Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 04. Jun 2024, 11:54:02
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Iranski nevidljivi  (Pročitano 6888 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1430
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Pazi, svi tvoji postovi na ovoj stranici ne da nisu smisljeni nego ne znam sta objasnjavaju posto se u teamtiku ne razumes deluje mi jedino da se trudis da ispadnes inteligentan ili ti je dosadno pa si uzeo da iskucas post cisto da bi eto nesto napisao.

Sto se tice samog predstavljanja aviona sumnjiv je u najmanju ruku jer se ne vidi nsita sem  "leta" gde se na mnogo ozbiljnijim forumima tretira kao propaganda i 99 % svi su sigurni da je RC u pitanju.
Da ovo cudo stvarno leti predstavljanje aviona bi bilo ovekoveceno na mnogo ozbiljnijem nivou kao sto su to uradili sa PAK-FA.

Sto se tice iranske proizvodnje, vec sam objasnio u prethodnim stranama oni za sada nisu proizveli ni jedan avion, ono sto rade je odrazavanje americkih aviona sa rusima verovatno imaju saradnju pa im oni pomazu da odrzavaju rusku tehniku i to je to, nemaju ni poluproizvod, nemaju ni motor niti zmaj, jedino sto rade je krpe stare F-5 modele.

Realno ovom delu foruma jedino alexa sto je doprineo nesto i od koga sam mogao nesto porcitati ostali nista ili slicno kao tebi, znaci nista. 


Mig 25 je bio odlican uspeh. Drzao je zapad u neizvesnosti nekoliko godina. I taman kad je zapad provalio da je mig 25 sranje, rusi su vec imali spreman mig 31, koji je vec nesto.


trla baba lan da joj prodje dan... kao sto mozes procitati rec u postu, sranje....
« Poslednja izmena: 19. Feb 2013, 01:22:06 od WizKing »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Slusaj WizKing sto se tice iranske proizvodnje, nista ti nisi objasnio, niti si duzan da objasnjavas. Iran ima avio industriju i Iarn nesto proizvodi - nije to ne znam sta, ali ocigledno je da zele da se razviju. Ako ti i dalje mislis da oni "samo krpe F-5", onda misli, nemam nameru da trosim vreme da te razuveravam u tvojim somnabulijam, ali isto tako niko ovde nema vremena da se prepucava bez ikakvog smisla.
 I, jos nesto: niko te ne vuce za jezik da dajes sud o ovom forumu, jer niko nije ni davao ovde sud o tebi (iako si zavro kao magarac, umesto da se bolje informises.) Ako ti se ne svidja forum a ti idi. Ako ces da pljujes, to je stvar tvoje kulture, no to ti nece biti dozvoljeno.

Haug!  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 18.0
mob
LG Nexus 5
Opusteno, nas wiz king je stari povratnik, jedan od onih koji imaju fobiju od Kine, Rusije, Indije, Irana, a hvale svaki americki proizvod kao da je dar sa neba.

Jedan od onih kojima je nemoguce objasniti da se ne prave tek tako makete nekakvih stelt avioncica, jer da je to tako opusteno, Albanija bi do sada napravila eskadrlilu takvih.

Rusija vec poseduje tehnologiju, Kina razvija, obe zemlje imaju dobre odnose sa Iranom, ne vidim zasto ne bi imali svoj projekat. Nesto slicno Izraelu i njihovom projektu Lavija. Kada pogledam taj avion, opasno me podseti na neki drugi, al nikako ne mogu da provalim koji.


Mig 25 je bio odlican uspeh. Drzao je zapad u neizvesnosti nekoliko godina. I taman kad je zapad provalio da je mig 25 sranje, rusi su vec imali spreman mig 31, koji je vec nesto.

trla baba lan da joj prodje dan... kao sto mozes procitati rec u postu, sranje....
Citat

Kao sto sam rekao, sinteza maradica i sistema. Ne kaze nista, al bitno da je rekao. Moj nesretni tag lajfe, dok Belenko nije pobegao sa migom 25 zapad apsolutno nista nije znao o tom avionu, sem da leti ogromnom brzinom. Kada su ga 1976 provalili, Rusija je uveliko razvijala mig 31, da bi 1979 usao u serijsku proizvodnju. Za tebe mi ne treba inteligencija, veruj mi, cak se ni ne trudim. Dzaba je tebi pisati referate.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 431
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.01
Decky999 Corsair ima zalomljeno krilo jer bi u suprotnom opalio elisom o patos pri uzletanju. Elisa ne moze da se smanji jer su te dimenzije neophodne da bi se iskoristila sva snaga motora.

Sto se iranskog aviona tice, ovo sto je prikazano je mock up i svakako ne moze da leti. Ono sto su probali da lete je model tog aviona na daljinsko upravljanje.

Kao sto sam rekao svrha prikaza ovog modela je najverovatnije zezanje i provociranje. Naime kad bi neko Iranu i dao stealth avion kao sto je F22 oni ne bi mogli da iskoriste njegove mogucnosti jer ne poseduju dovoljno naoruzanja ni tipski a ni kolicinski. Ne znam koliko vas zna da Iranski F14A uveliko koriste Improved Hawk raketu podvesenu na avion umesto AIM54A i AIM7E koje su u deficitu sto je sprovedeno u delo posle truda od preko jednu deceniju? Takodjer sta ce ti stealth avion da iz njega bacas nevodjene bombe ili AGM65A maverick koji nema ni zoom slike?

