Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 17:19:10
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Borbena sredstva PVO zastarela  (Pročitano 3843 puta)
19. Okt 2015, 16:08:07
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
Browser
Safari 601.1.56
mob
Apple iPhone SE 2020
Borbena sredstva PVO zastarela

| 19. 10. 2015. - 13:58h |


Komandant 250. raketne brigade PVO Vojske Srbije Sava Milenković izjavio je da su borbena sredstva kojima raspolaže ta jedinica tehnološki zastarela i da ima konstruktorska ograničenja i dodao da sposobnosti te brigade "nisu neograničene".

Odgovarajući na pitanje da li je ta jedinica, s postojećim ljudskim i materijalnim resursima može da odgovori na savremene izazove protivvazduhoplovne odbrane, Milenković je uzvratio kontrapitanjem "šta je to savremeni izazov?".
 
"Ako pod savremenim izazovom imamo situaciju iz 1999. godine, onda je odgovor - ne!", rekao je Milenković za vojni magazin "Odbrana".
 
On je podsetio da su i mnogo veće zemlje imale izazove da zaštite svoj vazdušni prostor i kao primer naveo sletanje malog civilnog aviona na moskovski Crveni trg ili teroristički napad na kule bliznakinje u Njujorku 11. septembra 2001. godine.
 
"Svesni smo da su naša sredstva tehnološki zastarela i da imaju konstruktorska ograničenja. Mi smo spremni da izvučemo maksimum iz njih, svakako uz maksimalno naprezanje ljudskih i materijalnih resursa", rekao je Milenković.
 
Milenković je na čelu 250. raketne brigade PVO - jedine raketne jedinice tog ranga za zaštitu vazdušnog prostora Srbije u sastavu Ratnog vazduhoplovsta.
 
Jedinica je naoružana je raketni sistemima PVO srednjeg dometa "Neva" i "Kub" i prenosnim sistemima kratkog dometa "Strela 2M". Brigadu čine Komanda i komandna baterija na Banjici u Beogradu, dva raketna diviziona (jedinica ranga bataljona) sistema "Neva", čije su baterije raspoređene u Batajnici, Zucama, Jakovu i u Pančevu, i samohodni raketni divizioni sistema "Kub" u Nišu, Novom Sadu i Kragujevcu.


Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Sertifikovani hejter i negativac

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32361
OS
Windows 7
Browser
Chrome 45.0.2454.93
Kad visoko rangirani komandant VS, i to u Vučićevoj Srbiji, se usudi da kaže nešto pred javnosti znači da ono... da je stanje ne kritično, nego pred ambisom.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol
Poruke 1497
OS
Windows
Browser
Chrome 45.0.2454.93
Ja baš mislim da "ne znači" to. Pre se slažem sa g. Milenkovićem u simulaciji dejstva po neprijateljskim snagama '99. godine. Kao i sa činjenicom da bi, verovatno sam samcijat, mogao da pregrize vrat svim "lobistima" projekta nacionalnog stadiona. Bilo bi panike, a Blic bi verovatno obeležio događaj Šokantnim! naslovom.

Rezervni sastav VS da ih poliva ledenom vodom, dok treniraju za Svetsko prvenstvo.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0

Svaka cast coveku sto je imao hrabrosti da javno kaze ono o cemu ostali cute.  Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Sagittarius
Pol
Poruke 5470
OS
Windows
Browser
Chrome 46.0.2490.71

Svaka cast coveku sto je imao hrabrosti da javno kaze ono o cemu ostali cute.  Smile Smile Smile

+1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 3056
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.71
mob
LG G3
Velika hrabrost treba da se kaže da je PAST 30/2 zastareo,da su KUB i Neva zastareli i da je naravno šilo i igla odavno postalo opasno za avione kao komarac za slona  Smile strele da ne pominjemo njih raspordao Šutanovac da u Srbiji ne bi pale u ruke terorista  Smile

Čuj naš PVO koliko imaju funkcionalnih radarskih stanica i osmatračkih radara koji su preživeli Nato bombradovanje,nešto se bojim da je odgovor odričan tj da nema ni jedan,eventualno par negde u nekom magacinu.

Kakav spin da bi se što pre ušlo u Nato da se "dobiju" tehnička sredstav i sistemi,a narod se prima  Smile
IP sačuvana
social share
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.71
Da je ovo izjavio "Blicu" Dule Žarković,poverovao bih da je hrabrost u pitanju.
I ovo nije "spin",nego "drop-shot"... Smile
A da su sistemi zastareli,lično sam se uverio još 1991.
Toliko. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 11709
Zastava Okolina "Venerinichinih brezuljaka"-najcesce !
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
I-mate il` nemate
Kao "Glas vapijuceg u pustinji" koji ne cuje ko treba da cuje , jer taj uziva u radu sopstvenih glasnih zica pred ogledalom ... Smile
IP sačuvana
social share
Jedem da bih ziveo , a zivim da bih - jeVao...Pa sta ?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 41.0
mob
Sony xperia
BALKANSKA SUPERSILA: Rusija Srbiji poklanja migove, jurišne helikoptere...

