Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:16:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bridge of Spies (2015)  (Pročitano 4046 puta)
08. Apr 2015, 01:40:24
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 37.0
    Bridge of Spies (2015) 

>> IMDb <<



Opis Filma:

Film je zasnovan na istinitoj priči o advokatu CIA Džejmsu Donovanu, koji je poslat da pregovara sa Rusima o oslobađanju zarobljenog američkog pilota Frensisa Gerija Pauersa tokom Hladnog rata.
O Filmu
Na "Mostu špijuna" ili "Glienicke" mostu u Berlinu, tokom perioda nazvanog "Hladni rat", često su se obavljale razmene zarobljenih špijuna sa američke i sovjetske strane.
Kasting
Pored Toma Henksa igraju i trostruki dobitnik Toni nagrade, Mark Rajlans („Bogojavljenska noć“, „Jerusalim“, „Boing Boing“) kao Rudolf Abel, KGB agent koga brani Donovan, zatim Skot Šepard („Neželjena dejstva“), kao CIA operativac Hofman; Ejmi Rajan, nominovana za Oskara („Čovek-ptica“, „Nestala bez traga“) kao Džejmsova supruga, Meri; Sebastijan Koh („Dobar dan da se umre muški“), kao Vogel, advokat iz Istočne Nemačke i Alan Alda kao Tomas Voters, partner u Donovanovoj advokatskoj kancelariji.




Žanr: Drama | Thriller

Režiser: Steven Spielberg

Glavne uloge: Tom Hanks, Amy Ryan, Alan Alda

Izvor teksta

filmovanje
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ako treba bit ću i sam Montgomery Clift.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2425
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 38.0
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 39.0
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 43.0.2357.130
Ima da se gleda, filmčina i po. Špilenzi možda i ne uhvati Oskara za režiju, ali će se film gledati po festivalima i dugo, dugo prepričavati.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Go ahead, make my day

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 664
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.9
mob
HTC one m9
Ima da se gleda, filmčina i po. Špilenzi možda i ne uhvati Oskara za režiju, ali će se film gledati po festivalima i dugo, dugo prepričavati.

Odakle ti ta ideja kad jos nisi ni pogledao film,jer nije ni izasao,pricas napamet zbog tandema Spilberg-Henks ali cak iako bude sjajan  film ostaje  stav da ce to da bude jos jedna u nizu propaganda o "zlim Rusima" i divnim i pravednim amerima/britancima,sad vade sa prasnjavih polica sve moguce projekte protiv Rusije,kao da smo ponovo u sesdesetima Child 44,Bridge of Spies ,The Man from U.N.C.L.E.,John Wick,Jack Ryan: Shadow Recruit .. i tako dalje unedogled, holivudska studija angazuju najveca imena kako bi prodala najgluplji moguci promotivni materijal sluzeci kao instrument u rukama americke globalne politike, fuj bree..
« Poslednja izmena: 26. Jul 2015, 14:49:26 od Shomay »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 39.0
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Ima da se gleda, filmčina i po. Špilenzi možda i ne uhvati Oskara za režiju, ali će se film gledati po festivalima i dugo, dugo prepričavati.

Odakle ti ta ideja kad jos nisi ni pogledao film,jer nije ni izasao,pricas napamet zbog tandema Spilberg-Henks ali cak iako bude sjajan  film ostaje  stav da ce to da bude jos jedna u nizu propaganda o "zlim Rusima" i divnim i pravednim amerima/britancima,sad vade sa prasnjavih polica sve moguce projekte protiv Rusije,kao da smo ponovo u sesdesetima Child 44,Bridge of Spies ,The Man from U.N.C.L.E.,John Wick,Jack Ryan: Shadow Recruit .. i tako dalje unedogled, holivudska studija angazuju najveca imena kako bi prodala najgluplji moguci promotivni materijal sluzeci kao instrument u rukama americke globalne politike, fuj bree..

Deja vu... To se nekad zvalo Hladni rat, a vidim opet uzima maha.

