Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Боже Правде или Хеј Словени?  (Pročitano 24952 puta)
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Pa sad, da se svadjamo nema potrebe.
Kao sto imas pravo na versku, tako imas pravo i na nacinalnu slobodu i veroispovest, kao i pravo na politicko opredeljenje... ako tebi smeta Bog jer si ateista, meni smeta kralj jer sam republikanski orijentisan... Po toj logici ima puno pravo i hrvat ili madjar da trazi svoje mesto u toj himni.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1737
mob
Nokia N95
Jednostavno je nemoguce napraviti neku himnu koja bi zadovoljila ukus svakog stanovnika neke zemlje i to niko ne treba ni da pokusava jer nikad nece uspjeti. Dovoljno je vidjeti npr. zakone neke zemlje kad se donose u Skupstini. Jedne stranke guraju svoje amandmane, neke druge svoje i na kraju se usvoji nesto sto je u vecoj ili manjoj mjeri mjesavina svih tih prijedloga ali ni takav zakon ne zadovoljava sto posto svaku stranu i uvijek ce neko imati neke primjedbe na taj zakon u cjelini ili samo u nekim njegovim dijelovima.
Isto je i kod himne, odredjen broj stanovnika jedne zemlje (konkretno Srbije) su vjernici, odredjen broj su ateisti. Svi vjernici nisu pripadnici iste vjere ili nacije kao sto i svi ateisti nisu pripadnici iste nacije. Medju ateistima i vjernicima ima republikanaca, monarhista i ko zna kakvih jos politickih opredjelenja sto cijelu stvar dodatno komplikuje. Svaki pokusaj da se napravi jedna himna koja bi zadovoljila interese svih ovih grupa koje su medjusobno jako isprepletene je ravan pokusaju pravljenja perpetum mobila. Znam da postoji mozda (ovo su samo primjeri) vecina ljudi koji su vjernici, vecina koji su republikanci, vecina koji su Srbi itd ali medju svim tim vecinama treba da se nadje jedna koja je da tako kazem apsolutno veca u odnosu na druge i koja moze obuhvatiti najveci broj stanovnika jedne zemlje. Po meni je to Slovenstvo. Jer i onaj vjernik (bilo da je pravoslavac, katolik, musliman ali u vecini slucajeva) i onaj ateista (u vecini slucajeva) i republikanci (u vecini slucajeva) i monarhisti (u vecini slucajeva) su Slovenskog porijekla i oko toga se svi bez nekih vecih problema slazu i to im je svima zajednicko. Slovensko porijeklo ih sviju cvrsce povezuje nego bilo sta drugo i prije ce se posvadjati oko bilo cega nego oko toga.
I tu se uopste ne radi o negiranju necijeg prava na vjersku ili nacionalnu vjeroispovjest jer izbor himne nije akt koji nesto propisuje ili ogranicava, himna je jednostavno himna. Madjar ce i dalje imati Ustavom i zakonima sva prava i sve obaveze koja mu pripadaju, Albanci isto, Hrvat koji zivi u Srbiji isto (a posto su i oni Sloveni nemaju ni najmanje razloga da se bune) itd.
IP sačuvana
social share
Everything that has a beginning has an end. Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Hronicar svakodnevice


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 755
mob
Nokia 3110c
Maaaaaa. Znas sta ja necu da budem majmun kao ovi sto su zvizdali dok nam se nacionalna himna svira. Pa bas zato kazem da ako vec menjaju himnu, trebali su da stave nesto novo. Jer ovo i jeste nova drzava. A Ivane i ja nikako nisam za kralja to si valjda shvatio iz mojih postova na ovoj temi, ali jednostavno me vredja sto zelim da pevam nasu himnu i da ustanem i stavim ruku na srce dok se njena melodija cuje, a ovako to jednostavno ne mogu. Mozda bih mogao da ne cujem tekst pa mozda i da stavim ruku na srce ali to samo ulazi u usi. Po meni se to kosi sa pravima koja su data Ustavom. A gde se to sto bi Hrvati i Madjari hteli himnu po svome kosi sa ustavom?? Nigde. Nemaju prava na to. Znaju se njihova prava kao i prava svih ostalih manjina. Ali ja nisam manjina ponavljam. I naravno da nemam nameru da se svadjam Ivane i ne znam odakle ti ta ideja.
IP sačuvana
social share
kama, al' ne sutra - danas bre
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mozda nisi nacionalna manjina, ali verska ocigledno jesi, jer se velika vecina ljudi deklarise kao pravoslavni vernici, dakle manjina si. So am I, al meni u toj himni bog i ne smeta toliko, vise mi smeta kralj.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
King has been moved...Stavljene su SRPSKE ZEMLJE.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 575
Bilo bi super kad bi ponovo postavili himnu Boze Pravde posto se uops1te ne identifikujem sa himnom Hej Sloveni, ona pretstavlja drugu drzavu i vreme koje je ve¢ proslo. Isto tako nebih stavio himnu Boze Pravde posto ona isto pretstavlja proslost i mislim da Srbija treba da gleda na budu¢nost i mislim da nove stvari koje napravi dava¢e nam novi duh, jer narod se toliko napatio i nova himna ¢e dati novi duh nasem narodu.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Iz tvojih usta u Bozije usi Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
To sto je king izbacen je isto ko kad bi sad umesto F.k. Partizan sad stavio naziv F.K. Vojska SCG ili umesto Crvena Zvezda, Crveni Fenjeri... mos ti to menjati do prekosutra... narod ce pevati kralja, pevace partizana, pevace zvezde...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Oces reci da ova himna nece bas dobro proci?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Dobro proci.. pa nije to cecin cd da dobro prodje ili ne prodje...  hocu da kazem da je nece pevati onako kako pise... pa ce opet biti pickaranja.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.