Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 21 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bošnjaci Sandžaka zatražili autonomiju i pravo na bosanski jezik  (Pročitano 22024 puta)
Poznata licnost


Sors aspera monstrat amicum

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3520
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Samsung Galaxy II
au mokili,sam sebi si uskocio u usta  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zakon je tu da bi bio prekrsen

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 590
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
BlackBerry 8800
Pa nije mokili kriv,pa mi smo govna Smile Smile Smile Smile
("Profesionalac" za one koji ne znaju)
« Poslednja izmena: 05. Jul 2009, 20:36:06 od fitosept »
IP sačuvana
social share
Edit by kokota: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows Vista
Browser
Opera 10.00
mob
BlackBerry bold
wejmene,

Niko tvoj nije bio Srbin, tvoj identitet zasniva se na nekim bajkama i mitovima, a ne na onom sto su bili i sto su radili tvoji preci.
a sta sam ja to majke ti? deder prosvetli me  Smile

pa srbi su narod bez zajednickog porjekla, nastali su politickim programom, kako ti to nije jasno, ja se ne mogu s vama utrkivati, ja stavim hiljadu dokaza, a vi se smijete tome...ali kao sto rekoh budi to sto jesi...ako si iz bosne, bosnjak si, ako si iz crne gore crnogorac si, ako si iz hrvatske hrvat si i to je to..ne bi se ovdasnji narodi prozivali u proslostii  Bosnjanima,  ne bi zemlju zvali Bosna... nego bi je zvali Zapadna Srbija...!Zar ne?postavljeno je bilo kako su se srbi isfabrikovali politickim stivom i.grasanina u bosni ali je cjenjeni moderator to obrisao...


u pravu si brate, i ja to isto kazem.
a da si citao i nesto drugo od istorije, sto nisu pisali dr-mr- ovi, muhamed filipovic i ostali praznoglavci znao bi i zasto si u pravu.
svi smo mi potomci starih srba. cak i iliri. u medjuvremenu smo pod raznim uticiajem osnivali i svoje naicije, tako da je i tvoja nacija - bosnjacka apsolutno legitimna. problem je sto se srbi u rs izjasnjavaju kao srbi i zele da se izdvoje iz bih kojoj ne zele da pripadaju jer zele da zive sa nama.
to bi vi trebali da shvatite i da ne divljate bespotrebno, jer to je prirodna stvar.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Sreća je kada ti smrt zakuca na vrata a ti nisi tu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15304
Zastava Сремска Митровица
OS
Windows Vista
Browser
Safari 4.0
mob
Alcatel 
au mokili,sam sebi si uskocio u usta  Smile


Jadan mokili , smrdi mu iz usta.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Sony xperia
Smisao postojanja teme ?? Ne postoji.

Lock
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
Nudio se Miloševiću


Muftija Muamer Zukorlić na sve načine pokušavao da postane reis. Kada mu to nije uspelo, aktivirao je priču o Sarajevu kao duhovnom centru Bošnjaka iz Sandžaka

NOVI PAZAR - Jedan dokument iz 2000. godine sa potpisom muftije Muamera Zukorlića, upućen iz Novog Pazara vladi tadašnje Savezne Republike Jugoslavije, a objavljen na sajtu Sandžaknjuz pod naslovom "Od Miloševića tražio da ga postavi za reisa SR Jugoslavije", ponovo je ovih dana uzburkao duhove u ovom delu Srbije.

Iz Zilkićeve Islamske zajednice Srbije tvrde da je upravo taj faksimil očigledan dokaz da je Zukorlić jedno pričao i govorio te 2000. godine, a da drugo govori danas, kada tvrdi da "Bošnjaci u Sandžaku imaju jednog verskog poglavara i jednog duhovnog vođu, i da je on u - Sarajevu", odnosno da "Bošnjacima u Srbiji nije potreban drugi reis sem onog u Bosni".
U dokumentu, koji je sada objavljen, navodi se da Zukorlić 2000. godine obaveštava Vladu SR Jugoslavije da je "imajući u vidu interese vernika sa područja SR Jugoslavije, 9. septembra 1998. godine u Novom Pazaru održan Sabor Islamske zajednice, na kome je, u skladu sa Ustavom IZ u Bosni i Hercegovini, usvojen novi Statut IZ u Jugoslaviji sa sedištem u Novom Pazaru".

"Na Saboru je posebno naglašena konstatacija da je novi Ustav IZ dao punu autonomnost islamskim zajednicama izvan Bosne i Hercegovine, uvažavajući specifičnost država u kojima se nalaze", stoji u ovom pismu, uz zahtev Zukorlića Vladi SR Jugoslavije da "reši pravni položaj IZ u Jugoslaviji".
- Zukorlić je tada Islamsku zajednicu Sandžaka promovisao u IZ u Jugoslaviji sa očiglednom namerom da on bude poglavar, odnosno reis te zajednice, jer čim je reč o IZ države, ona za poglavara mora imati reisa. Kad tu nameru nije ostvario, odnosno kad je kasnije izabran drugi reis, on je promenio mišljenje. Pošto njemu nikako ne odgovara da bude drugi čovek, već samo prvi, on je iz čisto ličnih interesa promenio stav o pravnom ustrojstvu IZ na ovom prostoru - kaže efendija Adem Zilkić, reis IZ Srbije.

Zilkić, sem ovog, tvrdi da sednica Sabora koju pominje Zukorlić nije ni održana već je "fingirana kako bi se Vlada obavestila da je osnovana IZ u Jugoslaviji i kako bi se posredno otvorilo pitanje postavljanja Zukorlića za reisa te zajednice".
Juče smo pokušali da čujemo i kako optužbe Zilkića i objavljeni dokument komentarišu u Zukorlićevoj IZ u Srbiji, ali se na telefone u kabinetu glavnog muftije, kao i na telefon portparola niko nije javljao.   

DVOLIČNOST
- Da je Zukorlić tada postavljen za reisa, sve bi bilo u redu, priča o reisu u Sarajevu bi otpala, ali kako se to nije desilo, kako on nije postao reis, a to je pokušavao na sve načine, on sada priča kako Bošnjaci u Srbiji imaju jednog reisa i da je on u Sarajevu. Tu dvoličnost ovaj dokument sasvim potvrđuje - kaže reis Zilkić.


Izvor: Kurir
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 21 22
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.