Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bosna i Hercegovina, jedna, dvije, ili vise istina...  (Pročitano 12004 puta)
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 140
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
pogledaj koji su narod gorani ustvari...islamizirani Srbi
oni nisu nacija jer ta nacija nije postojala
cak i da jesu danas prije to nisu bili...
ma naravno,i oni su srbi  Smile
ovako,oni nisu nacija već narod(sociologija za prvi razred srednje  Smile )
oni imaju svoj jezik i kulturu,i ne izjašnjavaju se kao srbi nit su ikad bili..

zato sto vi bosnjaci niste bosnjaci ... vi ste srbi, vama tece srpska (ili crnogorska krv)

ne postoji bosnjak. nikad nije ni postojao.

samo sto ste za vreme turaka preuzeli muslimansku veru iz razloga da ne budete ubijeni, da vam (e j**i ga, sad sam zaboravila, beg, sultan ...) ne spava sa zenom za vreme prve bracne noci, i ostalo.
pročitaj načertanije draga srpkinjo,i ne izmišljaj  stvari..
ako je tako,onda je sultan spavo sa svim srpkinjama jer eto srbi nisu primili islam,totalna glupost..

ne znam,baš je nekako ohrabrujuće vidjeti kako niti jedan od ovih "protivnika" Bosne nije naveo niti jedan logičan argument protiv tekstova koji su postavljeni,tako da se vidi zapravo ko su ti ljudi..
čekam reakcije na tekst načertanija,osim naravno ako mi opet ne izbrišete poruku  Smile
« Poslednja izmena: 17. Dec 2007, 23:41:13 od bb11 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1148
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

samo sto ste za vreme turaka preuzeli muslimansku veru iz razloga da ne budete ubijeni, da vam (e j**i ga, sad sam zaboravila, beg, sultan ...) ne spava sa zenom za vreme prve bracne noci, i ostalo.


Znaci po ovom tvom komentaru Turci su spavali sa Srpkinjama prve bracne noci........svasta

Ovakvu glupost odavno nisam procitao..........
« Poslednja izmena: 18. Dec 2007, 00:04:15 od Uragan »
IP sačuvana
social share
Jedna anegdota koja to ilustrira je da je Husein-kapetanov navodni odgovor na pitanje da li se boji rata sa Osmanlijskim carstvom bio Boga se bojim malo, odgovorio je, Sultana nimalo, a Vezira - ko dorata svoga.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 543
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
da pocnem od hercegovine:

hercegovinu cine:
1. srbi hercegovci, poreklom iz crne gore.
2. hrvati hercegovci, poreklom iz crne gore (pokatoliceni srbi)
uglavnom


severni deo bosne, krajisnici, za njih kazu da su jedini i "najcistiji" srbi.

srednji deo bosne:

1. srbi
2. srbi - muslimani (koji su za vreme turaka uzimali muslimansku veru). mada bih ja rekla da ih je vecina poreklom iz crne gore.
3. muslimani - mozda 10%.

primer:

Neko ce me ubediti da je Musan Topalovic Caco, koji je za vreme rata u Sarajevu bio koljac, spominje se vec na bureku, bio musliman.
Topalovic sigiurno nije muslimansko prezime. haha, nema sanse.

Drugi primer: komsinica iz Sarajeva, je muslimanka, a njen stric je srbin. i sama je rekla da joj je deda, dedo, imao ikonu i kandilo u kuci.

tako da je BIH uglanvom sacinjavala nacija: srbi.

i tek kad se svi ti srbi, ujedine, svi, tek onda mozemo razmisljati o nekom srpskom narodu i srpskoj zemlji.

ej moja mirjanammm da znas koliko neznas bila bi najpametnija osoba na svijetu bas si g.... skontaj ako mozes.
IP sačuvana
social share
tko se pod njimmm vije kukavica nije...crven bijeli plavi to je barjak pravi...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
pogledaj koji su narod gorani ustvari...islamizirani Srbi
oni nisu nacija jer ta nacija nije postojala
cak i da jesu danas prije to nisu bili...
ma naravno,i oni su srbi  Smile
ovako,oni nisu nacija već narod(sociologija za prvi razred srednje  Smile )
oni imaju svoj jezik i kulturu,i ne izjašnjavaju se kao srbi nit su ikad bili..

zato sto vi bosnjaci niste bosnjaci ... vi ste srbi, vama tece srpska (ili crnogorska krv)

ne postoji bosnjak. nikad nije ni postojao.

