Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bomba raznela lokalnu pevačicu  (Pročitano 2719 puta)
01. Avg 2005, 21:51:24
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Bomba raznela lokalnu pevačicu

UŽICE - Užičanka Tanja Ćosić (34) poginula je juče ujutro ispred zgrade gde je živela u Ulici Jovana Sterije Popovića u naselju Krčagovo, pošto je eksplodirala njena „škoda felicija“ u trenutku dok je ulazila u vozilo. Prema nezvaničnim saznanjima, eksploziju je izazvala bomba podmetnuta pod automobil.

Snažna detonacija odjeknula je Krčagovom oko 9.30, nekoliko stotina metara od kasarne „Četvrti puk“, i digla na noge ovu gradsku četvrt. Nesrećna Tanja Ćosić, koju Užičani znaju kao pevačicu orkestra „Idila bend“, pričaju komšije, otključala je vrata automobila, sela u njega, a onda se začula strahovita eksplozija. „Škoda felicija“ razneta je u paramparčad, a od siline detonacije polupano je na stotine prozora na okolnim zgradama i oštećeno nekoliko automobila. Na mesto nesreće ubrzo su stigli istražni organi i policija koja je „opasala“ celo naselje.

Na prvi mah pronela se priča da je eksploziju prouzrokovao plin u vozilu, međutim prvi rezultati istrage pokazali su da je „škoda“ odletela u vazduh pošto se aktivirala naprava postavljena najverovatnije ispod automobila. U toku dana u Užice je trebalo da stignu eksperti za eksploziv iz Beograda i pomognu u istrazi.

- Ne mogu da poverujem da se ovo dogodilo. Zašto bi neko ubio Tanju? Bila je dobra i mirna osoba, korektno se ophodila prema svima - priča nam kroz plač jedna starija gospođa iz komšiluka.

- Najpre sam pomislio da je grom udario negde blizu, a onda mi je kroz glavu prošla pomisao da se ruši zgrada. Izašao sam na terasu i video automobil kako gori i oblak dima koji se diže. Baš na tom mestu skupljaju se deca iz našeg kraja i igraju se, stalno ih je po dvadesetak, ali srećom niko se u tom trenutku nije tu našao. Ne smem da pomislim šta bi se desilo da je bilo drugačije - priča jedan od stanara iz obližnje zgrade.

Koliko je eksplozija bila silovita najbolje ilustruje činjenica da je amortizer „škode“ preleteo dvospratnu zgradu i pao stotinak metara dalje na „opel korsu“ parkiranu u Ulici heroja Jerkovića uz ogradu kasarne, i znatno je oštetio.

- Izašla sam iz radnje da uslužim mušteriju, a onda se nešto snažno prolomilo. Samo tri metra od mene, na automobil koji je tu stajao nešto je palo. Kada sam došla sebi videla sam da je to amortizer - ispričala nam je Nataša Vučković, trgovac u prodavnici „Kendi“.

Tanja Ćosić živela je u stanu u Ulici Jovana Sterije Popovića sa ocem, majkom i petogodišnjim sinom. Nezvanično saznajemo da su joj se ukućani nalazili na odmoru u selu i da je Tanja pošla kod njih kako bi ih dovezla u Užice.

Blic \ Vladimir Lojanica
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
I vrapci na grani u Uzicu znaju da Tanja nije bila meta tog napada, vec njen decko, koji je "iz kriminogene sredine".
Nije u pitanju gang-land obracun, nije u pitanju osveta i zlocin iz strasti, a ponajmanje smrt zbog dugova... Ono sto je po sredi je mnogo, ali MNOGO ozbiljnije, stavise, neke drzavne strukture (ne Srbije) su umesane u ovaj zlocin, koji je ocigledno delo dobro placenog profesionalca, a ne lokalnog amatera.
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Bomba je meni bila namenjena

