Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:11:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Block Out  (Pročitano 172389 puta)
12. Maj 2006, 06:03:31
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.50
mob
Apple iPhone 6s
Block Out

Crno, belo i srebrno

   
Grupa “Block Out” osnovana je 1991. godine pod nazivom “Ad Hoch”, ali pošto je Makedoniji već postojala grupa sa takvim nazivom, ubrzo su promenili ime u “Block Out”.
Pevač Milutin Jovančić Mita, jedini član te prve postave, i danas je u bendu. Nikola Vranjković (gitara) došao je u bend 1991. godine. Već sledeće godine oni su otišli u London gde su imali 15 svirki po klubovima. Kao najoriginalniji bend u jednom klubu su dobili priliku da snime singl. Tu mogućnost, međutim, nisu iskoristili zato što su se vratili u Beograd. Tada u bend dolazi Miljko Radonjić (bubnjevi) i 1993. godine objavljuju kasetu sa živim snimcima iz klubova Akademija i “KST” Prvi studijski album “Crno, belo i srebrno”izdaju sledeće godine. Naredni album “Godine sirotinjske zabave” objavljuju 1996. Od tada su u grupi Aleksandar Balać (bas) i Dragoljub Marković Blek (klavijature). Treći album “San koji je srećan sanjaš sam” izlazi 1998. godine, a dupli živi album “Između dva zla” 2001. godine.
Osim muzike, svi članovi benda bave se još nekim dodatnim poslom. Mita je slikar, ali se kao i Balać bavi televizijom i videom. Miljko zanima HI FI i instrumeniti, a Nikola i Blek su studijski muzičari i tonski snmatelji.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
gde mogu da skinem album s.d.s.s. besplatno u mp3 formatu?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.3
zelje te vrste ovde se ne ispunjavaju

tako da se vrni topicu
Wink
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.01
mob
Apple iPhone 6s
Blok aut je krajem 1990. godine formiraju pevač Milutin Jovančić - Mita, basista Trle, gitariste Danilo i Laki i bubnjar Deki, tada pod nazivom Ed Hok. Međutim, pošto je u Makedoniji već postojao bend pod tim imenom, promenili su ime u „Blok aut“ po popularnoj kompjuterskoj igrici. Takođe, u slengu engleskog jezika pojam „blok aut“ se odnosi na poslednji trenutak pred gubitak svesti, što se kao tumačenje dopalo članovima benda.

Polovinom 1991. neki članovi odlaze u Holandiju, a novi gitarista postaje Nikola Vranjković. Nikola je pre dolaska u prupu četiri godine živeo u Moskvi gde je svirao sa raznim sastavima. Pre toga je bio član kontroverznog pank sastava Satan Panonski.

Sa početkom rata u Jugoslaviji članovi benda odlaze u London gde nastupaju u raznim klubovima i Univertitetskom centru. Tu su kao najupečatljivija grupa dobili mogućnost za snimanje singla koji zbog njihovog povratka u Beograd nikada nije realizovan. Na koncertima su izvodili svoj materijal na engleskom jeziku. Po povratku, sredinom 1992. godine, nastavljaju rad i sastavu: Mita, Nikola, Trle, a pridružuje im se bubnjar Miljko Radonjić.

1993. objavljuju kasetu na kojoj su se našli živi snimci sa dva koncerta. Sledeće godine objavljuju svoj prvi studijski album pod nazivom „Crno, belo i srebrno“ i promovišu ga na dan izdavanja prvim samostalnim koncertom u SKC-u. U novembru 1996. izlazi sledeći album „Godina sirotinjske zabave“, koji sadrži pesme nastale u prethodnih šest godina a za temu ima, kako tvrde članovi benda, kraj socijalizma.

1998. bend objavljuje svoj treći studijski album „San koji srećan sanjaš sam“. U međuvremenu grupa je autorski sasvim sazrela, tako da nove pesme donose sasvim osoben i upečatljiv zvuk po kom je grupa Blok Aut već postala prepoznatljiva. Ovaj album je snimljen u sada već standardnoj postavi: Mita, Nikola, Aleksandar Balać, Dragoljub Marković - Blek i Miljko. „San koji srećan sanjaš sam“ po mišljenju mnogih kritičara biva proglašen najboljim albumom godine, ali i među nekoliko značajnijih albuma tokom poslednje decenije 20. veka. U međuvremenu za prepoznatljivost rada grupe Blok Aut utiču i spotovi za pesme, čiji je autor Mita.

