Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Borba protiv bele kuge na srpski nacin?!! ~ Prodavao probušene kondome  (Pročitano 1046 puta)
31. Mar 2006, 10:32:15
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
mob
Apple iPhone SE 2020
Kako se trafikant Miloje Jezdic godinama borio protiv bele kuge u Kosjericu
 

Prodavao probušene kondome


KOSJERIĆ - Da li vi poznajete Miloja Jezdića iz Kosjerića? Ne, naravno. I u njegovom rodnom gradu mnogi će na ovo pitanje odmahnuti glavom. Ali ako zapitate za Mića Kepicu, kako ga sugrađani od milošte zovu, svi će se sa simpatijom osmehnuti i reći da ga dobro znaju. No, da li i oni znaju sve o ovom zanimljivom i uvek na šalu spremnom čoveku? Ne. Čak i mnoga deca u Kosjeriću krajem sedamdesetih i početkom osamdesetih ne znaju da su zahvaljujući Miću došla na svet.

A Mićo nije ni lekar, ni babica, ni travar, ni vračar...

- Priznaću vam posle toliko godina - počinje Mićo sa osmehom svoju ispovest. - Radio sam na "Duvanovoj" trafici na autobuskoj stanici i poznavao sve svoje mušterije. Znao sam u glavu koje cigarete ko puši, koje novine čita. A kada kupuju prezervative, tačno sam znao da li će u švaleraciju ili izbegavaju da prošire porodicu. I strašno sam se nervirao zbog ovih drugih. Gledam, oboje mladi, zdravi, finansijski nezavisni, a dobili jedno dete i sa tim se zadovoljili. E, nećeš vala. Mićo će vama da smrsi konce. Uzmem iglu i bušnem prezervativ. Prošlo nekoliko meseci i vidim ja, mladica se zaokruglila. Bravo, Mićo majstore. Sačekam i porođaj. Rodilo se muško, zdravo i napredno. Sve kako treba.

Radovao se Mićo, kaže, skoro kao i pravi roditelji i napravio ozbiljnu strategiju da poveća broj dece u Kosjeriću.

I to pametne dece - dodaje on - jer je uspelo da prođe kroz iglenu rupicu, spremno je da prođe i kroz sve životne probleme.

Nije se Mićo zadovoljio samo sa mladim bračnim parovima. Na metu su došli i momci i devojke koji se dugo zabavljaju.

- Gledam, drže se za ruke godinama. Vole se. A čekaju nešto. Bušne Mićo prezervativ, kada, za nekoliko meseci zakazana svadba. Trubači kroz čaršiju. Izađem i ja te pred trafikom odigram kolce. Svi srećni zahvaljujući jednoj maloj i nevidljivoj rupici. I opet se rodi zdravo, pametno i voljeno dete.

I pored očiglednog uspeha Mićove metode, trebala je i velika doza opreza.

- Strogo sam vodio računa kome ću koje prezervative prodati. Nijedan nisam hteo dati nekome za koga sam smatrao da dete ne može lepo odgajati. Ili gde je nesloga u braku. Sačuvaj bože. I posebno sam vodio računa da neki feleričan ne dođe u ruke švalerima. A svakog sam u glavu poznavao. Nisam želeo da se rađaju vanbračna deca.

Tekli su tako meseci i godine. Povećavao se broj Mićovana. Ali počele i prve sumnje iznenađenih roditelja.

- Došao jedan. Vidim, sumnja da sam mu podvalio. Ali smeje se i zove na piće. Nisam priznao ni za živu glavu. Danas mogu da priznam da sam to radio, ali ću samo ja znati koja su deca iz moje radionice. A kad se ono tebi prvo dete rodili? - zapita Miloje Jezdić na kraju novinara "Blica" i zagonetno se osmehnu.

I eto, poštovani čitaoci. To je priča koju mi Mićo u poverenju ispripovedao. Zato vas molim da ovo ostane među nama.

Provuklo se jedno vanbračno
- I pored opreza, omaklo se jedno vanbračno dete. Ali nije mojom krivicom - kaže Mićo. Sedeli u kafiću uveče jedan moj "klijent" i jedan švaleraš. Ovom drugom iskočio hitan posao, a nije kod sebe imao "alatić". Pa pozajmi od druga. I desilo se to što se desilo. Ali i to mi je dete dobro i pametno, a roditelji se kasnije spanđali i sad su srećna porodica.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.