Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:05:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Boziji zakon za pocetnike  (Pročitano 3409 puta)
17. Feb 2010, 11:18:00
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Primetio sam da ogroman uticaj na neslaganje medju ucesnicima foruma ima nepostojanje zajednicke svesti o fenomenu koji zovemo Bog, a najlaksi nacin da se taj fenomen shvati je zakon koji svi koji imaju sposobnost shvatanja realnosti mogu da shvate.
Boziji zakon je uslovljen covekovim mislima koja su delo Boga za razliku od covekovovog zakona koji je uslovljen covekovim delima koji su Bozija misao.
Bog je misao coveka a covek je delo Bozije.
Kao sto svi vidimo/shvatamo covek umire bez obzira sta radi, tako da smrt moze da bude uzrok samo onoga sto
covek ne vidi/ne shvata. A sve sto covek vidi/shvata je uzrok krvne kombinacije ili DNK koja je Bozija Volja a ne
"covekova", sto je odgovor onima koji se pitaju "zasto ce nekima gresi biti oprosteni a nekima nece ?"
Niko ne moze da kontrolise ono sto vidi/shvata ili ne vidi/ne shvata zato niko ne moze da spase svoj zivot.
Sto je cela poenta Boga koji ce delovati kao Spasitelj za neke.
A ti "neki" su oni koji krse covekov zakon " ovde i sada, Matej 24:9 " Tada će vas predati na muke, i pobiće vas, i svi će narodi omrznuti na vas imena mog radi. "
Nemoguce je dovoljno naglasiti "svi narodi" posto ce uvek biti onih koji to ne shvataju jer ima jako puno ljudi kojima su pojmovi "svi" i "sve" apsolutno nepoznati.

Da li neko zna o koji je to covekov zakon koji ljude koji prate Boziji zakon dovodi u zatvor
ili na izvrsenje smrtne kazne ?
Koji je to Boziji zakon koji stvara ljude koje mrze svi narodi ?
« Poslednja izmena: 17. Feb 2010, 11:20:40 od eyepheelYU »
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
Sama cinjenica da neko drugi mora da nam objasnjava i tumaci Bozji zakon, ozbiljno dovodi u pitanje postojanje bilo kakvog zakona te svemocne i sveprisutne supersile zvane Bog.  Iz ovoga se nastavlja niz drugih pitanja, tipa 'zasto svest o jednom takvom fenomenu zvanom Bog, nemaju podjednako, kao Bozije tvorevine, urodjeno svi ljudi na planeti?'. Samo bez praznih odgovora "zato sto nam je Bog dao slobodnu volju da sami dodjemo do Istine"
« Poslednja izmena: 17. Feb 2010, 13:38:26 od inkredibl6 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Nokia Luvmya 520
Sama cinjenica da neko drugi mora da nam objasnjava i tumaci Bozji zakon, ozbiljno dovodi u pitanje postojanje bilo kakvog zakona te svemocne i sveprisutne supersile zvane Bog.  Iz ovoga se nastavlja niz drugih pitanja, tipa 'zasto svest o jednom takvom fenomenu zvanom Bog, nemaju podjednako, kao Bozije tvorevine, urodjeno svi ljudi na planeti?'. Samo bez praznih odgovora "zato sto nam je Bog dao slobodnu volju da sami dodjemo do Istine"
Bog nije nikakva "svemocna i sveprisutna supersila", i taj komentar bi mogao da uputis onima koji ti tako nesto govore, a ne meni, posto ja to nisam rekao.
Objasnjenje svih zakona koje je dato coveku je doslo kroz coveka i nijedna druga zivotna forma na ovoj Planeti nema tu mogucnost.
Svest o postojanju Boga ima samo Bog i niko vise, to i sva ostala objasnjenja se nalaze u "zakonu i prorocima" koji se nalaze u knjizi koju zovemo "biblija". Boziji zakon je zakon zivota i smrti i niceg drugog posto nista drugo ne postoji. Ako si ti jedan od onih koji ne mogu da shvate sta je zivot i sta je smrt i koji i kakav zakon to regulise onda na ovoj temi gubis dragocene momente tvog postojanja.

U tvom komentaru ne mogu da primetim da si procitao ono sto sam napisao posto sa tim nema nikakve veze.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46914
Zastava Босна
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
zasto svest o jednom takvom fenomenu zvanom Bog, nemaju podjednako, kao Bozije tvorevine, urodjeno svi ljudi na planeti?'

