Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:20:11
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Na ovom forumu, mozete postavljati teme sa informacijama o glumcima i glumicama, komentarisati ih, hvaliti... 
Ukoliko zelite da postavite novu temu, obavezno proverite da li je ta tema vec postavljena. 
 

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Borka Tomović  (Pročitano 4992 puta)
21. Okt 2011, 15:00:56
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
Borka Tomović je rođena 14. decembra 1983. u Beogradu, kao mlađe dete porodice Tomović. Ima stariju sestru Anu. Nakon završetka Filološke gimnazije upisala je književnost i španski jezik, ali ubrzo odustaje i upisuje Fakultet Dramskih Umetnosti (Diplomirala 2006.) Poznata je po tome što je bila deo velike ekipe "Fazona i Fora", igrala je Nadicu u popularnoj seriji "M(j)ešoviti brak, zatim sledila mini serija "Košarkaši", da bi potom zamenila Mariju Karan u trećem serijalu poznate pinkovog sitkoma "Ljubav, Navika, Panika". Takođe pojavila se u jednoj o četiri epizode serije o Nikoli Pašicu "Poslednja audijencija". Bila je deo novog glumačkog sastavak dečje serije "Na slovo na slovo", da bi kasnije odigrala jednu od uloga u seriji "Cvat lipe na Balkanu". Svoj prvi film je snimala 2008. u Beogradu i New Yorku. Film nosi naziv "Jelena,Katarina, Marija" Za sve to vreme vredno je radila i u pozorištu.

2004:
Prvo odvajanje od Akademije na trecoj godini studija zbog predstave "Zlatna udica", u reziji Ane Tomovic. Igrala je sa pola svoje klase. Predstava je dozivela samo predpremijeru i premijeru. Potom sledi uloga u studentskom filmu "Cvet i kais" koji je izazvao dosta polemike jer jedan od retkih srpskih filmova koji se bavi lezbejskom problematikom.

2005:
Pridruzila se velikoj ekipi "Fazona i fora". Nakon preporuka Viktora Savica dobija ulogu Nadice u seriji "M(j)esoviti brak". Na snimanju upoznaje reditelja Milana Karadzica. Nakon sto mu se dopalo kako rade zajedno, ponudio im je predstavu "Snezana i sedam patuljaka". Pri samom kraju radu na predstavi dobija novu ulogu u hit tinejdzerkoj seriji "Kosarkasi".



Serije

2011    Cvat lipe na Balkanu    
2010    Na slovo, na slovo
2008    Poslednja audijencija    
2007    Ljubav, navika, panika 
2005    Košarkaši                   
2004    M(j)ešoviti brak           


Filmovi

2011    Scene sa ženama    
2008    Jelena, Katarina, Marija


Pozorište

2010    Igra u tami    
2009    Instant seksualno vaspitanje    
2009    Ne znam pitanje, ali je seks odgovor    
2008    Ožalošćena porodica    
2007    Bliskost    
2006    Otelo

Izvor: Wikipedia
« Poslednja izmena: 21. Okt 2011, 15:01:11 od monk13 »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Before all else, be armed.

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 33603
Zastava Beograd, Mirijevo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
HTC Smart
Borka Tomović za MONDO: Kad se gluma voli...

Šta je gluma, da li više uzima nego što daje, koja je njena mračna strana, i pred kakve sve izazove stavlja profesija na daskama koje život znače - za MONDO otkriva glumica Borka Tomović.

Uz njeno ime mogu se dopisati mnogi epiteti – mlada je, harizmatična, puna dobre energije i izuzetno talentovana, pred njom su velike uloge.

Glumica Borka Tomović za MONDO govori o sebi, profesiji koju je odabrala, svojim ulogama, maštanjima iz studentskih dana, onome što je raduje kada nije na sceni, i onome je beskrajno nervira, i šta je ono za šta skuplja "svaku paru".

