2
Invalid argument supplied for foreach()
/srv/burek/vhosts/burek.com/subdomains/forum/httpdocs/Themes/default2/index.template.php: 578
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mrznje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Borislav Stanković ~ Svi su nas prestigli!  (Pročitano 760 puta)
08. Sep 2006, 11:24:28
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
mob
Apple iPhone SE 2020
INTERVJU: Borislav Stanković

SVI SU NAS PRESTIGLI!

Najpoznatiji košarkaški stručnjak kao glavni problem označava neslogu Partizana i Zvezde, kao i način rada Saveza i Stručnog saveta

Veliko istraživanje Pressa: Ko je kriv za propast srpske košarke

Košarka, nekada najtrofejniji sport na ovim prostorima, u poslednjih nekoliko godina pala je na najniže grane. Umesto velikih pobeda i medalja sa najvećih svetskih takmičenja, stižu nam samo velika razočarenja. Za samo četiri godine, srpska košarka se iz svetskog vrha strmoglavila pravo u evropski prosek. Reprezentacija koja je nekada bila strah i trepet čak i za NBA selekciju, danas gubi od Francuza i Nigerijaca, a Špancima i Argentincima služi kao "sparing partner". Od tima koji je bio najbolji ambasador zemlje u celom svetu ostala je samo bleda senka. Zašto? Kako? Ko je kriv?
Press će u nekoliko narednih brojeva pokušati da odgovori na ova pitanja. Razgovarali smo sa najvećim košarkaškim autoritetima. Pitali smo ih šta treba uraditi da bi se srpska košarka vratila na staze stare slave.

"Imao sam loša iskustva i sve i da hoću, a neću, nemam više energije da se bavim neslogom u Savezu"

"Ne bi me iznenadilo da na novoj rang listi FIBA ne budemo više ni četvrti, jer to mesto zauzima Jugoslavija, a ne Srbija"

"Protiv sam Jadranske lige. Umesto da razvijamo centre od Subotice do Niša, mi razvijamo Široki brijeg!"

