Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bogovi sutrašnjice: Kako izgleda budućnost religije  (Pročitano 83101 puta)
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Pa tako nešto. Apostol Pavle je iz sopstvenih razloga, a možda je bio i lud, sjebao šta god je mogao.

Čak i od njega dolazi dosta tog mizogenog odnosa prema ženama. Mada ni kod jevreja nisu baš dobro prošle.

Ono kad dođu neki likovi da siluju tvoje goste, a ti umesto da ih oteraš puškom, daš da ti siluju ćerke.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Gom Džabar

Zodijak Cancer
Pol
Poruke 22683
Pa tako nešto. Apostol Pavle je iz sopstvenih razloga, a možda je bio i lud, sjebao šta god je mogao.

Čak i od njega dolazi dosta tog mizogenog odnosa prema ženama. Mada ni kod jevreja nisu baš dobro prošle.

Ono kad dođu neki likovi da siluju tvoje goste, a ti umesto da ih oteraš puškom, daš da ti siluju ćerke.


Hriscanstvo Slovenima kolektivno nije nikakvo dobro donelo
IP sačuvana
social share
Србочетничко комунистички фашиста.

Koљем по кућамa.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Srbima definitivno nije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7008
Hriscanstvo Slovenima kolektivno nije nikakvo dobro donelo
Hrišćanstvo (tj Pavloslavlje) i Islam celokupnom ljudskom rodu nisu doneli dobro.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Licno mislim da nismo imali alternativu tako da nije vazno dal su nam doneli dobro ili zlo. Ako bih morao da biram izmedju te tri religije, biram hriscanstvo bez ikakve dileme.

A nekakva masovna iracionalnost tipa religije je bila neizbezna. Mozda u buducnosti nece biti
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd

A nekakva masovna iracionalnost tipa religije je bila neizbezna. Mozda u buducnosti nece biti

Religija, kao definicija odnosa čoveka prema izmišljenom gospodaru svega je iracionalna po sebi.

Kako to može u budućnosti da ne bude?

Ako iz jednačine izbacimo ono što je iracionalno, a to je verovanje u nešto za šta nema dokaza da postoji, niti može da postoji s obzirom na predispozicije, onda nema više religije.

U najboljem slučaju dobićeš neki blagi vid deizma. Negde nekada davno nešto je izazvalo big-beng, ne nužno svesni agent i onda je prestao da postoji ili je otišao u drugi univerzum. Mada ni tada nema objašnjenja odakle taj entitet na sceni.


IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ne bih ja njima davao municiju sa takvim tumacenjem velikog praska.


Imas primer za relativno ateisticke drzave vec danas

Francuska 40%
Češka     37%
Švedska   34%

Šta im fali?

A biće i više valjda
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol
Poruke 7008
Licno mislim da nismo imali alternativu tako da nije vazno dal su nam doneli dobro ili zlo. Ako bih morao da biram izmedju te tri religije, biram hriscanstvo bez ikakve dileme.

A nekakva masovna iracionalnost tipa religije je bila neizbezna. Mozda u buducnosti nece biti
Postojanje Pavloslavlja u startu nije bilo dobro, a samim tim ni to odsustvo alternative...bilo je pokrstite se ili rat.
Mogli su Rimljani i neku bolju religiju da promovišu u državnu, ali razumljivo je da im je odgovarala ova robovska.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nije bilo bolje religije koliko je meni poznato. Ako znaš neku, molim te navedi je.

Niti znam ista o tome da su se Srbi pokrstili pod prinudom. Istina o tome se malo zna ali mnogi narodi se nisu pokrstili pod prinudom.

Hriscanstvo je jednostavno organizovanije i ekspanzivnije od paganstva
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

_blueSoniq_

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5186
Zastava Voždovac-Beograd
Citat
Nije bilo bolje religije koliko je meni poznato. Ako znaš neku, molim te navedi je.

Imaš u BattleStar Galactica alternativnu religiju tipa 12 rimskih bogova.

Mogli su da nastave sa tim.

Verovatno bi bilo manje krvi zbog toga čiji bog više devica može da pojebe.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 31
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.