Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Bogomoljke su egzotični, korisni i prelepi kućni ljubimci  (Pročitano 6490 puta)
20. Jan 2006, 01:49:39
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Bogomoljke su egzotični, korisni i prelepi kućni ljubimci
Monah vanzemaljac

Bogomoljka je car svih insekata - pravi lav među našim malim komšijama. Njen neobičan, "svemirski" izgled, krvožedne navike, borbeni duh i neobična lepota odavno su osvojili srca pesnika, naučnika i običnih ljudi. Ako postoji primer gracioznosti u svetu insekata, sigurno je to bogomoljka. Zašto ne bi živela na vašim zavesama? Zašto ovo savršenstvo prirode ne bi bilo deo vašeg okruženja?

Osnovna pravila

Bogomoljke su, uglavnom, iz tropa (mada žive svuda širom zemlje), pa bi temperatura u sobi u kojoj se nalaze trebalo da bude uglavnom 20-25 stepeni. Ako ih držite u kavezu, imajte na umu da će im u tom slučaju trebati i posudica sa vodom. Ako ih tokom dana držite napolju, ne bi bilo zgoreg da ih posmatrate (kako ne bi odlutale), ali i da im obezbedite dobar obed (mušice ili neka druga krilata stvorenja).

Ako držite više bogomoljki zajedno, morate znati da će veća učiniti sve da pojede onu manju, pogotovo ako je baš gladna. Nikad ih ne treba držati u istom kavezu, ali vrlo je verovatno da će, ako su napolju, podeliti teritoriju po šifri "ovo je moje, a ovo tvoje; ne diraj".

Ishrana

Ako je ikad za ovih 4,5 milijardi godina postojao savršen lovac, onda je to ovaj neobični insekt. Nije slučajno što je nekoliko stilova kineske kungfu veštine zasniva inspirisano upravo pokretima bogomoljke; brzina i lepota njenog napada su više predmet poezije nego nauke. Zato pustite vašu zelenu ljubimicu u prostoriju sa nekoliko krilatih insekata, sedite, uzmite "koka-kolu" ili pivo i uživajte. Priča o tome da bogomoljke ne jedu ništa što je mrtvo samo je delimično tačna, pošto će gladnice rado uzeti, recimo, komadić mesa koji im ponudite sa pincetom.

Armija vanzemaljaca

Ako se baš zaljubite u vaše nove prijatelje, uparite mužjaka i ženku i napravite pravu malu vanzemaljsku armiju. Parenje nadgledajte stalno i osigurajte da ispred ženke uvek bude hrane (sve ovo da gospođica ne bi pojela mužjaka). Kad baja završi sa poslom, sačekajte neko vreme da ženka položi 30 do 300 jaja u kesicu koja se zove ooteka. Ovde su jaja lepo upakovana i zaštićena, a vi mlade bogomoljke možete očekivati u roku od tri do šest meseci. Ne zaboravite: ooteku zakačite na visinu od pet centimetara od čvrste površine: kada se rode, male bogomoljke će da vise dok im se koža ne stvrdne.
I. Ć

Izvor: Glas Javnosti
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


seti se da zaboraviš...

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 1734
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Nokia 
Zaboravio si da citiraš onaj deo kad bogomoljka ubije i pojede mužjaka posle parenja...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.2.149.30
danas sam ulovio jednu i stavio je u teglu.  neznam gde drugde da je stavim.  nemam nikakav kavez, a i kontam da bi daj kavez morao biti veoma malih proreza.  :) ne znam šta da radim, gde da je držim? bar na par dana jer prelepa je, zanimljiva za posmatranje :))
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


*u gadnu babu rastem*

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 12422
Zastava francuska
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
Nokia 5610
Zaboravio si da citiraš onaj deo kad bogomoljka ubije i pojede mužjaka posle parenja...

eh neprijatnosti  Smile

s'obzirom na to da se mnogo gadim svih tih malih stvorenja koja lete, gmizu, skacu i da iste jurim teflonskim tiganjem po kuci drzacu se obliznjeg zoovrta 


IP sačuvana
social share
U mom penkalu je jos mnogo mastila, ali volim da pisem samo jednoj osobi...
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 42
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N70
Imala sam bogomoljku ,sama se uselila.Stajala je spolja izmedju roletne i prozora.Hranila sam je muvama,skakavcima,jela mi je iz ruke.Izdrzala je 3nedelje,kad bi bio jaci vetar spustala bi roletne ,ali je prosle nedelje izgleda pala sa roletne i oduvao je vetar..smrc..vec mi nedostaje:(Moj rodjak je imao zenku i muzjaka dok ga nije smazala i kasnije je napravila cauru na kucnoj biljci.Zenka je opasna,pravi kanibalac,pusti muzjaka da ,odradi posao,pa ga smaze..go go girl:DPustao bi je da mu ide po rukama,licu,znaci opusteno.Ako se naglo pomerite zabija nozice dublje u kozu i bas boli ,dont try this at home:D
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 159
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
 Smile, Ja sam imao jednu pre otprilike 3 godine, drzao sam je u velikoj tegli, sa obzirom da su muve bile jedina opcija redovno sam lovio muve tako da ih samo osamutim peckalicom pa je onda ubacim u teglu, secam se da je uvek bogomoljka veoma brzo resavala situaciju, bilo je stvarno zanimljivo dok mi nije pobegla jednog dana kad sam ostavio terasu otvorenu, ko zna sta je bilo posle s' njom, ali kontam da je dosta muzjaka stradalo zbog moje nepaznje tog dana kad mi je pobegla Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Clan u razvoju


Zodijak
Pol Žena
Poruke 42
OS
Nepoznat
Browser
Opera 9.50
mob
Nokia N70
Proradili joj hormoni,sigurno Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ges who???

Zodijak
Pol
Poruke 2116
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Nokia N 73
Moj pas   juče jednu izmrcvario u dvorištu  Smile Smile Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.