Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Божији промисао ( Божија воља или случајност)  (Pročitano 24396 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Citat
Ti si rodjen zato sto su drugi morali da umru i ti si toliko nezahvalan za svoj zivot, da moras da prozivas onoga koji je tvoj zivot kreirao ?
Значи, ако је он "незахвалан", а он "нема" своју вољу, онда није он незахвалан, него је Бог незахвалан за човеков живот? Smile
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: bjbojan
Значи, ако је он "незахвалан", а он "нема" своју вољу, онда није он незахвалан, него је Бог незахвалан за човеков живот? Smile
Ne, to znaci da je on nezahvalan Bozijom voljom, radi se o fizickom osecaju nezadovoljstva koje Makros ima
bez obzira zasto ga ima.
Kakve veze ima osecaj necega sa voljom ?!?
A narocito sa losim osecajem kao sto je nezadovoljstvo, jel' znas ljude koji zele da budu nezadovoljni ??
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 6227
OS
Nepoznat
Browser
Nokia6070 2.0
mob
Samsung 
Onda očigledno ne mogu ništa promeniti po tom pitanju, jer moram biti nezahvalan. Nije do mene. YU ako tako stvari stoje zašto upozoravaš MM da ćeš ga prijaviti moderatoru, njegov post je Božija volja. Tako da je Bog taj koga trebaš prijaviti. Mada kako Boga ne mogu banovati, ne vredi prijavljivati. A i nećemo da rizikujemo da naljutimo Boga, jer ako on počne deli banove...
IP sačuvana
social share
"Na putu ka istini čovjek može da
napravi samo dvije greške. Da ne
prodje cijelim putem, ili - da ni ne
krene."  Buda
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Onda očigledno ne mogu ništa promeniti po tom pitanju, jer moram biti nezahvalan. Nije do mene. YU ako tako stvari stoje zašto upozoravaš MM da ćeš ga prijaviti moderatoru, njegov post je Božija volja. Tako da je Bog taj koga trebaš prijaviti. Mada kako Boga ne mogu banovati, ne vredi prijavljivati. A i nećemo da rizikujemo da naljutimo Boga, jer ako on počne deli banove...
Tako je, moras biti nezadovoljan, nije do tebe, ali to ne znaci da ces uvek biti nezadovoljan.
Tako je, njegov post je Bozija volja, bas kao sto ce moje prijavljivanje moderatoru ( za uvredu ) biti Bozija volja
ukoliko me bilo ko nazove 'sektasem".
Kao sto sam napomenuo vise puta, niko nikada nece moci da optuzi Boga za bilo sta, posto niko nikada nece znati ko je Bog.
Surovo jeste, ali je realnost u kojoj su ljudi bezicne marionete jednog coveka koji je sve stvorio.
Ima marioneta koje ce umreti zadovoljne a ima marioneta koje ce umreti nezadovoljne i ima marioneta koje
nece umreti bez obzira sta one o tome osecale.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
@eyepheelYU

Да ли ти лично за себе вјерујеш да ћеш дочекати "Ново небо и Нову земљу" или очекујеш да ћеш умрјети као и сви ми остали '?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
@eyepheelYU

Да ли ти лично за себе вјерујеш да ћеш дочекати "Ново небо и Нову земљу" или очекујеш да ћеш умрјети као и сви ми остали '?
Ja sam rodjen bez mogucnosti verovanja, nemam mogucnost da imam poverenje u ono sto ne postoji.
Znam da ce da mi se desi samo ono sto mora da mi se desi, bas kao sto mi se do sada desavalo ono sto je moralo da mi se desi.
Znam da nemam apsolutno nikakvu vrednost zato sto nemam zaslugu za ono sto je u mom zivotu.
Samo ponavljam ono sto pise u bibliji o onima koji nece umreti, za sada ja znam da ja umirem, bas kao i
oni koji koji su odredjeni da ne umru.
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Чувајте Љубав !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 46871
Zastava Босна
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Samsung Galaxy S6 edge+
Samo ponavljam ono sto pise u bibliji o onima koji nece umreti, za sada ja znam da ja umirem, bas kao i
oni koji koji su odredjeni da ne umru.

Што се мене тиче ја знам да ћу тијелесно умријети, и не може бити другачије. Али си ме заинтересовао да ти поставим питање када већ тврдиш да много шта знаш... Ако си рођен без могућности да вјерујеш, онда предпостављам да знаш хоћеш ли бити међу онима који неће искусити смрт...
« Poslednja izmena: 22. Nov 2009, 15:41:32 od Magic Master »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Citat: Magic Master

Што се мене тиче ја знам да ћу тијелесно умријети, и не може бити другачије. Али си ме заинтересовао да ти поставим питање када већ тврдиш да много шта знаш... Ако си рођен без могућности да вјерујеш, онда предпостављам да знаш хоћеш ли бити међу онима који неће искусити смрт...
Znanje je energija koja stvara dozivljaj, ti svoju smrt nisi doziveo i ti nemas znanje o svojoj smrti.
Ti samo imas logicku pretpostavku zasnovanu na iskustvu u kojem si se nagledao smrti drugih ljudi koji su kao i ti rodjeni.
Odakle ti uopste ideja da oni koji ne mogu da veruju sve znaju ?
Kako neko ko zna da umire moze u isto vreme da zna da nece umreti ?
Ja vrlo dobro znam da je moj zivot u rukama Gospoda Boga, a ne u mojim rukama, tako da ja ne mogu da govorim o mom zivotu, nego samo mogu da posmatram kako moj zivot govori o meni.
Isus je veoma elegantno objasnio coveku da se ne brine o "svom zivotu" zato sto se i njemu vec pobrinuo Gospod Bog, njegov Otac. Matej 6:25
" Zato vam kažem: ne brinite se za život svoj, šta ćete jesti, ili šta ćete piti; ni za telo svoje, u šta ćete se obući. Nije li život pretežniji od hrane, i telo od odela ?
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 999
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Значи, човек има могућност избора да се брине или не брине ---> има своју вољу.
IP sačuvana
social share
Сети се одакле си пао и почни да чиниш своја прва дела!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4804
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.15
mob
Nokia Luvmya 520
Значи, човек има могућност избора да се брине или не брине ---> има своју вољу.
Nema, covek ili brine ili ne brine u zavisnosti od stanja svesti.
Da li bi neko brinuo za nesto kada bi mogao da ne brine ?

Isus kaze "ne brinite se" a 'hriscanska' religija primorava coveka da se brine o "svojim" postupcima.
Isus kaze sve je Volja Bozija, a 'hriscanstvo' kaze sve je "slobodna volja".
IP sačuvana
social share
Covecanstvo se deli na inteligentne bez laznog boga, i one sa laznim Bogom bez inteligencije.
Jewpiter
Prijatelj je covek koji tebe voli, a ne covek kojeg ti volis.
Jewpiter

How much cocaine did Charlie Sheen take ?         Enough to kill two and a half men.
Makros_Crni : " Dozvolio sam sebi da budem obmanjen. "
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.