Nema ni trunke sumnje da je Tanja Ćosić nedužna stradala. Eksploziv i smrt bili su namenjeni meni, a oni koji su to organizovali nepopravljivo su pogrešili i usmrtili osobu koja nikada ni preku reč nije izgovorila, niti se o bilo koga ogrešila...
Ovako na užasnu tragediju i smrt Tanje Ćosić “prijatelja i velikog druga”, ekskluzivno za "Novosti" gleda Mirko Nikolić Crnogorac, vlasnik privatne firme RMS u Užicu, i u Crnoj Gori mnogo poznatiji kao svedok na suđenju okrivljenima za ubistvo Duška Jovanovića, urednika podgoričkog “Dana”.
Za novine nije “previše spreman” da govori, ali, čvrsto stoji iza reči da je na raspolaganju policiji i istražnim organima, kako u Srbiji, tako i u Crnoj Gori, jer, kako kaže, ima razloga da veruje da je na eksplozivu bilo “ispisano” njegovo ime, a “prepoznaje i rukopis”.
- Ključni sam svedok u slučaju kidnapovanja mog sinovca, iza koga stoji prvooptuženi za ubistvo Duška Jovanovića Damir Mandić. Pred većem koje sudi Mandiću, još se nisam pojavio, iako sam dao iskaz u policiji i kod istražnog sudije. U crnogorskoj štampi već sam označen kao “svedok koji izbegava da se pojavi pred sudom, neodazivanjem na dva poziva”. Istina je drugačija: prvi poziv nikada mi nije uručen jer je bio dostavljen na pogrešnu adresu, na kojoj nikada nisam stanovao. Da se i drugi put ne bi dogodilo nešto slično, telefonom sam pozvao sudiju i interesovao se za sledeće moje ročište. Rekao mi je da tog dana ne treba da dolazim, jer je procenio da će saslušanje drugih svedoka, visokih policijskih funkcionera, dugo potrajati. I ovaj put potvrđujem: pojaviću se na sudu i reći sve što znam - izričit je Nikolić. - Imam utisak da je odlaganje mog svedočenja taktički urađeno, jer je nekom potrebno vreme. Na takav zaključak upućuju i pretnje koje sam dobijao i pre suđenja i u toku njega, a najčešće preko pojedinaca iz crnogorske policije.
- Da se te pretnje mogu i ostvariti, postalo mi je jasno pre desetak dana, na Zlatiboru. Primetio sam da me prate ljudi, za koje znam da su hapšeni zbog trgovine drogom i sumnji da su počinili ubistva, a iz krugova u kojima se kretao i Damir Mandić. U subotu, dva dana uoči zločina nad Tanjom, otputovao sam u Crnu Goru, na majčin grob. To zločinci, izgleda, nisu registrovali, kao što su znali da sam, boraveći u Užicu, često za svoje potrebe koristio Tanjin automobil…
- Vest o tragediji i zločinu zatekla me je u Crnoj Gori. Sve mi je bilo jasno i odmah sam stupio u kontakt sa MUP-om Crne Gore. Razgovarao sam sa visokim policijskim funkcionerom u nadi da će pomoći i da ja mogu biti od pomoći u istrazi oko zločina ili mi, bar, pružiti zaštitu do izlaska na sud i svedočenja. Ali, iako je obećao, do danas mi se nije javio.
- Posle svega, život mi je nebitan - dodaje Nikolić. - O svojoj smrti ne razmišljam. Razmišljam o Tanjinim roditeljima: verovatno me smatraju krvnikom njihovog deteta, jer je stradala zbog mojih, a ne njenih problema. Ne znam, čak, ni da li bi ih povredio dolaskom na sahranu.
- Ono što znam jeste da ću nastojati da sačuvam život do izlaska pred sud i svedočenja, zbog istine i, još više, zbog Tanje. Posle toga, poručujem njenim ubicama: izvolite, recite gde da dođem, i doći ću pred vas. Ubijte, i svaka čast. Ali, tako i nikako drugačije, pogotovu ne da zbog mene neko drugi strada.

