Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:21:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bolećivost prema ljudima  (Pročitano 14298 puta)
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Imas jednostavno resenje Smile (PP) i Imas komplikovano resenje puno nerviranja. Biraj. Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Sony xperia
Ovo glavni problem?
Citat
Međutim, kada se zagrebe malo ispod površine, postaje jasno da je tim ljudima glavni cilj - korist.
koji se nadovezuje na ovo :
Citat
Međutim, ovo su potpuni stranci, oni koji do juče možda nisu ni znali moje ime, a sad im odjednom jako trebam!
??

Na cemu se zasnivaju medjuljudski odnosi ? Ima li neceg gde u pozadini nije bar neki vid koristi ? Sem toga, zasto nekome ne pomoci ? Naravno sve u trenutnim mogucnostima. Kada to vec postane tegoba treba i reci. Ako se ne kaze jednom, dva, tri puta ... onda ce biti tegoba i prema onima za koje se misli da ne bi trebala biti.
Ako se vec covek resi da pomaze, zasto to ne bi uradio ?

« Poslednja izmena: 28. Jan 2010, 16:02:22 od lightsoft »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
Citat
Na cemu se zasnivaju medjuljudski odnosi ?
Ako i pođemo od pretpostavke da se zasnivaju na koristi (što je svakako tačno), preferiram da ta korist bude obostrana emocionalna korist. A od ove koristi, o kojoj pričam, mi se diže kosa na glavi.

Citat
Sem toga, zasto nekome ne pomoci ?
Zato što mogu da ruku u vatru stavim za to da, da je situcija obrnuta, 99% njih koji mi pišu ne bi ni prstom mrdnulo da meni pomogne. U to sam sigurna.

Citat
Kada to vec postane tegoba treba i reci.
Postalo mi je tegoba onoga momenta kada sam videla da me oslovljavaju sa ''srce, kuco, maco'' i da mi jezivo i ljigavo podilaze. A to mrzim. Neiskreni su i providni, a što je najgore - vrlo, vrlo bezobrazni.

Citat
Ako se vec covek resi da pomaze, zasto to ne bi uradio ?
Ne vidim ni ja razlog zašto ne bi, ali evo da pokušam da preformulišem:

gde se završava dobra volja, a počinje iskorišćavanje?
Smile
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Sony xperia
Citat
gde se završava dobra volja, a počinje iskorišćavanje?
To je poenta, ali i dobra volja je jedan vid iskoriscavanja .. na dobrovoljnoj osnovi.  Smile

Citat
Ako i pođemo od pretpostavke da se zasnivaju na koristi (što je svakako tačno), preferiram da ta korist bude obostrana emocionalna korist. A od ove koristi, o kojoj pričam, mi se diže kosa na glavi.
Emocionalna ? Pa zar ne uzivas pomazuci ?  Smile Zar to nije dovoljna satisfakcija, znati da je nekome pomognuto ?

Citat
Zato što mogu da ruku u vatru stavim za to da, da je situcija obrnuta, 99% njih koji mi pišu ne bi ni prstom mrdnulo da meni pomogne. U to sam sigurna.
Kao i u puno drugim stvarima u zivotu. A i te stvari se mogu podvesti delom pod korist, dobrovoljnu ili ne.

Citat
Postalo mi je tegoba onoga momenta kada sam videla da me oslovljavaju sa ''srce, kuco, maco'' i da mi jezivo i ljigavo podilaze. A to mrzim. Neiskreni su i providni, a što je najgore - vrlo, vrlo bezobrazni.
I ja ne volim te stvari. Ali ljudi mozda ne znaju za drugi nacin. Sta ako su tako naviknuti, zive u takvoj sredini ili ih zivot jednostavno naucio da ce tako bolje proci ? Zar se ne treba razumeti neko drugi ? Kako shvatiti nekog, razloge, teznje, zelje, ... ako se gleda samo iz svoje perspektive ?  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Kako mozes imati santisfakciju pomazuci nekome ko tvoju pomoc ne ceni niti bi je uzvratio?
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
mob
Sony xperia
Imam, znam da sam nekome pomogao. A njegov nivo svesti i razumevanja za taj postupak, je njegov. Moj nije.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


valar dohaeris

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 51282
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Kod mene to samo izaziva bes nista vise Smile Doduse nisam neki primer coveka koji bezuslovno pomaze svima  Smile
IP sačuvana
social share
Soy un hombre muy honrado
Que me gusta lo mejor
Las mujeres no me faltan, ni el dinero, ni el amor
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Izabrala si profesiju koja je u svojoj sustini altruisticka, pa samim tim, pretpostavljam da si spremna na ovakve stvari...