Razgovori i pregovori koji će se voditi narednih dana prilikom posete visoke srpske delegacije Moskvi, mogli bi rezultirati dugo očekivanim nabavkama tehnike za srpsko RV i PVO

Iako je u proteklih nekoliko godina mnogo puta najavljivana kupovina borbenih aviona, transportnih helikoptera, osmatračkih radara i PVO sistema ponovo je prisutna retorika koja, nadamo se, može dovesti do obnavljanja inventara najskupljeg vida Vojske Srbije.



Ono što se sigurno zna to je da će biti potpisan uzgovor za već naručena dva transportna helikoptera Mi-17V-5 sa pratećom opremom i obukom kadra. Srpskom RV i PVO su međutim hitno potrebni lovački avioni jer jer je ta vrsta avijacije u najtežem položaju o kojem smo više puta već pisali.

Nezvanično saznajemo da će sada u Moskvi biti reči upravo o lovcima i to o mogućoj donaciji određenog broja lovačkih aviona MiG-29 direktno iz jedinica ruskog RV. U inventaru ruskih Vazdušno-kosmičkih snaga (VKS) karijera starijih verzija frontovskog lovačkog aviona tipa MiG-29 je po svemu sudeći pri kraju.

Jedan od dokaza za to je i plan prenaoružavanja 31. lovačkog avijacijskog puka iz baze Milerovo koji će do kraja ove godine dobiti 15 aviona Su-30SM koji će zameniti preko 30 aviona MiG-29 (9-13 i 9-51) koje puk trenutno koristi. Avion klase MiG-29 odavno nije prioritet za ruske VKS već su to mnogo sposobniji i za VKS adekvatniji borbeni avioni OKB ‘’Suhoj’’ poput višenamenskih borbenih aviona Su-30 i Su-35 a tu su i taktički bombarderi Su-34.



Srbiji bi zbog logistike i obuke najviše odgovarala varijanta 9-12 kao i dvosedi 9-51. Poslednja jedinica ruskih vazduhoplovnih snaga koja upotrebljava varijantu 9-12 je 116. školski centar za borbenu obuku i borbenu primenu lovačke avijacije , aerodrom Privoložskij na kome su početkom oktobra boravili naši piloti učestvujući na vežbi BARS-2015.

Tamo se nalaze i izvozne verzije 9-12A i 9-12B koji služe za obuku pilota iz inostranstva. Po poslednjim informacijama ovaj centar bi uskoro mogao povući iz upotrebe avione 9-12/A/B i primiti modele 9-13. Interesantno da iako je 9-12 na zalasku karijere u VKS, 121. remonti zavod iz Kubinke i dalje remontuje ove avione iz sastava ruskog RV. U 116. UCBPIA nalazi se nekoliko sveže remontovanih aviona kako jednoseda tako i dvoseda 9-51/A/B kojih u RV Rusije ima preko 30 i koji su raspoređeni u raznim školskim i trenažnim centrima.



Premijer Srbije je na konferenciji za medije između ostalog spomenuo i da se razmišlja o nabavci borbenih helikoptera kao neka vrsta odgovora na hrvatsku nabavku helikoptera Kiova (Kiowa). Detalji nisu saopšteni niti su do sada borbeni helikopteri spominjani u nekim zvaničnim i nezvaničnim planovima nabavki tehnike zbog čega ova najava predstavlja iznenađenje.

Ako bi se helikopteri nabavljali od Rusije teško da bi Srbija imala finansijskih sredstava za nabavku novih borbenih helikoptera poput Mi-28, Ka-52 pa čak i Mi-35 koji predstavlja najsavremeniju varijantu poznatog desantno-jurišnog helikoptera Mi-24.

Međutim, Rusi bi, kao i na primeru lovaca MiG-29, mogli kao vojnu pomoć isporučiti određen broj upravo desantno-jurišnih helikoptera Mi-24 takođe polovnih iz jedinica ruske armijske avijacije.



Pre par godina iz naoružanja su povukli helikoptere varijante Mi-24V koji bi nama mogli biti interesantni jer su se u prošlosti u Jedinici za specijalne operacije MUP-a Srbije koristila dva helikoptera ove verzije. Oni su 2006. predati vojsci, bio je planiran njihov remont ali se od toga odustalo zbog nepotpune tehničke dokumentacije i lošeg stanja u kojima su se nalazili helikopteri. Rusija trenutno od starijih varijanti koristi helikoptere Mi-24P, Mi-24VP, modernizovane Mi-24PN i savremene Mi-24VM.

