajnih puteva se grče, a oni se sužavaju. Često se stvara žilava sluz, a u grudima se čuje zviždanje i počinje kašalj - objašnjava doktorka Bošnjak.
Astma je najčešća hronična bolest dece. U različitim zemljama ta učestalost se kreće od pet do 20 odsto kod dece školskog uzrasta, a u našoj zemlji sedam do osam odsto dece u tom uzrastu ima neki od oblika astme.
Prema rečima doktora Predraga Minića sa Instituta za majku i dete, astma u dečjem uzrastu je najčešće alergijska i kod više od 80 odsto dece je udružena sa alergijskom kijavicom, od koje boluje deset do 15 odsto naše dece. Doktor Minić je naveo i podatak da od astme boluje svako sedmo školsko dete i jedna od 20 odraslih osoba.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Nepoznat
Browser
SAMSUNG-SGH-Z400 1.0
Kao dete imala sam hronican bronhitis sa gusenjima.Tada su moji roditelji pronasli u francuskoj lek koji se zove lantigen b i bio je u vidu kapi.Uzela sam 2 doze tog leka koji se uzima u rano prolece i ranu jesen i sa bronhitisom je bilo gotovo.Ali sada moj sin ima problem sa bronhitisom i to dosta cesto.Lantigena b vise nema u francuskoj vec u italiji.Zanima me kako se mogu raspitati da li taj lek jos postoji i na koji nacin ga mogu nabaviti?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


arogantan sam i uglavnom bezobrazan

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1172
Zastava doboj republika srpska
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
SonyEricsson D750
samo morski zrak i naravno planinski pomaže
IP sačuvana
social share
partizan u srcu, zvezda ciganima ali čergašima.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Citat: Anea link=topic=193171.  msg3169345#msg3169345 date=1178874623
Astma sve češća bolest građana svih uzrasta
Svaki sedmi školarac ima astmu
Autor: I.   Mišković | 11.  05.  2007 - 10:08

Neizlečiva bolest
Astma se ne može izlečiti, ali se odgovarajućim lečenjem dobro reguliše.   Primenjuju se dve osnovne grupe lekova, i to oni za brzo otklanjanje simptoma i lekovi za prevenciju astme.  
Preliminarni rezultati istraživanja učestalosti astme u našoj zemlji pokazali su da 5,2 odsto populacije ima simptome ove bolesti, a čak 19 odsto ih pati od alergijske kijavice.   Svetski rezultati govore da se broj obolelih od astme povećao tokom poslednjih 20 godina u svim starosnim grupama, a naročito među decom.  

To je juče rekla prof.   dr Vesna Petrović-Bošnjak sa Instituta za plućne bolesti povodom Svetskog dana borbe protiv astme i istakla da uz odgovarajuće lečenje, podršku i savete, većina obolelih vodi normalan i aktivan život.  
- Astma je bolest disajnih puteva koji sprovode vazduh u pluća i iz njih.   Disajni putevi obolelih su crveni i osetljivi i burno reaguju za vreme prehlade, virusne infekcije ili pri kontaktu sa izazivačima astme.   Najčešći od njih su virusi, duvanski dim, fizički napor i alergija na polen, životnijsku dlaku ili grinje iz kućne prašine.   U kontaktu sa izazivačem mišići u zidovima disajnih puteva se grče, a oni se sužavaju.   Često se stvara žilava sluz, a u grudima se čuje zviždanje i počinje kašalj - objašnjava doktorka Bošnjak.  
Astma je najčešća hronična bolest dece.   U različitim zemljama ta učestalost se kreće od pet do 20 odsto kod dece školskog uzrasta, a u našoj zemlji sedam do osam odsto dece u tom uzrastu ima neki od oblika astme.  
Prema rečima doktora Predraga Minića sa Instituta za majku i dete, astma u dečjem uzrastu je najčešće alergijska i kod više od 80 odsto dece je udružena sa alergijskom kijavicom, od koje boluje deset do 15 odsto naše dece.   Doktor Minić je naveo i podatak da od astme boluje svako sedmo školsko dete i jedna od 20 odraslih osoba.  


Izvor: Blic





Ovo je potpuno netacno i prosto je zalosno kada neko procita ovakav komentar a ima mozda bolesno dete!!!!!
Mozda su sida i rak neizlecive bolesti (a verujem da cak i za te bolesti postoji lek) ali reci za astmu ili bronhitis da su neizlecive bolesti je cista glupost.   Imam zivi dokaz u svojoj porodici, moja baba je bila tezak asmaticar, preko 30 godina je bila bolesna i prakticno je dosla u situaciju da se toliko gusila i danji i nocu da su je lekari otpisali.   Klasicna medicina njoj nije pomogla, terapije sa lekoviam i pumpicama bolesniku moze samo trenutno da pomogne ali nikako se ne moze izleciti od toga.   Isla je cak do Grcke po neki lek i tamo je upoznala jednu zenu koja joj je dala jedan prirodan lek od koga se ona na kraju i izlecila.   Znam da izgleda kao bajka ali ona je i danas ziva, a posle nje taj lek je koristilo joj ni sam ne znam koliko ljudi, sto kod nas sto po inostranstvu, da ne pricam koliko samo lekara je doslo po taj lek jer je moja baba kasnije nastavila sama da ga sprema.   Najbolja rekalama za tako nesto je upravo neko licno iskustvo onog ko je koristio taj lek a ne reklamiranje po TV ili po novinama.   Znaci, lek postoji, 100 % prirodan i bez stetnih dejstava.   Kada beba koja ima, npr.   godinu dana, date pumpicu ili bilo koji lek, sve su to hormonski preparati i njoj oni mogu pomoci samo trenutno da prodise ali za trajno lecenje ono nece imati pravog efekta, a da ne pominjem kakve lose efekte mogu imati (u promeni genetike, kakve sve promene mogu dovesti hormoni prilikom uzimanja u tom dobu i drugo).   Raspitajte se malo kod rodjaka, prijatelja, komsija.  .  .  .   Svako dobro.   Nikola Krusevac
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Nemam astmu,ali hronični bronhitis da...Nikada nisam koristio pumpicu,ali sam imao gušenja,koja sam rešavao Aloprolom. 3-4 godine sam početkom novembra dobijao začetak upale pluća,koju sam lečio sa 15-20 Linkocina.
A onda mi je keva(med.sestra)mimo moje volje kupila neki čaj,koji sam pio više zbog nje,ali, upalilo je.
Potrebno ga je piti što više puta dnevno,umesto vode,hladan.Znači,skuva se ujutru,pa pij kada se setiš.Potrebno je neko vreme(20-tak dana) da bi se stvorila dovoljna koncentracija.Nakon 3-4 meseca ispijanja svaki dan,redovno,može se napraviti pauza od nekoliko meseci,pa opet.
Kraj pauze ne sme biti u kasnoj jeseni(govorim samo iz mog iskustva),jer je ,kao što sam rekao,potrebno vreme da se stvori koncentracija.
Tek skoro je taj čaj-mix gledala neka žena,koja se razume u trave,rekla je da ima jagorčevine,kleka,drenjina,itd-sve sušeno,naravno.Uz to idu i neke biljne kapi,koje se sipaju u čaj,a mešavina su propolisa i još nečeg, kao i poseban med sa ,opet, nekim travama. Sve to kupujem u apoteci Stari most,preko puta BDP, to drži ona mostarka-ne sećam se imena.Sam čaj košta oko 400din i traje 3-4 meseca.
Napominjem da ovo nije nikakva reklama,ali meni je pomogao,pa delim svoje iskustvo drugima,kojima to treba.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 17:15:08
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.099 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.