Dugovao Mandiću

ZA Mirka Nikolića crnogorska policija saznala je kada je pronašla “svesku dužnika” Damira Mandića. U njoj je bilo i Mirkovo ime. Dug je razdužen, a sve je dospelo na sud jer je Mandić Nikolića ubedio da vrati novac, tako što je kidnapovao njegovog sinovca.
- Držao ga je zatvorenog u Podgorici, a od mene zahtevao novac. U protivnom, rekao mi je da će mog sinovca će “proslediti u Albaniju." Istog dana iz Užica sam mu poslao automobil, kao zalogu novca koji ću poslati, što sam i učinio. Oslobodio je mog sinovca, a od mene tražio da platim i troškove ekipi koja je mog sinovca trebala da transportuje u Albaniju.

Prepoznali "crnogorski rukopis”?

STRAHOVITA eksplozija, koja je usmrtila Užičanku, pevačicu Tanju Ćosić (34), a njen automobil raznela u paramparčad, i juče je odzvanjala u ušima građana koji još uvek ne mogu da veruju da je i do njihovog, decenijama najmirnijeg grada u Srbiji, stigao ovakav vid obračuna.
Eho užičke ekplozije čuo se i dalje, sve do Crne Gore, gde je, nakon pisanja štampe i objavljivanja fotografija užasne tragedije, prepoznata sličnost sa podmetanjima eksploziva pod automobile u Budvi. To što se u Crnoj Gori već događalo, dogodilo se i nesrećnoj Tanji Ćosić. U njenom slučaju, nesreća je i veća i tragičnija, jer, po svemu sudeći, smrt nije bila njoj namenjena.
To će, svakako, utvrditi istraga, a o njenim dosadašnjim detaljima istražni sudija Okružnog suda u Užicu, Joviša Lazarević, koji radi na ovom slučaju, juče nije mogao da govori. Upravo u interesu istrage.
- Male su šanse da će ikada biti utvrđeno kako je eksploziv aktiviran: da li daljinski ili je bio tempiran? Zbog prevelike količine podmetnutog eksploziva, od upaljača ili nekog drugog mehanizma kojim je bomba aktivirana - nisu ostali tragovi - izjavio je Lazarević.
Nakon izveštaja koji pripremaju stručnjaci za eksplozive iz MUP Srbije, koji su prekjuče bili na uviđaju u Užicu, neke nedoumica biće otklonjene. Znaće se koji je ekploziv korišćen i u kojim količinama, a istraga polazi od pretpostavke, na osnovu posledica koje je detonacija izazvala, da je korišćen “trotil”, u količini od osam do deset kilograma.

Novosti \ R. Andrić


KOMŠIJSKI SUSRET

NEPOSREDNO pred eksploziju, komšinica je na stepeništu srela Tanju Ćosić, dok je išla ka vozilu. Ljubazno se, kao i uvek, pozdravila i sa osmehom na licu otišla. Nekoliko trenutaka kasnije, usledila je stravična eksplozija...
Noć pred smrt provela je uobičajeno, pevajući u jednom od zlatiborskih restorana. Kući je došla oko tri časa ujutro, sa planom da sutradan roditelje i petogodišnjeg sina doveze iz sela. Tanja Ćosić biće sahranjena danas na groblju Sarića osoje u Užicu.

SLIČNOSTI

DVE podmetnute eksplozije na gradilištu bečićkog hotela “Splendid”, 9. i 21.juna ove godine, prošle su bez žrtava, uz veliku materijalnu štetu. U Budvi je podmetnut eksploziv pod vozilo Kemala K. Rastodera iz Berana, ali je sa teškim povredama, ipak, preživeo.
Ukoliko ekspertske ekipe utvrde da je reč o istoj vrsti eksploziva. U Užicu i u Budvi, onda postaje jasno zašto je u Užicu postavljena toliko velika količina: da žrtvi ne ostavlja ni najmanje šanse da preživi!