samo sto ste za vreme turaka preuzeli muslimansku veru iz razloga da ne budete ubijeni, da vam (e j**i ga, sad sam zaboravila, beg, sultan ...) ne spava sa zenom za vreme prve bracne noci, i ostalo.
pročitaj načertanije draga srpkinjo,i ne izmišljaj  stvari..
ako je tako,onda je sultan spavo sa svim srpkinjama jer eto srbi nisu primili islam,totalna glupost..

ne znam,baš je nekako ohrabrujuće vidjeti kako niti jedan od ovih "protivnika" Bosne nije naveo niti jedan logičan argument protiv tekstova koji su postavljeni,tako da se vidi zapravo ko su ti ljudi..
čekam reakcije na tekst načertanija,osim naravno ako mi opet ne izbrišete poruku  Smile


Bošnjaci Prizrena su vjerovatno 99% u samoj čaršiji, zato i sami Albanci čaršiju smatraju njihovom ili su je smatrali prije rata. Ne radi se o Goranima (koji se također deklarišu kao Bošnjaci), nego o Bošnjacima koji su nakon aneksije BiH napustili Bosnu, te preselili u tadašnje Osmansko carstvo, uglavnom u sadašnju Tursku, Makedoniju, Kosovo i Albaniju.

evo nekih detaljnijih informacija:

Bošnjaci se na Kosovu mogu, prema porijeklu i jezičkim specifičnostima, tretirati kao dvije grupe jednog nacionalnog korpusa. Prvu grupu čine Bošnjaci autohtonog porijekla i uglavnom su naseljeni u južnom dijelu Kosova, po šarplaninskoj geografskoj destinaciji formiranoj kao regije Gora, Župa i Prizrenski Podgor, te u Prizrenu, ali i po drugim kosovskim gradovima i većim seoskim naseljima gdje su dolazili motivisani ekonomskim razlozima. Oni se međusobno, a i od susjeda, oslovljavaju imenom lokalne geografske pojmovnosti kao Gorani//Goranci, Župljani, Podgorci//Podgorani, kao i sličnim derivetivnim formama od ovih standardnih etnonima. Drugu etno-jezičku grupu Bošnjaka čine oni koji su se u prošlosti ovamo doseljavali, dominantno kao muhadžiri na putu prema Istoku, ovdje se naseljavali, ostajali i adaptirali se sa sredinama i drugim etničkim i jezičkim zajednicama. Oni su se ovdje doseljavali tokom 18., 19. i 20. vijeka, i uglavnom poslije Berlinskog kongresa 1878. godine, zatim poslije Prvog i Drugog svjetskog rata. Dolazili su iz Sandžaka, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske... Ovdje su, na nekim regijama, formirali svoja veća naselja, ali su se naseljavali i u drugim krajevima Kosova. Najviše su se naseljavali u Peći i oko ovog gradskog naselja (Vitomirica, Dobruša i druga sela u okolini), u Dečanima i susjednim selima (Rastavica), u Đakovici, Prizrenu, Ferizaju, Mitrovici, Prištini, Istoku... Prema istraživanjima mr. Redžepa Škrijelja, naseljavanja je bilo i za vrijeme turske vladavine - po naseljima Kosovskog vilajeta. On je zabilježio da su Ferizaj osnovali, u stvari, doseljeni Bošnjaci.

zemljakinja ti tvrdi da su ti Goranci Bosnjaci Smile
sta god da su nisu nacija bili a smatraju se Srbima
Goranci
Iz projekta Википедија
Skoči na: navigacija, pretraga

Goranci (Gorani) su južnoslovenski narod, naseljeni pretežno na Kosovu i Metohiji, odnosno u regionu Gora (opština Dragaš). Islamske su veroispovesti, a govore "našinskim" dijalektom torlačkog govora, koji se obično označava kao srpski. Prema popisu stanovništva iz 2002. godine, u Srbiji (bez Kosova) je živelo 4.581 Goranaca. Ukupno ih ima oko 18.000. Iako su Goranci u Srbiji od strane države priznati kao poseban narod, neki ih smatraju etničkom grupom Srba, Bugara ili Makedonaca, s obzirom na njihovo etničko poreklo.
Sadržaj
[sakrij]

    * 1 Istorija
    * 2 Literatura
    * 3 Vidi još
    * 4 Spoljašnje veze

Istorija [uredi]

U većini goranskih sela nalaze se razvaline srpskih crkava. Osim jezika, Goranci su sačuvali i mnoge srpske običaje. Islam su počeli primati još u 16. veku, a početkom 18. veka, posle srpskih seoba pod patrijarsima, u masama su postajali muslimani. Prelazaka u Islam je bilo i krajem 18. i početkom 19. veka.