Kaže da glumačkog uzora, u pravom smislu te reči, nikada nije imala, ali da uživa gledajući Natali Portman, a od domaćih mlađih glumica posebno ceni Nadu Šargin i Jelenu Đokić. Glumu je upisala ne zbog slave i popularnosti, već zato što je sebe videla u tačno određenim ulogama, za koje je sigurna da će ih kad – tad odigrati.

MONDO: Počnimo od onog najsvežijeg. Nedavno je održana preijera predstave "Kelerabe su zdrave" u BDP-u. Kako ste zadovoljni urađenim, sada kada su se utisci malo slegli, i kako biste u par reči opisali ovu predstavu?

"Predstavu smo pripremali prilično dugo. Počeli smo od jednog teksta da bi rediteljka Milica Kralj kasnije napisala tekst baš za nas četvoro, čak su i imena likova u predstavi skraćenice naših imena. Ova predstava je rađena iz čistog entuzijazma, bez novca, samo sa jakom željom da napravimo dobru komediju i predstavu u kojoj cemo uživati kada je igramo.. Na premijeri smo imali punu salu, i reakciju publike koja je bila sjajna, tako da sada možemo da se opustimo i da uživamo u onome što smo stvorili. 'Kelerabe su zdrave' govori o četvoro ljudi u tranziciji koji očajnički traže posao, i koji misle da će im par preko puta nekako rešiti sve njihove probleme, Oni su ljudi na ivici, i samim tim su spremni na sve..."

MONDO: Vaša najdraža uloga, ona koju intimno najviše volite?

"Emotivno i glumački, najdraža mi je uloga Alise koju sam odigrala u diplomskoj predstavi 'Bliskost'. To je komad koji sam zaista želela da radim, a uloga je do sad bila najrazličitija od mene privatno, pa je samim tim bila i veliki izazov. Ta predstava nije trenutno na repertoaru ali nadam se da ću imati opet imati priliku da je igram."

MONDO: Postoji li nečto zbog čega se kajete u svojoj karijeru, što ste uradili, ili što možda niste?

"Još uvek ne. Birala sam tako da se ne kajem. Naravno, neke stvari nisu bile baš ono što sam očekivala, ali mislim da sam u okviru onoga što se nudilo izabrala najbolje što sam mogla. Imala sam ponude za neke uloge za koje sam znala da bih ih igrala samo zbog novca i za koje sam mislila da bi me umetnički degradirale tako da nemam kajanje za to sto sam ostala verna svom osećaju u stomaku."

MONDO: Da li neke odluke tog tipa, 'pogrešne' odluke, mogu trajno da degradiraju mladog glumca, naštete njegovoj karijeri?

"Naravno da mogu. Šta god se pričalo ovo je malo tržište, gde jedna loša odluka može da vas obeleži i dovede u poziciju da ako ste na primer radili seriju na jednoj, postanete nepoželjni na konkurentskoj televiziji. Naravno da o tome niko ne govori javno, ali mnoge moje kolege su to doživele i mislim da to mladog glumca, u situaciji kada ne postoji velika mogućnost izbora, stavlja u vrlo nezavidan položaj i da svaku svoju odluku mora dobro da preispita."

Iako jako mlada, iza sebe ima vise od 400 odigranih predstava, pamtimo je po ulozi Maje iz popularnog sitkoma "Ljubav, navika i panika", u novembru je očekuje premijera predstave "Škola roka" u pozorištu Boško Buha, a njena predstava"Kelerabe su zdrave"u BDP u kojoj igra sa Markom Živićem, Milicom Zarić i Ivanom Zarićem, koja je imala premijeru početkom oktobra, naterala je publiku da stoji u redu za karte.

MONDO: Zamenili ste Mariju Karan u ulozi Maje u popularnom sitkomu "Ljubav, navika i panika". Koliko je bilo teško prihvatiti ulogu koju je neko pre Vas vec uspešno izneo, u seriji koja je u tom trenutku već imala veliku popularnost? Je li to bio izazov? Rizik?