PODMETNUTO
PRIPADNICI užičke policije i specijalizovana ekipa MUP Srbije ustanovili su da je eksploziju putničkog automobila u užičkom naselju Krčagovo izazvala za sada neidentifikovana eksplozivna naprava podmetnuta ispod vodila.
Policija je saopštila da je u toj eksploziji život izgubila Užičanka Tanja Ćosić (34), vlasnica automobila.
Podneta je krivična prijava protiv nepoznatog izvršioca zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo ubistva i izazivanja opšte opasnosti.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Mirko Nikolić Crnogorac o atentatu na njegovu devojku u Užicu

Bomba za poklon

- Jedini razlog je moje svedočenje protiv Damira Mandića, kome se sudi za ubistvo Duška Jovanovića. Otkako sam dao iskaz kojim se Damir i njegov brat Almir terete za otmicu mog sinovca Miodraga, pod stalnim sam pritiskom i pretnjama od Mandićevog klana koji mi jei ranije signalizirao da će me ubiti - kazao je Nikolić

PODGORICA - Mirko Nikolić zvani Crnogorac, sa Cetinja, nastanjen u Užicu, izjavio je da je bomba koja je pre tri dana podmenuta pod auto, od koje je poginula pevačica Tanja Ćosić, bila namenjena njemu. On je kazao da će "kriminalci iz ekipe koji su ubili Duška Jovanovića ponovo pokušati da ga ubiju".

- Jedini razlog za to je moje svedočenje protiv Damira Mandića, kome se sudi za ubistvo Duška Jovanovića. Otkako sam dao iskaz kojim se Damir i njegov brat Almir terete za otmicu mog sinovca Miodraga, pod stalnim sam pritiskom i pretnjama od Mandićevog klana koji mi je i ranije signalizirao da će me ubiti - kazao je Nikolić za Dan. On tvrdi da je eksplozivna naprava koja je podmetnuta pod vozilo njegove prijateljice Tanje Ćosić, bila "poklon" od "Mandića i njegovog klana", zbog optužbi koje je izneo na njegov račun. Nikolić je kazao da "ima informacije" da je pre deset dana ekipa bliska Damiru Mandiću defilovala preko Zlatibora i da je pratila njegovo kretanje, jer se tih dana i on tamo nalazio.

- Po mojim saznanjima radi se o Milanu Šćekiću, zvanom Čila, iz Berana, i Ljubu Bigoviću iz Bara, kazao je on. Nikolić je dodao da izjava koju je dao policiji pre godinu dana još nije dospela pred sudiju Radovana Mandića, koji vodi proces protiv Damira Mandića, što je, po njemu, razlog za sumnju. Policija je do Nikolića došla pošto je pregledala svesku "dužnika" Damira Mandića.

- Smatram da je neko sve namerno odugovlačio kako bi se dobilo na vremenu da ja, kao ključni svedok protiv Damira i Almira Mandića za otmicu mog sinovca, budem ubijen, što su i pokušali u ponedeljak ujutro, kazao je Nikolić.
   
      

Sahranjena Tanja Ćosić

UŽICE - Pevačica Tanja Ćosić (34) iz Užica koja je ubijena u ponedeljak ujutru, u eksploziji automobila bombe, sahranjena je juče po podne na užičkom groblju Sarića Osoje. Mirko Nikolić Crnogorac nije juče viđen na groblju među najbližim srodnicima koji su ispratili ubijenu. Ćosićevu su od kapele do mesta na kome je sahranjena juče ispratili otac, majka, najbliži rođaci, kolege i nekoliko stotina Užičana.Iako je Nikolić u pomenutoj izjavi rekao da čvrsto stoji iza reči da je na raspolaganju policiji i istražnim organima kako u Srbiji tako i u Crnoj Gori, prema nezvaničnim informacijama izvora bliskih istrazi, on do juče u podne nije saslušan u užičkoj policiji koja vodi istragu o ubistvu Ćosićeve jer je nedostupan organima MUP-a Srbije.Istražni organi u Užicu nisu ni juče saopštili nikakve detalje oko eksplozije u kojoj je razneta Ćosićeva. Užička policija podnela je juče krivičnu prijavu protiv nepoznatog izvršioca za krivična dela ubistvo i izazivanje opšte opasnosti.

Glas javnosti \ Z. Š. ,V. K.
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.