Poslednja hrišćanska porodica izumrla je u goranskom selu Brod 1855. godine. Goranci su sve do pred kraj 19. veka zimovali sa stokom u primorju Jadranskog i Egejskog mora, zatim u Trakiji i Anatoliji.

Mada su primili Islam, nisu se albanizovali, tako da su veoma stradali od susednih Albanaca, Ljumljana. Ljumljani su od 1878. godine učestali sa pljačkanjem stoke Goranaca sa letovališta na Šari. Zbog ovih nasilja, Goranci su sve do oslobođenja išli na rad, čak i u Austriju, Rumuniju i Malu Aziju. Ni do 1927. godine nisu prestali upadi albanskih pljačkaša iz Ljume preko granice.

Literatura [uredi]


cak i da jesu nacija opet to ne mjenja cinjenicu da su na teritoriji Bosne u predtursko doba zivile osobe s imena Hrvoje,Vuk Milutin Jelena Pavle Petar i tako dalje i da su se smatrali Srbima i Hrvatima i da ih je istorija tako smatrala i zvala Smile
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3484
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
da pocnem od hercegovine:

hercegovinu cine:
1. srbi hercegovci, poreklom iz crne gore.
2. hrvati hercegovci, poreklom iz crne gore (pokatoliceni srbi)
uglavnom


severni deo bosne, krajisnici, za njih kazu da su jedini i "najcistiji" srbi.

srednji deo bosne:

1. srbi
2. srbi - muslimani (koji su za vreme turaka uzimali muslimansku veru). mada bih ja rekla da ih je vecina poreklom iz crne gore.
3. muslimani - mozda 10%.

primer:

Neko ce me ubediti da je Musan Topalovic Caco, koji je za vreme rata u Sarajevu bio koljac, spominje se vec na bureku, bio musliman.
Topalovic sigiurno nije muslimansko prezime. haha, nema sanse.

Drugi primer: komsinica iz Sarajeva, je muslimanka, a njen stric je srbin. i sama je rekla da joj je deda, dedo, imao ikonu i kandilo u kuci.

tako da je BIH uglanvom sacinjavala nacija: srbi.

i tek kad se svi ti srbi, ujedine, svi, tek onda mozemo razmisljati o nekom srpskom narodu i srpskoj zemlji.

ej moja mirjanammm da znas koliko neznas bila bi najpametnija osoba na svijetu bas si g.... skontaj ako mozes.


ajde prosvjetli je onda u cemu grijesi pa nam ispricaj sta je istina...
IP sačuvana
social share
An elderly Albanian couple is sitting in their dark flat in Pristina. The electricity is out, yet again, and they are sitting in front of a blank television, lights out, food beginning to rot in the refrigerator which isn't running, no hot water, and certainly no cooking to do. They are just sitting there, wondering what to do next when all of the sudden, the crackle of electricity is heard when the lights begin to flicker. The television comes to life, the hum of the refrigerator can be heard and the water heater starts up.

The old man looks at his wife and says „Honey, get my gun. The Serbs are back.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1148
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
da pocnem od hercegovine:

hercegovinu cine:
1. srbi hercegovci, poreklom iz crne gore.
2. hrvati hercegovci, poreklom iz crne gore (pokatoliceni srbi)
uglavnom


severni deo bosne, krajisnici, za njih kazu da su jedini i "najcistiji" srbi.

srednji deo bosne:

1. srbi
2. srbi - muslimani (koji su za vreme turaka uzimali muslimansku veru). mada bih ja rekla da ih je vecina poreklom iz crne gore.
3. muslimani - mozda 10%.

primer:

Neko ce me ubediti da je Musan Topalovic Caco, koji je za vreme rata u Sarajevu bio koljac, spominje se vec na bureku, bio musliman.
Topalovic sigiurno nije muslimansko prezime. haha, nema sanse.

Drugi primer: komsinica iz Sarajeva, je muslimanka, a njen stric je srbin. i sama je rekla da joj je deda, dedo, imao ikonu i kandilo u kuci.

tako da je BIH uglanvom sacinjavala nacija: srbi.

i tek kad se svi ti srbi, ujedine, svi, tek onda mozemo razmisljati o nekom srpskom narodu i srpskoj zemlji.

ej moja mirjanammm da znas koliko neznas bila bi najpametnija osoba na svijetu bas si g.... skontaj ako mozes.


ajde prosvjetli je onda u cemu grijesi pa nam ispricaj sta je istina...

