Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 08:24:21
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

TotalCar: Pocetna | Vesti | Specijal | Video | Foto | Test | Akcije | Saveti | Moto
Idi dole
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Brodovi i More!  (Pročitano 38355 puta)
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
Samsung i8510 innov8
Gledao sam reportazu na TV-u o ovome, zanimljivo vozilo.  Smile
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 91
OS
Windows XP
Browser
Chrome 10.0.648.204
mob
Samsung Corby
evo top 10 najskupljih  Smile  Smile Smile Smile   

http://www.naj10.com/putovanja/10-najskupljih-jahti-na-svetu/

uzivajte Wink
IP sačuvana
social share
                        
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Gledao sam na netu polovne skutere za vodu Smile

Ne mogu da verujem koliko su to skupe masine kao polovne  Smile

Zna li neko u cemu je fazon da masina 2002 godiste kosta 2300$-novije ne smem ni spoinjati koliko deru cenom (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2002-Seadoo-RX-947-cc-130-hp-nice-/160623664388?pt=Personal_Watercraft&hash=item2565ea9d04#ht_618wt_1165)

Cini mi se da je bolje uzeti novo, izivljavati se na tome i onda prodati za ekstra pare (uzimam u obzir auto koje je npr. staro 3 godine i kome je cena u tome trenutku oko 50% niza nego kada je bio nov)  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung i8510 innov8
Skupa igracka. On ga prodaje za 2300$, a kostao ga 15000$ nov.

Ja imam 2 skutera, i na svakih 2 do 3 godine zameni se staro za novo, doplata 2-3 hiljade.

Prvi skuter je bio Sea Doo Wake Edition, imao je oko 155ks. Pored njega sledece sezone uzet je Sea Doo RXT 255, 255ks. On je zivotinja, bas brutalna masina. Ubrzanje 2-3 sekunde, brz, cupa ruke, dosta tvrd, naporan za voznju, ali i jako zabavan. Kasnije Wake Edition zamenjen za RXT IS 260. Kao sto oznaka kaze 260ks, ali i nekih 80kg tezi zbog nekog sistema amortizera. Mnogo civilizovaniji i udobniji skuter. Cela platforma se dize i spusta, amortizeri peglaju udarce od talasa, ubacena kocnica, ubrzanja i dalje brza ali ravnomernija i smirenija. Ove sezone RXT 255 je zamenjen RXT - X 260 pa cemo videti kakav je.

U svakom slucaju, skupe zujalice. Zahtevaju odrzavanje, ali pruzaju dosta zabave.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Znaci dobro sam ukapirao fazon da je bolje uzimati novo, pa menjati Smile

To sto imas su profi masine jbg (moj auto ima 170 KS  Smile)
Ja sam mislio na nesto do 100 KS.

Pretpostavljam da sam odradjujes odrzavanje. Sta je najskuplje za odrzavanje konkretno na tvojim masinama?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung i8510 innov8
Dobro, ove masine od 250-260ks su medju najbrzim ako ne i najbrzi serijski skuteri na svetu.  Smile

U vezi odrzavanja, mislio sam uglavnom na ciscenje. Na moru, skuteri ne mogu da stoje u slanoj vodi, svaki dan se vade iz mora, ciste "slatkom" vodom, motor ispira itd. , tako da zahteva paznje. Sto se tice kvarova i delova, za sada ni na jednom skuteru nije bilo problema a i bili su uglavnom u garanciji. Pred sezonu se otera kod ovlascenog dilera, proveri ulje, motor itd...


Manje od 100ks? Jel prave to vise, jedino stariji modeli. Sad su od 120-130ks pa na vise... Ovaj Sea Doo Wake od 155ks je bio fina mera. Fino se vozio... Skuteri drze cenu prvih nekoliko godina, posle dosta padnu i onda im se vrti cena tu negde... Jel si gledao skutere po nasim oglasima? Ovde je bilo zanimljivih primeraka klik  Smile


Da ne bi kolima izvlacili svaki dan skutere iz vode, uzet je BRP CAN Am Outlander


I evo RXT 255 (sivi) i RXT IS 260 (zuti) zakaceni na moju Astru.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Mogu samo misliti kako ti zmajevi od 260 KS teraju  Smile
Mislio sam da je odrzavanje dosta skuplje po pitanju nekih specijalnih konzerviranja, pa kontrole pumpe...