Otkuda ti to da nemaju ? Danas ne postoji ni jedna zajednica na planeti koja nema neku vrstu svijesti o Bogu. Neki naucnici smatraju da se u ljudskom mozgu nalazi centar za religiozno ponasanje. Nije li to samo po sebi velika mogucnost tada svima ?
« Poslednja izmena: 18. Feb 2010, 10:50:11 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 387
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
zasto svest o jednom takvom fenomenu zvanom Bog, nemaju podjednako, kao Bozije tvorevine, urodjeno svi ljudi na planeti?'

Otkuda ti to da nemaju ? Danas ne postoji ni jedna zajednica na planeti koja nema neku vrstu svijesti o Bogu. Neki naucnici smatraju da se u ljudskom mozgu nalazi centar za religiozno ponasanje. Nije li to samo po sebi velika mogucnost tada svima ?


Vise sam mislio da nemamo podjednaku svet o Bogu,  misleci na to da ga svuda na planeti dozivljavamo isto. Ovako imamo hiljade razlicitih religija, svaka ima drugaciju predstavu o Bogu, svaka govori da je samo ona u pravu i da ce svi ostali biti kaznjeni.  U odnosu na Boga i svemir, nasa planeta je manja od zrna peska. Nesto ozbiljno nije u redu kad u jednom zrnu pesku ne postoji makar vecinska saglasnost. To moze samo da znaci da niko nije u pravu.

A taj centar za religiju u ljudskom mozgu jos uvek nije istrazen, i vise je vezan za potencijal coveka da veruje, nego za religiju i Boga samom po sebi.  Uostalom ja kao ateista ocigledno i nemam taj centar.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1621
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
inkredibl6 slažem se sa tobom.

Primetio sam da ogroman uticaj na neslaganje medju ucesnicima foruma ima nepostojanje zajednicke svesti o fenomenu koji zovemo Bog, a najlaksi nacin da se taj fenomen shvati je zakon koji svi koji imaju sposobnost shvatanja realnosti mogu da shvate.
Boziji zakon je uslovljen covekovim mislima koja su delo Boga



I tu sam prestao da čitam  Smile

Ti definitivno nemaš "sposobnost shvatanja realnosti." Ovde niko nije upseo da napiše više gluposti od tebe. Zaslužuješ nagradu za to.  Smile
« Poslednja izmena: 19. Feb 2010, 21:59:33 od framling »
IP sačuvana
social share
@nikolajovic "People arguing over gods, religions, and national boundaries, which are absolutely imaginary." - Neil Gaiman

Očekivano, momci sa manjkom pameti i viškom adrenalina su iskorišćeni, ali #BGPride je protekao mirno a čuo sam i da žurka tek počinje. Wink
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8856
Zastava Cyber Space
OS
Windows 7
Browser
Opera 9.80
mob
Samsung Galaxy SII
Citat
Boziji zakon je uslovljen covekovim mislima koja su delo Boga

 Smile

Kada cemo da stignemo do nivoa intermediate  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.8
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: inkredibl6
Vise sam mislio da nemamo podjednaku svet o Bogu,  misleci na to da ga svuda na planeti dozivljavamo isto. Ovako imamo hiljade razlicitih religija, svaka ima drugaciju predstavu o Bogu, svaka govori da je samo ona u pravu i da ce svi ostali biti kaznjeni.  U odnosu na Boga i svemir, nasa planeta je manja od zrna peska. Nesto ozbiljno nije u redu kad u jednom zrnu pesku ne postoji makar vecinska saglasnost. To moze samo da znaci da niko nije u pravu.

A taj centar za religiju u ljudskom mozgu jos uvek nije istrazen, i vise je vezan za potencijal coveka da veruje, nego za religiju i Boga samom po sebi.  Uostalom ja kao ateista ocigledno i nemam taj centar.
Bog je istina, a istina je rec osvemu sto postoji, tako da su svi ljudi na svetu koji imaju svest o onome sto postoji
dozivljavaju isti osecaj. Religije su lazi o Bogu posto istina moze da bude samo jedna, moze da postoji samo jedan Bog, a nijedan "Bog" kojeg "velicaju" religije ne postoji.
U pravu su samo ljudi koji govore istinu. Mogucnost verovanja imaju mnogi ljudi tako da su razlicita verovanja samo uzrok lokacija na kojima ljudi zive.
Citat: framling
Ti definitivno nemaš "sposobnost shvatanja realnosti." Ovde niko nije upseo da napiše više gluposti od tebe. Zaslužuješ nagradu za to.  Smile
Da li bi mogao da objasnis koje sam ja to gluposti napisao ?
Samo o realnosti i govorim, nemam nikakva verovanja.
Zakon je misao, Bog je misao, ljudi na ovom forumu bi trebalo to da shvate, to je sve sto sam rekao.
Citat: ThePhilosopher
Kada cemo da stignemo do nivoa intermediate  Smile
Svi smo na istom nivou, like one under the Sun.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 10:05:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.08 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.