Primeti se kako se glavni holivudski negativci vremenom menjaju. Od same drzave i sistema u ranim pocecima, preko vanzemaljskih sila u bumu sf zanra 50-ih, potom mafije i sl, islamistickih terorista koji su bili u prethodnoj deceniji aktivni pa su sad Rusi glavni negativci. Sto rece Zoran to su sad neki Rusi sa tetovazama ikona..

Spilbergu svaka cast, umetnik je neprikosnoven. U ovom slucaju, shvatam ovaj film kao neki pokusaj da ponovi slavu Sindlerove liste, ali ne verujem da ce se to desiti. Ne mogu po trejleru da sudim, al mi deluje kao da ce to biti jos jedna u nizu spijunska afera i nista vise.
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 39.0
  Film još nisam gledao pa ne mofu ništa da tvrdim.

  http://forum.burek.com/the-fifth-estate-2013-t609975.html

  Ovde je pismo koji je potpisao Asanž i ono dosta toga objašnjava i o Spilbergu i o holivuđanima. Isplati se izdvojiti malo vremena i pročitati ga u celosti.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


"It never rains, but it pours."

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 2562
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 39.0
mob
VIP Xiaomi Note 10 P
Citat: zoranjurkovic5@gmail.com 26. Jul 2015, 22:58:52
  Film još nisam gledao pa ne mofu ništa da tvrdim.

  http://forum.burek.com/the-fifth-estate-2013-t609975.html

  Ovde je pismo koji je potpisao Asanž i ono dosta toga objašnjava i o Spilbergu i o holivuđanima. Isplati se izdvojiti malo vremena i pročitati ga u celosti.

Zanimljivo stivo..

Svako ko se smatra iole inteligentnom osobom, gledao bi i Fifth estate i Bridge of spies (nazalost i mnoge druge filmove) drugacijim ocima, da ne kazem sa rezervom. Ne moze mene neko da ubedi u laz ako sam ja svestan njenog postojanja. Mogu samo da gledam dokle se spustaju u svojim pokusajima da mi je upakuju u sareni celofan i serviraju vestacki zasladjenu poput bombone. Cenim Asanza i ljude poput njega, a dok je god takvih ljudi, bice i ovakvih filmova, citaj anti-marketinskih kampanja.

Recenica Asanza iz pisma, koja je na mene ostavila snazan utisak i umnogome dokazuje "vise interese" u zapadnoj filmskoj industriji: "Igrani filmovi su najmoćniji i najpodmukliji u oblikovanju javne percepcije, jer oni lete ispod radara svesne isključenosti."

Kao sto sam rekao, cenim Spilberga pre svega zbog njegovog velikog doprinosa sf zanru koji jako volim. Tu je postavio neke standarde.

Kao sto se manje vise zna, ima on i gomilu drugih filmova koji su slabo ispraceni. Nadam se da ce i ovaj deliti tu sudbinu. No, verovatno je da je i on, poput drugih "holivudjana" kako kazes, pod uticajem americkih timova koji se bave takvim tipom propagande o kojima Asanz govori.
IP sačuvana
social share
Who is Kaiser Soze???

Merovingian: You see, there is only one constant, one universal, it is the only real truth: causality. Action, reaction. Cause, effect.
Morpheus: Everything begins with choice.
Merovingian: No. Wrong. Choice is an illusion, created between those with power and those without.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
Ponovo Rusi najveci negativci. Uhvacen celavi ruzni Rus koga ce zivotom da brani Amerikanac, i zgodni lepi americki pilot koji ce biti nepravedno utamnicen u hladnoj i mracnoj Rusiji. Zli zli Rusi Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 39.0
  Zli dusi ovi zli Rusi Smile

  Asanž nije izmislio rupu na saksiji jer je odavno poznato da je film najbolje propagandno sredstvo. On je samo ta saznjanja sakupio i preneo u onom pismu. Filmovi su da se gledaju a ko ima oči i mozak shvatiće šta mu se servira.

 
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 23:16:33
nazadnapred
Prebaci se na:  
Oznake: Bridge Spies

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.095 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.