Postoji i druga mogucnost a to je da je ovaj avion idejni koncept za laki i neambiciozni avion sa smanjenom odraznom povrsinom sto je sasvim primereno trenutnim iranskim mogucnostima.

Kao dokaze u prilog ovoj teoriji mogu da ponudim sledece: Ukoliko Iran namerava da proizvodi svoj "jet" mora da ima teorijski neogranicen pristup nekom tipu motora. Kakav je to motor je lako pretpostaviti s obzirom da je Iran tek 2010 godine osvojio potpunu proizvodnju J-85 motora za F5 avione i to je jedini motor koji Iran moze da proizvede a da je podoban za Qaher. S obzirom da F5 poseduje dva takva motora a na Papaluovim slikama jasno vidimo da Qaher ima samo jedan nije tesko zakljuciti da ce Qaher zaista biti daleko laksi od F5 i sa mnogo manjom nosivoscu ako zeli da opstane kao visokopodzvucan avion (F5 je nadzvucan). Ukoliko bude uveden u operativnu upotrebu Qaher ce biti nesto veci od makete prikazane na slikama ali ne mnogo veci i sasvim ce sigurno postaviti jaka ogranicenja u pogledu visine i tezine podobnog pilota. Ovako mali avion i jos sa umanjenim radarskim odrazom ce sluziti ne kao takmac postojecim stealth avionima vec ce biti neka vrsta asimetricnog odgovora na inostrane vojne pretnje a nosivost korisnog tereta najverovatnije nece prelaziti dve IR rakete i u najboljem slucaju 2 MK.82 bombe. Drugim recima Qaher ce biti avion za smaranje i zajebavanje protivnika koji je uspostavio vazdusnu prevlast.

Maketa koja je prikazana a koju mnogi ismevaju je sasvim legitiman cin pri projektovanju letelice - apsolutno je opravdano napraviti donekle umanjenu maketu od jeftinih materijala zarad grubog testa aerodinamickog koncepta. U prilogu vam saljem taj korak kod razvoja aviona F117A koji deluje jos manje ozbiljno od iranskog modela a prerastao je u solidnu platformu.




Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

have_blue_6.jpg
(163.9 KB, 750x300)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 18.0
Dobro zboris oooo! Mr_Ace  Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

Jasno je da se Iranci trude, moguce je da je sve i neka vrsta psiholoskog rata, bolje reci zajebancije ali sa uvek prisutnom sumnjom: "da nema tu ipak nesto???".

Bilo, kako bilo, ja sam samo hteo da kazem da su oni u stanju proizvesti nesto; u odnosu na druge skromno, ali ipak nesto.

A, da stalno veslaju propagandu to je vise nego tacno - uostalom, a ko to ne radi!? Amerikanci su mi tu jos najgori ali svi preko toga prelaze, jer oni stvarno i prave ludacke sprave, no isto tako ih i razvikuju, idealizuju i glorifikuju (najbolji, najbrzi, najmoderniji, "ni jedan postojeci mu nije dorastao"... najbrzi leteci falus, najveci neboder, najbrzi prozdirac kokica juzno do Minesote, najdlakavija zena cudoviste...) Smile Smile Smile

No, na stranu ovi vojni projekti - treba Iranci jos dugo da rade na tome, mada ako su skontali da urade mlazmni motor, pa makar i da iskopiraju, onda nije to ni tako lose (mi, na pr. to nikada nismo!).

Inace, naleteh na ovo avionce, civilno (a sto se ne bi to moglo i koristiti za najosnovniju obuku???), koje je, izgleda, bas iranski proizvod - izuzimajuci motor. (koliko znam nema bas isuvise mnogo proizvodjaca avionskih motora, uglavnom su oni iz razvijenih zemalja - citaj, onih koje su prve industrijalizovane i koje su industriju i razvijale)

Free Bird LSA (Light Sport Aircraft). Evo malo informacija:

Free Bird LSA
H.F.Dorna Co.
Free Bird LSA - H.F.Dorna Co.

VS (stall speed): 40 kts | 46 mph | 74 kph
VC (cruise speed): 120 kts | 138 mph | 222 kph
VNE (never exceed speed) : 0 kts | 0 mph | 0 kph
Climb ratio: 1000 ft/min | 5 m/s

Takeoff distance over 50ft (15m) obstacle: 1200 ft | 366 m
Landing distance over 50ft (15m) obstacle: 1150 ft | 351 m

MEW (manufacturers empty weight): 380 kg | 838 lbs
MTOW (maximum takeoff weight): 600 kg | 1323 lbs

Engine: Rotax 912 ULS2
Fuel consumption: -

Free Bird is a two seat LSA airplane with composite structure and manufacturer by H.F.Dorna Co. in Iran. www.hfdorna.ir

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Free Bird LSA.jpg
(15.96 KB, 385x289)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 04. Jun 2024, 11:54:02
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.137 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.