Zar ovo nije greska............


samo sto ste za vreme turaka preuzeli muslimansku veru iz razloga da ne budete ubijeni, da vam (e j**i ga, sad sam zaboravila, beg, sultan ...) ne spava sa zenom za vreme prve bracne noci, i ostalo.

IP sačuvana
social share
Jedna anegdota koja to ilustrira je da je Husein-kapetanov navodni odgovor na pitanje da li se boji rata sa Osmanlijskim carstvom bio Boga se bojim malo, odgovorio je, Sultana nimalo, a Vezira - ko dorata svoga.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 543
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 
da pocnem od hercegovine:

hercegovinu cine:
1. srbi hercegovci, poreklom iz crne gore.
2. hrvati hercegovci, poreklom iz crne gore (pokatoliceni srbi)
uglavnom


severni deo bosne, krajisnici, za njih kazu da su jedini i "najcistiji" srbi.

srednji deo bosne:

1. srbi
2. srbi - muslimani (koji su za vreme turaka uzimali muslimansku veru). mada bih ja rekla da ih je vecina poreklom iz crne gore.
3. muslimani - mozda 10%.

primer:

Neko ce me ubediti da je Musan Topalovic Caco, koji je za vreme rata u Sarajevu bio koljac, spominje se vec na bureku, bio musliman.
Topalovic sigiurno nije muslimansko prezime. haha, nema sanse.

Drugi primer: komsinica iz Sarajeva, je muslimanka, a njen stric je srbin. i sama je rekla da joj je deda, dedo, imao ikonu i kandilo u kuci.

tako da je BIH uglanvom sacinjavala nacija: srbi.

i tek kad se svi ti srbi, ujedine, svi, tek onda mozemo razmisljati o nekom srpskom narodu i srpskoj zemlji.

ej moja mirjanammm da znas koliko neznas bila bi najpametnija osoba na svijetu bas si g.... skontaj ako mozes.


ajde prosvjetli je onda u cemu grijesi pa nam ispricaj sta je istina...
pa covjece ja sam iz srednje bosne i svi hrvati iz srednje bosne imaju porijeklo iz dalmacije kakve crne gore o tome nema ni govora sta je vama moj pra,pra djed je bio hrvat procitao sam to u jednom njegovom dokumenu neznam koji je ali mi u srednjoj bosni nemamo skoro nista protiv srba jer su nam u ratu pomogli hvala im za to.ali necemo siriti lazi to nije uredu.
IP sačuvana
social share
tko se pod njimmm vije kukavica nije...crven bijeli plavi to je barjak pravi...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Krajnje beznadezan


Nemam ništa, al' za Srpsku dajem sve!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10242
Zastava Pale - Republika Srpska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Samsung S7220

Znaci po ovom tvom komentaru Turci su spavali sa Srpkinjama prve bracne noci........svasta

Ovakvu glupost odavno nisam procitao..........
Vidi se da ne poznajes istoriju ni malo. Ovo je potpuno tacno.
IP sačuvana
social share


Svi kalendari drevnog naroda Maja završavaju se za dvije i po godine, kao da svijeta posle toga neće ni biti...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Tihi protest!

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5131
Zastava Majevica
OS
Linux
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Ericsson T28
Taman kad sam pomislio da smo završili sa temama ovog tipa, koje su toliko isprane da im je boja izblijedila neko otvori i započne sa diskusijom šta je starije kokoška ili jaje!

Srpski nacionalistički forum treba da ima karakter istraživačkog i informativnog foruma! Barem ga ja guram u tom smijeru!

Postavljanje nekih izvora koji se ne mogu opovrgnuti je dovoljna stvar koju može burekaš srpske nacionalnosti da doprinese probijanju ka istini!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1148
Zastava Sarajevo
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0

Znaci po ovom tvom komentaru Turci su spavali sa Srpkinjama prve bracne noci........svasta

Ovakvu glupost odavno nisam procitao..........
Vidi se da ne poznajes istoriju ni malo. Ovo je potpuno tacno.

Kako ja znam to je malo prenapuhano...........sto neznaci
da se nije desavalo.Uglavnom ako imas kavih podataka o tome bas me interesuje......
IP sačuvana
social share
Jedna anegdota koja to ilustrira je da je Husein-kapetanov navodni odgovor na pitanje da li se boji rata sa Osmanlijskim carstvom bio Boga se bojim malo, odgovorio je, Sultana nimalo, a Vezira - ko dorata svoga.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.094 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.