Ako mozes da pomognes, a to te nista ne kosta, ucini to...
Vremenom ces na taj nacin steci neke jako vredne prijatelje...

Poenta je da covek mora da nauci da se ne opterecuje time, i da ga ne pogadja nacin na koji se drugi ponasaju prema njemu...

Takodje, pomazes u onoj meri koliko mozes, i koliko to tebe ne remeti...

Tacno je ono da ako 100 puta pomognes a 1 odbijes - bices skot, a ako 100 puta odbijes a 1 pomognes - bices andjeo sa neba...

Poenta je da naucis da se ne obazires na to...
Mozes oceniti ko sta hoce, i mozes nauciti sebe da, kada je to potrebno, kazes da nemas vremena...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.7
@Lighsoft
Vidiš, ja još uvek nisam u stanju da razmišljam na taj način. Smile

Jednostavno, gnušam se koristoljubivih ljudi i nemam nikakvu želju da im pomažem, jer znam da ono to neće ceniti kao pomoć, već će imati satisfakciju od toga što su nekoga prevarili da im pomogne.

Sa druge strane, žao mi je da ne pomognem, jer se tada setim kako je meni bilo kad nije bilo ikoga da mi pomogne. I zato se uvek odlučim da pređem preko sebe i učinim to.

Ne radim to da bih dobila ikakvu zahvalnost, ali me opet iznervira količina bezobrazluka, pokazana kroz - e super, hvala ti, još samo kad bi mogla da mi uradiš ovo i ono. Ma teraj se, bre.  Smile

Nemam toliko visoko mišljenje o (tim) ljudima da bih mogla nesebično da pomažem i da me je baš briga za to što me neko očito iskorišćava.

Izabrala si profesiju koja je u svojoj sustini altruisticka, pa samim tim, pretpostavljam da si spremna na ovakve stvari...
Tu, istini za volju, i nema nekog altruizma. Mi smo za to plaćeni, i to pomaganje nam donosi hleb na sto.

Biti altruističan po službenoj dužnosti je u najmanju ruku nemoguće, pa tek onda i prilično nategnuto i neiskreno.

Ako mozes da pomognes, a to te nista ne kosta, ucini to...
Vremenom ces na taj nacin steci neke jako vredne prijatelje...

Poenta je da covek mora da nauci da se ne opterecuje time, i da ga ne pogadja nacin na koji se drugi ponasaju prema njemu...
Mene upravo to i pogađa, jer da je situacija obrnuta - da meni treba pomoć - niko me ne bi zarezivao ni 2% i bilo bi - kad sam ja mogla/mogao da se mučim, muči se i ti.

Mozes oceniti ko sta hoce, i mozes nauciti sebe da, kada je to potrebno, kazes da nemas vremena...
Ili to ili jednostavno ignorišem. I onda počne da me grize savest i uvek kao nađem malo vremena i na kraju - sve ispočetka, jovo nanovo.
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.80
mob
Apple iPhone 6s
Citat
Tu, istini za volju, i nema nekog altruizma. Mi smo za to plaćeni, i to pomaganje nam donosi hleb na sto.
Biti altruističan po službenoj dužnosti je u najmanju ruku nemoguće, pa tek onda i prilično nategnuto i neiskreno.
Ima altruizma... svi su placeni za svoj posao, na ovaj ili onaj nacin, ali se jako mali broj ljudi odlucuje za profesije koje su takve...
Vatrogasac rizikuje svoj zivot da bi spasao tudji... ali slusati necije probleme i pokusati da mu pomognes, bar meni, deluje neuporedivo teze...

Citat
Mene upravo to i pogađa, jer da je situacija obrnuta - da meni treba pomoć - niko me ne bi zarezivao ni 2% i bilo bi - kad sam ja mogla/mogao da se mučim, muči se i ti.
Nije tako... mnogi bi te odbili, neki bi ti pomogli...
I njih mnogi odbiju, neki im pomognu...
A i ako im ne pomognu, oni nisu krivi...
Zamisli takav zivot...

Citat
Ili to ili jednostavno ignorišem. I onda počne da me grize savest i uvek kao nađem malo vremena i na kraju - sve ispočetka, jovo nanovo.
Nema za sta da te grize savest... pomazes u skladu sa mogucnostima...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 16:21:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.088 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.