Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bratunac: Na spisku zbog genocida 800 ljudi  (Pročitano 2118 puta)
25. Jun 2005, 08:56:24
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Na spisku zbog genocida 800 ljudi
Čaršijom se širi priča da će, zbog događaja u Srebrenici 1995, na odgovornost biti pozvano 800 ljudi, od kojih 300 iz Bratunca. LJude hvata strah ko je sledeći na spisku za hapšenje - kaže jedan od meštana Bratunca, i sam učesnik rata

BRATUNAC - Srbi u Bratuncu, od srede kada je u ovom kraju počela serija hapšenja osumnjičenih za, kako je zvanično saopšteno, genocid, žive u strahu. U gradiću na levoj obali Drine ozlojeđeni su posebno načinom na koji su njihovi sugrađani uhapšeni i sprovedeni u Sarajevo.

- Čaršijom se širi priča da će, zbog događaja u Srebrenici 1995. godine, na odgovornost biti pozvano 800 ljudi, od kojih 300 iz Bratunca. LJude hvata strah ko je sledeći na spisku za hapšenje i odvođenje u Sarajevo - kaže jedan od meštana Bratunca koji je i sam učesnik rata.
   
      

O Srebrenici u Kongresu SAD

Predstavnički dom američkog Kongresa raspravljaće u ponedeljak o nacrtu rezolucije kojom se osuđuje masakr počinjen u Srebrenici u julu 1995, kao i zločini i genocid počinjen tokom rata u BiH, od 1992. do 1995. Rezolucija u kojoj se ističe da svi optuženi za ratne zločine pred Haškim tribunalom moraju bez odlaganja biti predati tom sudu već je, pre dva dana, usvojena u Senatu.
      
      
      
   

Na spisku uhapšenih u Bratuncu, susednim Skelanima, u Šekovićima i Vlasenici, koji nije konačan niti zvaničan, za sada je 16 imena. U Bratuncu u sredu je uhapšen Jovan Nikolić, direktor OŠ "Branko Radičević" u ovom mestu, a u četvrtak Milovan Matić koji živi u susednoj Kravici. U Skelanima u četvrtak su uhapšeni Milenko Trifunović zvani Čop, Slobodan Jakovljević, Aleksandar Radovanović i Pero Mitrović, a prema još nepotvrđenim vestima u četvrtak popodne još i Dragiša Živanović zvani Kele, Velibor Maksimović Velja i Miladin Stevanović, aktivni policajac iz Skelana.

Privedeni su i Brane Džinić iz Vlasenice i Miloš Stupar iz Šekovića. Spisak se ovde, međutim, ne završava. Bratuncem su juče popodne kružile nezvanične informacije da su uhapšena još četvorica meštana Skelana i jedan aktivni oficir Vojske RS iz Bratunca koji je na službi u Sokocu.

Majka u četvrtak uhapšenog Milovana Matića - Ivka, juče popodne iz glasa je oko kuće u Kravici kukala i naricala za uhapšenim sinom.

- Do danas u 11 sati nisam ni znala šta mi je sa Milovanom. Juče su došla dvojica policajaca i odveli ga na informativni razgovor u Bratunac. Ubrzo se vratio sa jednim policajcem i samo mi sa vrata dao novčanik, inspektor mu nije dao ni da uđe u kuću - kaže Milovanova supruga Rada.

Po njenim rečima, Matići su se u Bratunac doselili maja 1995. godine i Milovan nije bio u Vojsci RS.
- Za vreme rata moj muž je dovlačio kamionom humanitarnu pomoć u Bratunac i okolinu. Išao je po Srbiji kao prosjak, molio za kilogram pasulja ili krompira, 19 kamiona pomoći dovukao je u Kravicu. Kad smo saznali šta se desilo, ceo komšiluk je zaplakao za Milovanom, sad nam je najgore što ne možemo da ga čujemo, da sigurno znamo gde je - kaže ona.

Supruga Jovana Nikolića, Milosava, juče nam je ispričala da je njen muž proteklih dana dva puta bio na informativnim razgovorima u SUP-u u Bijeljini, i da je i u sredu dobio poziv da ide na treći informativni razgovor.
- Kad se vratio, videla sam ga samo sa vrata, rekao mi je da ide u Sarajevo i da je pozvan kao svedok. Kasnije u sredu saznala sam da su ga sproveli u Sarajevo i da je uhapšen. Sramota je kako su to uradili - kaže ona.

Nikolićeva supruga kaže da nijednog sekunda ne sumnja u nevinost svog supruga.
- Decembra 1992. Jovan je teško ranjen, čudom je tada ostao živ. Godinu dana kasnije proglašen je za ratnog invalida, I posle toga bio je samo radno angažovan. Živim sa njim, znam da je čist kao suza. On je čovek koji ni mrava ne bi zgazio. Savest je i meni i njemu mirna - kaže ona.

Jovanova sestra Jelisavka koju smo juče zatekli u Kravici na grobu njenog i Jovanovog brata Dušana koji je poginuo 1995. godine na Crnom Vrhu, rekla nam je da je posebno pogođena načinom na koji je njen brat odveden.
- Dušane ustani da vidiš šta nam rade - kukala je na groblju.

- Rekla sam policajcima u Bratuncu da Jovanovom glavom brane svoje fotelje. Rekla sam i da drugog brata mogu uhapsiti samo preko mene mrtve - rekla nam je Jelisavka.
Jovanov brat Ilija kaže da je ozlojeđen i činjenicom da jedan od brojnih zločina muslimanske vojske iz Srebrenice, onaj u Kravici na Božić 1993, niko više i ne spominje.

- Tog dana je samo u našem seocetu pobijeno 46 staraca i nejači. Tog dana jednom mladiću odsekli su glavu i posle sa njom igrali fudbal u Srebrenici. Za to niko ne odgovora - kaže Ilija.
- Kad hapse bilo bi red i da kažu konačno porodicama tih ljudi gde su i zbog čega ih odvode. Sad niko ne zna šta donosi dan a šta noć - kažu ogorčeno Srbi iz Bratunca.
Z. Šaponjić
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


主天下

Zodijak
Pol
Poruke 2225
Zastava in the back of your mind ;-)
Ne razumem zasto sudovi Republike Srpske ne izdaju poternice (domace i/ili medjunarodne) za muslimanima -- svejedno da li drzavljanima B&H ili Saudijske Arabije -- koji su ubijali Srbe iz Kravice. 
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.