"Glumcu je jako teško da nasledi nečiji lik, polazim od sebe, kada bi se u nekoj seriji koju ja volim promenio glavni glumac, verovatno bih imala otpor da prihvatim nekog novog u toj ulozi. Međutim, ja sam to gledala kao na profesionalni izazov, ne iz pozicije gledaoca. Razmišljala sam, nije to bila odluka koju sam lako donela, ušla sam u to sa određenim strahom, ali mislim da nisam pogrešila. Marija je ulogu donela a svoj način, ja na svoj... a na gledaocima je da odluče."

MONDO: Publika je uživala u 'avanturama' Maje, Janje, Vere i Miće, kao i ostalih protagonista serije, i uživala u zaista retko dobrom humoru. Da li ste i vi, glumci, uživali na snimanjima? Kako je to izgledalo iza kamere?

"Naravno! Prekidali smo snimanja mnogo puta, i ponavljali scene jer neko od nas prasne u smeh. Zbog Seke, ili Ljilje Stjepanović, ili Zijaha...bilo je jako zabavno. Žao mi je što se ta serija više ne snima jer je bila sjajan sitkom, i takva forma serije trenutno ne postoji kod nas."

MONDO: Postoji li uloga o kojoj maštate?

"Postoji, i to ću odigrati kad – tad. To je Nastasija Filipovna iz romana 'Idiot' Fjodora Dostojevskog. I jako bih volela da igram u komadima Tenesija Vilijamsa. On je jedan od mojih omiljenih dramskih pisaca. 'Mačka na usijanom limenom krovu,', 'Tramvaj zvani želja', 'Leto i dim“...sve su to sjajni komadi. Kada sam upisivala glumu sanjala sam o tim ulogama – slojevitim, kompleksnim i intrigantnim ženama."

Onako kako deluje na sceni – harizmatično, odsečno, energično i iskreno, Borka time zrači i u razgovoru. Otvoreno priča o onome što voli, ali i o onome što joj smeta i što bi rado menjala. U karijeri se odlučila za "put kojim se ređe ide", onaj teži – da bira uloge po svojim afinitetima, a ne zarad novca. Kada "baš mora" da bira između filma, pozorišta i televizije – bira pozorište jer ono "drži glumca u treningu" i pruža veću slobodu u samom procesu stvaranja, a beogradske pozorišne daske ne bi 'trampila' za holivudski crveni tepih – bar ne po svaku cenu.

MONDO: Svaki posao ima i svoju "mračnu stranu", šta je ona u glumi, po Vama? Šta je ono što Vam najviše smeta u toj profesijji?

"Smeta mi što ste stalno u poziciji da vas neko bira. Celog života neko drugi određuje da li ste baš vi dobri za neku ulogu ili ne. Taj deo u kome vi ništa ne odlučujete ume da bude prilično frustrirajuć."

MONDO: O Vama retko, ili skoro nikada ne može da se pročita neki trač ili bilo šta kompromitujuće. Vaš privatni život nekako nije dospeo u javnost. Da li to Vaša odluka ili sticaj okolnosti?

"Velikim delom je to moja odluka, privatni život ipak treba da ostane privatni. Ali isto tako mogu da kažem da svojim ponašanjem i načinom života nisam tabloidima davala povoda i materijala da o meni pišu. Prosto im nisam bila zanimljiva – što je dobro."

MONDO: Gotovo svi mediji već godinama Vas povezuju sa kolegom Viktorom Savićem. Da li ste se umorili od toga, da li Vam to već smeta?

"Da, to je priča koja se provlači već godinama i naravno da mi dosadilo da više odgovaram na ta pitanja. Viktor i ja smo drugovi iz grupe Mike Aleksića, kasnije i kolege sa Akademije, puno smo radili zajedno i sada radimo i jako smo dobri prijatelji, ali to je sve. Žao mi je ako ću nekoga razočarati (smeh)."

Izvor: Mondo

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

v221425p0.jpg
(84.58 KB, 610x395)
v221425p1.jpg
(59.19 KB, 610x395)
v221425p2.jpg
(88.96 KB, 610x395)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 00:20:11
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.685 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.