Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:42:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: boxer motor pitanje  (Pročitano 4222 puta)
03. Jun 2008, 23:36:54
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N97mini
 Smile
pozdrav svima, imam jedno pitanje,i nadam se da neko zna u čemu je fora.
Ovih dana sam počeo da razradjujem nov motor za model.
U pitanju je benzinski motor zapremine 48 kubika. dvocilindrični  bokser.
Primetio sam da u toku rada levi cilindar radi na većoj temperaturi od desnog. gledano sa prednje
strane aviona. Malo sam čačkao po netu i našao podatak da je to "normalno"
za boksere koji su dvotaktni i hrane se jednim karburatorom. i to je sve ,konkretan razlog nisam uspeo da
saznam. Moje predpostavke su da to možda ima veze sa smerom rotacije radilice,koja stvara strujanje smeše u karteru tako
da u jedan cilindar ubaci više ,a u drugi manje goriva.
Da li dobro razmišljam ili totalno grešim.
U ovom slučaju smer rotacije je kontra od kazaljki na satu ,opet gledano sa prednje strane aviona. Smile

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

boxer.jpg
(140.08 KB, 640x480)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
 Smile
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Fly Baby, fly...

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 11585
Zastava Serbia
OS
Windows 98
Browser
Internet Explorer 6.0
Nisam ti ja nikakav strucnjak ali karter i dovod goriva ne bi trebali da imaju veze. U karteru bi trebalo da ima ulja a ne goriva. Ili sad ja gresim i bio sam u zabludi godinama? Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Reign in Blood

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 20579
Zastava SRBIJA
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
Ne, ovo je stvarno neobicno. Jel to znaci da treba neki dodatni deflektori za hladjenje?
IP sačuvana
social share
 
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Jel ovo klasican dvotaktni motor koji radi na mesavinu?
Ako je tako, onda se kod takvih motora radilica podmazuje preko ulja u gorivu, sto znaci da nema ulja u karteru. Prvo se gorivo iz karburatora ubrizga u kuciste radilice i zatim se pod dejstovm vakuma kojeg napravi klip, gorivo ubacuje u cilindar.

Sto se tice grejanja jednog cilindra vise, proveri da nije do paljenja.
« Poslednja izmena: 04. Jun 2008, 00:53:57 od 211 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N97mini
 Smile nije paljenje, probao sam da menjam mesto svećicama, kablovima.
i uvek isto. inače je paljenje baterijsko mikroprocesorki upravljano. na radilici ima magnet,i senzor
ga očitava i onda u zavisnosti od broja obrtaja šteluje sam predpaljenje.
Nije problem u toplijem cilindru nego onom hladnijem,čini mi se da on dobija više
goriva i naravno ulja pošto je mešavina u pitanju. pa se guši.
Sad za razradu je mešavina 25:1 a posle razrade će biti 50:1 (preporuka proizvodjača)

Gledano u preseku motora sa prednje strane put gorivu može biti otežan do ovog toplijeg cilindra, probaću to da nacrtam i priložim uz ovo.
mešavina ulazi kroz karburator u kućište (koje sam ja brzopleto nazvao karterom)radilice koja se okreće u smeru kontra od kazaljki na satu,ta radilica normalno usled rotacije zarotira i smešu u kućištu,i prvo nailazi u tom slučaju na desni cilindar koji je recimo tog momenta na usisavanju smeše
 ,usisa jedan deo , u isto vreme usisava i drugi cilindar,levi kojem ostaje manje goriva jer je desni bio prvi na putu gorivu.
Zvuči nerazumljivo al kad postavim sliku biće jasnije, naravno možda grešim.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 898
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Posto je paljenje elektronsko, onda je mala verovatnoca da je ono u pitanju, ali nikad se nezna. Ako imas mogucnosti, probaj da zamenis tvoje paljenje drugim i vidis da li je ostao isti problem. Mozda na tom izlazu paljenja za problematican cilindar ne daje dobru varnicu ili je povremeno prekida.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N97mini
 Smile
Sobzirom da oba cilindra rade isti takt, menjao sam kablove levi na desni i obrnuto,mislim svejedno koji je gde i uvek ista
priča. levi topliji desni hladniji. e sad danas sam shvatio da elisa nabacuje vazduh na rupicu na karburatoru kroz koju membrana
na osnovu atmosferskog pritiska steluje smešu.
Zalemio sam parče cevčice na nju i postavio na cevčicu crevo koje sam sproveo u trup aviona gde nema uticaja
elise. i neverovatno ,ali motor sad radi osetno bolje. ne izbacuje više ulje na auspuh u onoj meri kao pre intervencije.
mada i dalje ima razlike u temperaturi. pozajmiću ovih dana laserski merač temperature i onda znati da li je
ta razlika u granici normale. Smile
« Poslednja izmena: 04. Jun 2008, 23:04:55 od nenuska »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N97mini
 Smile
Evo slike ,presek motora gledano sa prednje strane. Naravno uprošćeno maksimalno ,al će poslužiti
za šta je namenjeno.
U centru je radilica koja ima smer rotacije označen crvenim strelicama oivičene crnim.
Logično je da će ona svojim kretanjem rotirati i smešu goriva i vazduha. na crtežu crvene strelice.
Kroz karburator naravno ulazi u kućište i kreće da se rotira, nailazi na prvi cilindar ( na crtežu zaokružena jedinica )
Jedan deo ulazi  u cilindar, a do drugog ima jos puta (zaokružena dvojka )
Naravno da oba cilindra usisavaju, sabijaju i ekspandiraju istovremeno ,ali drugi ja mogao da se napuni samo
preostalom smešom od predhodnog takta.
Dakle kad se podesi dovoljna količina goriva za drugi cilindar ,prvi dobija previše i nesagoreva dobro.
Kad se smanji količina na dovoljnu za prvi ,drugi nema dovoljno , više se greje.
Zaključak bi bio da treba naći kompromis, nešto izmedju. Tako da prvi bude na granici viška ,a drugi na granici manjka goriva.
Postavljanjem cevčice i creva pomenutog u prethodnoj poruci ,vec sam popravio situaciju.
Kad se predje na manje masno gorivo bice to sledeći korak, i na kraju još fino podešavanje igli na
karburatoru bi trebalo da postigne baš to
Po tvrdnji proizvodjača levi cilindar oko 315 stepeni farenhajta ,a desni 280, nisam preračunavao u celzijuse.

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

rad.jpg
(112.59 KB, 1024x768)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 161
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N97mini
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 26. Apr 2024, 07:42:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.