U februaru 2001. godine izlazi dvostruki koncertni album pod nazivom „Između dva zla“. Iste godine, Nikola Vranjković izdaje prvu knjigu pesama pod nazivom „Zaovdeilizaponeti“ koja sadrži sve pesme koje je napisao za Blok aut ali i ostale svoje pesme. '„Zaovdeilizaponeti“ donosi smireniji, akustičarski zvuk, ali sa ništa manje depresije i melanholije nego na ranijim izdanjima grupe.

U aprilu 2004. godine Blok aut objavljuje album „Ako imaš s kim i gde“, koji je tvrđeg zvuka od prethodnih izdanja, dovoljno drugačiji da ne bude ponavljanje starih šablona, a opet jasno u osobenom Blok aut maniru.

Diskografija

Albumi
Live KST, Akademija (Take It Or Leave It, 1993)
Crno, belo i srebrno (ITMM, 1994 / reizdanje sa bonus pesmom Metropolis, 2001)
Godina sirotinjske zabave (Metropolis, 1996)
San koji srećan sanjaš sam (Metropolis, 1998)
Između dva zla (Metropolis, 2001) - Dvostruki koncertni album
Ako imaš s kim i gde (Multimedia/Universal, 2003)

Solo izdanja
Zaovdeilizaponeti (Nikola Vranjković, autorsko izdanje, 2001) - Zbirka pesama (knjiga) i album (CD)

Izvor: Wikipedia
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
koji je nov album? I da  li ga imas? Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
znam da dugo nije pisano u ovoj temi, ali nisam znao gde drugo ovu vest

Nikola Vranjković napustio Block Out

Pjevač Milutin Jovančić je putem svog Facebook profila objavio izjavu benda .



Nikola Vranjković, gitarist benda Block Out napustio je bend.

Pjevač Milutin Jovančić je putem svog Facebook profila objavio izjavu benda koju prenosimo u cjelosti:

"Poštovana publiko i svi oni kojima je to bitno,

obaveštavamo vas da Nikola Vranjković, autor većeg dela našeg repertoara, više nije član grupe Block Out.

Nekoliko godina unazad došlo je do ozbiljnih problema unutar benda što je kulminiralo u poslednjih pola godine. U suštini, Nikola već dugo nije deo benda, nezadovoljan jer je okružen ljudima koji ne umeju, kako je sam sebe ubedio, da iznesu njegove ideje. Sa druge strane, ostatak benda je izgubio svaku komunikaciju sa njim i sve je postalo jedno veliko mučenje koje nikome nije potrebno.

Nadamo se da će Nikola naći dovoljno kvalitetne muzičare sa kojima će uspeti da ostvari ono što je naumio.

Block Out nastavlja sa uobičajenim aktivnostima. Posle mnogo vremena ponovo uživamo u muzici. Postavili smo sebi ciljeve, radimo na njihovom ostvarenju i iskreno se nadamo da ćemo novim pesmama uspeti da zadovoljimo očekivanja i ukus naše publike.

Postalo je očigledno da više nismo u istoj priči. Mi smo bend, a on je Nikola Vranjković. Pa neka tako i bude.

Block Out"

Izvor
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Legenda foruma


"I'm not always right, but I'm never wrong"

Zodijak
Pol
Poruke 49711
OS
Windows 7
Browser
Chrome 29.0.1547.66
 Smile

jesu depresivni pa ih ekstremno retko pustam (ja sam zena u godinama samo happy thoughts Smile) ali ne mogu da ih zamislim bez njega
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 12437
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 23.0
ja pa volim da ih slušam jer su depresivni Smile (ali dobro, ja nisam žena u godinama Smile ) sve mi se čini da će on bolju solo karijeru da napravi nego što će BlockOut nadalje, što je šteta jer su među malobrojnim kvalitetnim aktivnim grupama + impresivni su uživo (Bjesovi pa oni, što se mene tiče)
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u jurkovićevim porukama, to nije do njega već do sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Nikad poraz, samo lekcija.

Zodijak Gemini
Pol Žena
Poruke 69
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 5.0.322.2
Cula sam za ovo prije par dana, i mnogo mi zao, jebote.  Smile
Mada, kad razmislim bolje, to je bilo i ocekivano. Nikoli sasvim dobro, da ne kazem odlicno ide sa solo stvarima.
Kako ce sad da raspodijele imovinu, pitam se.  Smile
IP sačuvana
social share
If you're going through hell, keep going.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Ego sum qui sum.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 15076
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Steta...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 23:11:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.091 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.