Nisam se ja puno interesovao za skutere, dok nisam proslo leto u Puli probao. Ja sam provozao Kawasaki Jetski 900 STX nekih 15ak minuta i tako da sam poceo da se raspitujem kod prijatelja koliko bi neka starija masina kostala. I kao sto sam rekao, sokirao sam se cenama.
Mislio sam da ovi nasi duvaju cene. Poceo sam traziti po stranim sajtovima i naisao na skoro identicne cene kao i kod nasih.

Posto nisam ni gledao ostalu ponudu, sada mi se skuteri cine jos skuplji u odnosu na cene koje drze ostala plovila. Na ovom sajtu sto si okacio ima pristojnih camaca (glisera) da se uzme za nekih 4-500 Evra.

Hvala na informacijama, za sada ovo je preskupa igracka za mene. A da b voleo imati tu zutu masinu koju si uslikao, tu nema sumnje Smile
« Poslednja izmena: 29. Jul 2011, 18:18:29 od Milanno »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8559
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 5.0
mob
Samsung i8510 innov8
Jeste, al' gliser povlaci jos vece troskove. Ako nemas gde da ga drzis moras da platis vez u marini, trosi dosta vise goriva. Imam gliser od 6-7 metara, spoljni motor Johnson 90 ks. Uvek neki problem sa motorom, trosi mnogo. 20ak litara na sat vremena, posto nesto zeza trosio je i po 30 litara na sat, a ne ide nesto extra brzo. Dobro je sa voznju sa porodicom, prijateljima. Dok skuter natankujes 60L, i vozis se duze i mnogo brze!  Smile Potrosnja naravno zavisi kako ga vozis, ako se izviljavas i ne skidas se sa gasa imas da se vozis celo popodne. A ako pripazis malo, ostane ti goriva i za sutra. Smile

Sto se tice CanAm Outlendera, vozio sam ga 2 dana samo i pokvario se. Ispostavilo se da je kontakt brava propala malo dole, moralo da se zameni. Odslepan i zamenjeno u garanciji.


Evo predstava o tome kakvo je ubrzanje:



Takav RXT sam zamenio ove godine, za njegovog nasledika pa cemo videti. Ali bas brutalna i beskompromisna masina. Cupa, ubrzava, urlice, agresivan odziv....bas sportski orijentisana.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 12.0.742.122
Kako je oduvao Ferrarija jbt Smile

Bas sam mislio na gliser u smislu da moze vise ljudi da se poveze odjednom, jbg mora da trosi vise kada ti skuteri mogu isrkati celi rezervoar za jedno podne.

Quad je ekstra stvar, gledao sam po netu quad-ove sa gusenicama. Najjaci fazon je kada ga zaustavi u pola neke planinske padine i opusteno doda gas i ide dalje.

Ja sam bio zainteresovan i za ovo cudo, ali je isto bio poprilcno skup kao polovan, a vidim komentare po forumima da je malo frka ze delove, posto se ovako nesto vise ne proizvodi niti ima naslednika:



P.S. Jesi pokusavao ovako nesto sa svojim skuterom:


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija

No squealing remember "that it's all in your head"

Zodijak
Pol
Poruke 5365
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 5.0
Gledao sam na netu polovne skutere za vodu Smile

Ne mogu da verujem koliko su to skupe masine kao polovne  Smile

Zna li neko u cemu je fazon da masina 2002 godiste kosta 2300$-novije ne smem ni spoinjati koliko deru cenom (http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2002-Seadoo-RX-947-cc-130-hp-nice-/160623664388?pt=Personal_Watercraft&hash=item2565ea9d04#ht_618wt_1165)

Cini mi se da je bolje uzeti novo, izivljavati se na tome i onda prodati za ekstra pare (uzimam u obzir auto koje je npr. staro 3 godine i kome je cena u tome trenutku oko 50% niza nego kada je bio nov)  Smile

Zasto mislis da je skupo, ta cena je ekstra, znam likove koji su dali te pare za motor star 15 i vise godina ali u odlicnom stanju, ali nije skuter na vodu.
« Poslednja izmena: 29. Jul 2011, 22:49:11 od thug_life »
IP sačuvana
social share
I reach my peak, I can't speak,
call my nigga Chic, tell him that my will is weak.
I'm sick of niggas lyin', I'm sick of bitches hawkin'
matter of fact, I'm sick of talkin'.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 7 8 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 08:24:21
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.