Zanimljivo da su prilikom rusko-srpske vežbe BARS-2015. srpski piloti transportnih helikoptera imali priliku da izvrše bojevo gađanje ciljeva na zemlji nevođenim raketnim zrnima S-8 kalibra 80 mm koja se ne nalaze u naoružanju srpskih helikoptera Mi-8 i Mi-17. Moguće međutim da je to bilo samo zbog toga što Rusi više ne koriste nevođena raketna zrna kalibra 57 mm koje RV i PVO Srbije još uvek koristi. Lanseri B-8V-20 NRZ S-8 se osim u naoružanju helikoptera Mi-8/17 u svetu uglavnom koriste na helikopterima Mi-24 ali i na novijim Mi-28 i Ka-52.

Preuzeto sa ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Svevišnji će ovde imati puno posla

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1214
Zastava Eindhoven
OS
Windows 7
Browser
Chrome 46.0.2490.80
O ta dva Mi-17 + 2 Erbasa se priča toliko,a kada je SFRJ nabavljala cele eskadrile,nove,niko nije ni znao,niti ga se ticalo,kao običnog gradjanina.Postojali su ljudi,stručni,koji su se time bavili,ali ne u tabloidima.
Rusi će nam pokloniti nešto,siguran sam.Naravno,sa isteklim resursima.
Umirem od smeha,dok zamišljam razgovor na tu temu:
AV: Čika-Putine,trebalo bi nam nešto vazduplohova,tanki smo sa tim,a značilo bi nam.
ĆP: Budjet,budjet...kak djengi pri vas tam?
AV: Nema Djengi,oni žive u Kini,a ovi naši se iselili.
      Nego avioni,helikopteri,rakete...samoljoti,Mig,Suhoj,Tupoljev,Milovi,oni iz Afganistana,ako je preteklo   
      nešto,što bi vi isekli,bacili u otpad,polovni,nije bitno koliko su prešli.Mi smo vaši siromašni
      rodjaci,bratja,valjalo bi nam pomoći,mi ćemo vam biti zahvalni za to
ČP:  Ah,tak...Imaju,mi imaju.Oni možno ne ljetit,ama bil tak idealjni za vas.V 2013.godu,Vkraina samlel boljšoi 
      samoljotov,beljoj,ot Tupoljeva,bombardirščik 160...durokov,se durakov!!!
AV:  Ih,taj bi nam Tup...Olja..Eva...taj bi nam trebao...isekli...? debili,štetočine,sve da ih pobijete...Ne bi morali ni
       da ih farbamo...cccc...tako bi nam leglo par komada...cccccc.
       A neki Migčić,ovo ono...sa nekim raketicama,dole,ispod krila,ne mora dodatna oprema,može i klotić?
ČP:  Eta možno.Možno.Mi imaju MiG29,krasivi,za parade,za fotografiji sa maljčikam,za žurnal...Ali ponavljaju-oni
       možno ne ljetit.Rakete-isto.Možno ne ljetit.A garancija njet.Djengi budjet-budjet i garancija.Tak.
AV:  Ma,ne moraju da lete,šta će nam to...ionako nemamo ni gorivo.A i moramo da obavestimo NATO za svako
       poletanje,inače prvo pucaju,pa posle pitaju za ausweiss...i rakete...sve i da nas bombarduju,mi ne smemo da
       pucamo na njih.Nego daj,baćuška,ti nama,da se malo slikamo,pišemo u novinama,zamajavamo narod,pošto
       ove druge stvari ne umemo i nećemo da rešavamo...ma,znaš ono,rimsko:hleba,igara...i krvi...ovo zadnje ne.
ČP:   Se budjet horašo,spokojno...Aleksandr beše? Eta nužno za vas,javite se portiru.Do svidanja...
AV:   Jes!!! Alo,Vučićeviću...puštaj ono,odmaaaa....ne,zvaću ih ja...dobro,dobro,zovi ih ti...da,slobodno,tako im
        kaži,nemoj da se šale glavom...kakvi su Migovi? Ih,novi,glanc,upravo gledam kako završavaju farbanje
        jednog...od 100...200.Ne,biće svi različito ofarbani...ne,bre.To je da zavaramo NATO,da ne mogu da ih
        izbroje i da im udju u trag,kontaš??? Ništa,ništa...ne brini ti za to,samo puštaj to što sam ti rekao.Ae,pali!!!

Izvinjavam se na količini teksta,nisam mogao da odolim. Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 17:19:10
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.09 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.