BEOGRAD - Bivši generalni sekretar FIBA i svakako najuticajniji čovek naše košarke u svetu Borislav Stanković kaže da loš rad KSS i nesloga u Stručnom savetu srpsku košarku ubrzano vode u propast. Stanković u intervjuu za Press kaže da Srbija u Japanu nije postigla ni uspeh, ni neuspeh:
- To što smo uradili na Svetskom prvenstvu jeste realan odraz snage ekipe koju smo poslali. Pored svih silnih problema i propusta, pozitivno je to što smo se konačno osvestili gde smo, šta smo i kako smo. Selektor Šakota je pametno postupio što nije zvao igrače iz NBA, jer nije bio siguran da li će se odazvati.
Kako je moguće da posle četiri slaba rezultata naše reprezentacije niko živi ne odgovara?
- Ne može košarka da bude jedini krivac. Sport je nadogradnja čitavog društva, a znamo u kakvom nam se stanju nalazi država. Mi živimo na rezultatima koje je napravila Jugoslavija, a ne Srbija. Ne bi me iznenadilo da na novoj rang-listi FIBA ne budemo više ni četvrti, jer to mesto zauzima Jugoslavija.
Dobro, ali kako smo uspeli da u samo četiri godine raskrčmimo ono što su generacije stvarale?
- To je jako dobro pitanje. Ljudi koji vode košarku nisu imali viziju o smeni generacija. Posle toga smo se stalno krpili. Te da li će Stojaković doći, da li je povređen, kada ima te svoje kampove... Imali smo i čudnu situaciju sa Obradovićem, koji je, iako veliki patriota, trenirao reprezentaciju iz Grčke. A nama je potreban trener koji, pre svega, ima dobar uvid u igrače u Srbiji.
Šta je najveći problem naše košarke?
- Pre svega, katastrofalno loš odnos između Zvezde i Partizana. Ne može ceo sport da počiva na ta dva kluba, posebno što je rivalitet između njih postao nemoguć. Klubaštvo je toliko uzelo maha da ljudi iz Partizana i Zvezde ne mogu više očima da se vide.
A klanovi, mešetarenje menadžera, loš rad Saveza, nezdrave ambicije roditelja?
- Sve su to razlozi za sunovrat naše košarke. Menadžeri obećavaju kule i gradove, ali su najviše krivi roditelji i njihove nezdrave ambicije. Klanovi postoje među trenerima, što se odražava na rad Saveza, koji je izgubio autoritet. Hteo sam da pomognem, ali je raznoraznim igrama sprečen moj dolazak na čelo Saveza. Imao sam loša iskustva i sve i da hoću, a neću, nemam više energije da se bavim tim poslom.
Mnogi pominju i neslogu u Stručnom savetu i netrpeljivost između velikih trenera?
- Moramo menjati stil i način rada Stručnog saveta. On bi morao da daje ideje kako da se igra, da proučava moderne tendencije, da predlaže novine. Pogledajte samo koliko je igra naše reprezentacije bila spora, i u napadu i u odbrani. Prestigli su nas i Španci i Grci i Argentinci. O Amerikancima da ne govorim.
Zalažete se za promene u Stručnom savetu?
- Apsolutno! Smatram da većina ljudi iz Stručnog saveta mora da radi u Srbiji. A šta oni rade? Sastaju se samo da bi birali selektora. I to preko telefona?! To jesu najveća trenerska imena, ali se ne mogu sastajati u Frankfurtu na aerodromu! Drugo, svaki od tih trenera misli da je najbolji. Meni je čudno kada jedan Maljković, na primer, daje izjavu da ga ne interesuje rad u reprezentaciji, a sedi u Stručnom savetu kome je jedini cilj bavljenje reprezentacijom!
Predlagali ste da se u rad Saveza uključe Divac, Đorđević, Danilović, Paspalj...
- U vreme EP u Beogradu imao sam sastanak sa njima četvoricom, kada su mi predložili da dođem na čelo Saveza do SP u Japanu, posle čega bi oni preuzeli kormilo. Međutim, još tada su Divac i Đorđević rekli da ne planiraju da žive u Srbiji. Paspalju zdravlje to nije dozvoljavalo, a Danilović nije pokazao neko interesovanje. Voleo bih da oni vode našu košarku, ali to je izgleda nemoguće.
Šta treba učiniti da bismo krenuli napred?
- Treba formirati Savez od najboljih ljudi, onih koji vole košarku i koji imaju vremena da joj se posvete. Autoritativni Savez treba da odluči da li ćemo igrati Jadransku ligu ili ne. Ja sam protiv tog takmičenja, jer ono uništava košarku u unutrašnjosti. Umesto da razvijamo centre od Subotice do Niša, mi razvijamo Široki brijeg.
Da li je realno da Savez odlučuje o finansijskim interesima klubova?
- Niko me ne može ubediti da naši klubovi zarađuju u toj Jadranskoj ligi! Sa jakim sponzorom naše lige, koga sada imamo, svi troškovi bi bili plaćeni i klubovima bi preostali ostali prihodi od ulaznica, reklama, sponzora.
Saša M. Stajić

Šakotu treba pustiti da radi

Da li selektor Dragan Šakota treba da podnese ostavku?
- Ne! On je započeo posao koji će biti ocenjen tek posle ciklusa od tri takmičenja, zaključno sa Olimpijadom. Treba ga pustiti da radi na miru, tim se ne stvara preko noći. Njegovu ostavku traže oni koji su očekivali srebro u Japanu, a svi smo svesni koliko je to nerealno u ovom trenutku.


Vratiti košarku na betonske terene

Da li je odumiranje košarke počelo kada su klinci prestali da igraju basket na ulici?
- Sasvim sigurno! Košarka je gotovo prestala da se igra na betonskim terenima, pogotovo u unutrašnjosti. Sećam se vremena kada je Kićanović bio velika zvezda, sva deca su htela da budu kao on. Ako košarka ne bude imala uspeha, klinci neće imati na koga da se ugledaju i zato će ovaj sport polako odumirati...

Izvor: Press

(02. May 2007, 21:45:33)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.