Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:30:33
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bolest dolazi radi spasenja  (Pročitano 20368 puta)
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Ih bre - pa moji stavovi su suvishe bushni da bi bilo ko imao neku korst od daljeg bushenja  Smile - otvoreno diskutujemo. Sve sto sam napisao je moje trenutno reciklirano shvatanje kosmologije (metafizichke) kao posledica dugogodisnjeg citanja i razmisljanja na datu temu. Daleko od toga da je sve apsolutno tacno sto sam rekao i da nisam spreman da dobar deo toga promenim ako naletim na neki "uvid" u nesto vishe i dublje - da li ovde korz diskutovanje da li kasnije. Pterpostavljam da to vazi za sve ko se bave ovakvim i slicnim pitanjima.

Svako pokusava da informacije koje dobija filtrira kroz svoje mape stvarnosti - kako bi to nazvao Scot Peck. Ako se informacija ne slaze sa mapama - mi je obisno odbacujemo. Malo mudriji medju nama je zadrze kao mogucu cinjenicu i cekaju da dodje vreme za nove testove kada bi se informacija mozda i prihvatila. Ponekad se to desi a ponekad provedemo godine traganja bez odgovora. Samim tim ja ne mogu da ti dam odgovore na sva pitanja - oni dodju kada treba da nam dodju - nekako sami od sebe.

Sve je ovo naravno veoma duboga metafizika jer se zasniva na zakonima koje danasnja fizika tek otkriva ili ih nece otkriti kroz hiljade godina unapred. Pominjes entropiju - kao meru neuredjenosti sistema - ali ne zaboravi da drugi zakon termodinamike podrazumeva zatvoreni izolovani sistem . Tu je prvi problem - ko kaze da je sistem o kome sam govorio izolovan?? Druga stvar - zaboravljas da je po Ajnstajnu materija i energija jedno te isto. Nas svet se moze shvatiti kao spora energija niskih frekhencija. Tesla je strasno mnogo radio na problemima fundamentalnih frefencija sistema, cak je definisao frekfenciju zemlje (18Hz ako se secam dobro) kao sistema. Ako prosirimo tu logiku onda svaki energetski sistem ima fundamentalnu frekfenciju. Ako kazemo da nas univerzum i stvarnost ima fund. freq. onda mozemo reci da posto postoji beskonacno mnogo mogucih svetova i univerzuma koji ce imati razlicite fundamentalne frekfencije a samim tim i oblike energije koje u njima postoje.

Svrha ove suvishe zamrsene price je samo da pokazem koliko je nasa percepcija stvarnosti uska - jer nas um kolapsira pri najobicnijem pitanju nastanka i cilja sirenja naseg univerzuma. Cuveno pitanje Stevena Hokinga - sta se desilo u prve 3s Big Banga? Nasa fizika radi super do te tacke a onda pada u singularitet i matematika je totalno nemocna (banalizujem jer nisam strucnjak za high-end matematichke aparate).

Samim tim ne mozemo ni poceti pricu o odrzivosti i pravcu razvoja energije, entropiji kao markeru vremena i vremenu samom po sebi ako nam bazicna slika naseg malog materijalnog univerzuma nije u potpunosti jasna.

Ko sto rekoh ima mnogo supljina ali zato i diskutujemo.  Smile
« Poslednja izmena: 17. Okt 2006, 08:03:53 od decky999 »
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma


Ko tebe kamenom, ti njega hlebom... starim 15 dana

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 36573
Zastava Beograd
OS
Windows 2000
Browser
Internet Explorer 5.01
mob
HTC One
posto zurim, pa nemam vremena za nesto opsirnije, samo jedna mala ispravka. Entropija deluje na sve sisteme, ne samo na zatvorene. A zatvoreni sistemi postoje samo u teoriji, u praksi ne postoji ni jedan takav. Otvoreni sistemi mogu vise da podnesu i bolje da regulisu uticaj entropije, pozitivnom ili negativnom povratnom spregom, ali i na njih utice i kad tad ce sistem (svaki) da se urusi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Bosch ima centrifugu
Dobro slazem se - naucio si dobro termodinamiku  Smile ali ne bi bas koristio termin "urushi" iz prostog razloga sto sam nemocan da smislim kako bi se to desilo u kontekstu onoga sto sam pisao ranije. Mozda je transformacija bolja rec.

Primer - zvezde isijavaju svoju energiju da bi balansirali gravitacionu silu - pre ilikasnije balanse se narusava i one se pretvaraju u crnu rupu. Mi ne znamo sta se desava sa crnim rupama. Za nas u nasu fiziku su one singularne gravitacione tacke koje mozemo da otkrijemo na bazi isijavanja X zraka sa granice njihovog horizonta dogadjaja. Ali realno, mi ne znamo kako one opstaju - jer izgleda da njihovo sazimanje ide u beskonacnost ali znamo da njihova gravitacija nije beskonacana. Postavlja se pitanje da li se one transformishu i balansiraju svoju egzistenciju na neki drugi nacin. I kako bi primenio II zakon TMD na njih ???? Ima mnogo pitanja tog tipa, ko sto rekoh koja ne mozemo da objasnimo ni u ovom univerzumu a akmoli nekom drugom.

Sa druge strane teroija struna i opsta teorija gravitacije koja izlazi iz takozvane M teorije je fascinantna ali sa njom izgleda da tek otvaramo nova veca pitanja a da ne resavamo misteriju univerzuma kako se ranije mislilo.

Jedino nam za sada ostaje metafizika i kenjanje na diskusijama  Smile Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 05:30:33
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.072 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.