IN < - Boks: Domaće i svetske vesti - >LO
(1/47) > >> :: Odgovori!
Autor: dox :
Kličko brani titulu u julu protiv Brjustera



Svetski šampion u verziji Medjunarodne bokserske federacije (IBF) Ukrajinac Vladimir Kličko braniće titulu 7. jula u Kelnu u meču protiv izazivača Amerikanca Lejmona Brjustera, saopštili su zvaničnici Kličkovog tima.

Vladajući svetski prvak je prethodni put branio tron u martu protiv Amerikanca Reja Ostina, kojeg je pobedio tehničkim nokautom u drugoj rundi.

Kličko (31) je do sada u 51 profesionalnoj borbi u karijeri postigao 48 pobeda, od čega 43 nokautom, dok je tri puta poražen. Titulu je osvojio pobedom nad Amerikancem Krisom Birdom u aprilu prošle godine.

Zanimljivo je da je Kličko u aprilu 2004. godine poražen u meču protiv Brjustera, kada je izgubio titulu u verziji Medjunarodnog bokserskog udruženja (WBO).

Izvor:(Tanjug)


(02. May 2007, 21:52:08)

Autor: Falzone :
Nije teska kategorija sto je nekad bila... Najjace je bilo krajem osamdesetih i pocetkom devedesetih - Tajson,Holifild,Ridik Bouv,deka Formen i jos mnogi dobri bokseri. Posle je Luis sacekao da ovi omatore pa se i on proslavio.

Danas katastrofa...
Autor: djole242 :
u principu boks je u ozbiljnoj krizi i talenata i popularnosti...
Autor: Falzone :
Pa,jedna stvar povlaci drugu.Mogu misliti koliko je to u ono vreme bio popularan sport u svetu kad sam ja kao klinac redovno gledao u 3-4 ujutru.Memedovic legenda prenosio,legende u ringu,ludnica...I nije samo teska kategorija bila dobra,bio je tu Roj Dzons junior,pa Princ Nasem Hamed,Kris Jubenk budala,Kosta Zju ili kako se vec pise,mali milion mnogo dobrih meksikanaca...Ma,show
Autor: dox :

BOKS: Mejveder preko De la Hoje do titule


Amerikanac Flojd Mejveder osvojio je titulu prvaka sveta u verziji Svetskog bokserskog saveta u supervelter kategoriji pošto je pred 16.200 gledalaca u MGM Grand hotelu u Las Vegasu pobedio Oskara de la Hoju na poene u 12 rundi.

U meču koji je sa prihodom od oko 100 miliona dolara bio jedan od najprofitabilnijih u istoriji boksa, Mejveder je uspeo da u prvoj borbi u supervelter kategoriji u karijeri savlada legendu svetskog boksa odlukom sudija 2:1. Nakon pobede je izjavio da se povlači sa ringa neporažen. Meč protiv De la Hoje bio mu je 38. u karijeri i zabeležio je 38. pobedu, od toga 24. nokautom.

"Bila je to paklena borba, ali nisam imao previše problema. Oskar je uputio veliki broj udaraca, ali sam svaki put mogao da ih vidim i izbegnem. On je bez sumnje najbolji bokser današnjice i ja sam uspeo da ga pobedim. Zbog toga se povlačima sa ringa, jer više nemam šta da dokazujem", rekao je tridesetogodišnji Mejveder.

Iako je na zalasku karijere, tridesetčetvorogodišnji De la Hoja počeo je meč dobro i u prvim rundama stekao je pednost, ali kako je borba odmicala Mejveder je sve više preuzimao inicijativu i prema procenama svih prisutnih stručnjaka zasluženo je pobedio.

"Bio je to težak meč u kome sam zadao i primio dosta udaraca. Nisam uveren da sam zaslužio poraz, a u svakom slučaju onaj ko želi da osvoji titulu prvaka sveta mora da uradi mnogo više nego što je Mejveder uradio u ovom meču", rekao je De la Hoja, kome je to bio peti poraz u poslednjih 12 borbi.

(Tanjug)
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo
>> Sledeća strana